شنبه - ۲۸ مهر - ۱۳۹۷
20
شنبه, اکتبر

چین REBAR: افزایش قیمت های داخلی با افزایش فیوچرزها

چین
تایپوگرافی

قیمت میلگرد در بازار داخلی  چین در روز جمعه مصادف با 3 اگوست به میزان کمی افزایش یافت که در بازار فیوچرز در مورد اخبار کاهش تولید در پایان سال اخباری افزایش هایی وجود داشت.


 بازار داخلی
شرق چین (شانگهای)  4.170 یوان الی 4.220 یوان (610 دلار الی 618 دلار) برای هر تن،  با  افزایش 20 یوان برای هر تن به همراه بوده است.
شمال چین (بیانجینگ):  4.110 یوان الی  4.150 یوان برای هر تن، با کاهش اندک   10 یوان الی 20 یوان  برای هر تن به همراه بوده است.
با توجه به ارائه دهنده اطلاعات محلی صنعت، تولید فولاد در چندین شهر بزرگ در طول فصل گرم زمستان آینده بین اواخر سال 2018 و اوایل سال 2019 برای کاهش آلودگی نصف خواهد شد.منابع بازار گفتند این امر در طول روز به رونق  بازار فیوچرز کمک می کند.دستاوردها در بازار فیوچرز به نوبه خود پشتیبانی از بازار محلی  را فراهم می کردند، هرچند که آنها برای تحریک فعالیت های تجاری تقریبا تلاشی نکردند.تقاضا در شرق چین توسط باران های شدیدخنثی شد ، در حالیکه خریداران در شمال چین در انتظار کاهش قیمت ها به میزان کم هستند.قیمت میلگرد  در منظقه  شرق چین افزایش  40 یوان برای هر تن در هفته را داشت، در حالیکه در شمال چین  80 یوان  تا 90 یوان برای هر تن بالاتر بود.
بازار صادرات
شاخص میلگرد فوب چین متال بولتن:  557.01  دلار برای هر تن،  با کاهش  0.07 دلار برای هر تن به همراه بوده است .
پیشنهادات در روز جمعه با قیمت 575 دلار در هر تن بدون تغییر بود.شرکت کنندگان بازار تخمین زده اند که کارخانه ها می توانند مارجین های مشابه را همانند آنچه که در بازار داخلی مشاهده می کنند، با فروش 565 دلار به ازای هر تن فوب در بازار صادرات، به دست آورند.اما به دلیل تقاضای ضعیف، پیشنهادات هنوز بسیار پایین تر از پیشنهادات هستند. آنها قیمت 540  دلار  تا 545 دلار در هر تن فوب شنیده اند که کاهش  5 دلار تا 10 دلار در هر تن در مقایسه با قیمت  545 دلار الی 555 دلار در هر تن فوب را به همراه داشت. منابع بازار گفتند که معاملات در بازار صادرات به سختی انجام خواهند شد ، مگر اینکه قیمت های داخلی چین کاهش یابد.
تحلیل بازار
یکی از مدیران صادراتی در یک کارخانه در شمال چین بیان کرد که کاهش ارزش یوان چینی باعث خواهد شد که خریداران پیشنهادات صادراتی پایین تر را برای میلگرد از چین تحویل دهند، اما قیمت های بالای داخلی باعث می شود که کار را برای کاهش  پیشنهادات صادراتی مشکل کند. بعید به نظر می رسد خریداران و فروشندگان به زودی در مورد قیمت ها به توافق برسند.
بیلت
چنانچه در ساعت 3 بعد از ظهر، میلگرد در قیمت  3.850 یوان در هر تن شامل مالیات بر ارزش افزوده در تانگشان معامله شده بود. با افزایش 10 یوان برای هر تن از یک روز گذشته به همراه  بود.
مبادلات فیوچرز شانگهای
قراردادهای فیوچرز میلگرد ماه اکتبر بیشتر تجارت شده به ارزش  4.187 یوان برای هر تن در روز جمعه ، با افزایش  51 یوان برای هر تن  از قیمت یک روز گذشته بسته شد.
منبع: متال بولتن