شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹ 19 ذو الحجة 1441 Saturday, 8 August , 2020 ساعت ×

آهن چدن CIS : ادامه فروش با قیمت پایین با ضعف بازار قراض

شناسه : 15104 ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۵:۲۱

فعالیت های تجاری در بازار صادراتی آهن چدن از کشورهای مستقل مشترک المنافع (سی آی اس) در هفته منتهی به سه شنبه 17 ژانویه ادامه یافت

پ
پ

اما به علت سقوط در بازارهای ایالات متحده و ایتالیا، قیمت ها کاهش یافت.

ارزیابی فست مارکت از قیمت آهن چدن با منگنز بالا ۳۲۰ تا ۳۳۰ دلار در تن فوب دریای سیاه در ۱۷ ژانویه بود که نسبت به ۳۲۰ تا ۳۳۵ دلار در تن هفته پیش، کمی محدود­تر شده است.

یک قرارداد با ۳۴۵ تا ۳۵۰ دلار در تن سی آر اف معادل ۳۲۵ تا ۳۳۰ دلار در تن فوب دریای سیاه آهن چدن در آمریکا برای ناحیه اوکراین شنیده شده است.

این قیمت نسبت به آخرین معامله شنیده شده برای آمریکا در دسامر با قیمت ۳۶۵ دلار در تن سی آر اف، قبل از سقوط بازار قراضه در ژانویه، کمتر شده است.

در ایالات متحده قیمت ضایعات بوشلین (busheling) در ایالت جنوبی آلاباما در مقایسه با دسامر۴۰ دلار در تن ناخالص کاهش یافت و به ۳۵۲ دلار در تن ناخالص رسید درحالی که در ایالت شمالی شیکاگو با کاهش ۳۰ دلار، قیمت ۳۷۵ دلار در تن ناخالص بود.

یک فروش آهن چدن به ناحیه اوکراین نیز در محدوده ۳۴۰ تا ۳۴۵ دلار در تن در ایتالیا شنیده شد که نزدیک به ۳۲۰ دلار در تن فوب دریای سیاه خواهد بود. اما در زمان انتشار این خبر ایت معامله تایید نشده بود.

در اوایل ژانویه در ایتالیا و قبل از روشن شدن قیمت ضایعات، آهن چدن ناحیه سی ای اس در ۳۶۵ دلار در تن سی آر اف پیشنهاد داشت در حالی که این بازار در ایالات متحده آرام بود.

بنا به گفته منابع در ایتالیا به طور متوسط قیمت همه انواع ضایعات ۲۰ یورو (۲۳ دلار ) در تن کاهش یافت.

بی ثباتی در مقیاس بالا در بازار ضایعات باعث شده است که خریداران قیمت پایین تری را برای فلزات در خواست کنند. با در نظر گرفتن پیش بینی ها از کاهش دوباره قیمت ضایعات در فوریه (در ایتالیا)، بازار آهن چدن حتی بیشتر سقوط خواهد کرد” یک خریدار در ایتالیا گفت.

ارزیابی قیمت هفتگی فست مارکت برای آهن چدن با منگتز بالا در ایتالیا ۳۴۰ تا ۳۴۵ دلار در تن سی آر آف در ۱۷ ژانویه بود که نسبت به ارزیابی هفته پیش با ۳۴۰ تا ۳۶۰ دلار در تن سی آر اف محدود تر شده است.

برای آهن چدن با منگنز پایین، ارزیابی قیمتی برای صادرات ناحیه سی آی اس به ۳۵۵ تا ۳۶۰ دلار در تن فوب دریای بالتیک در سه شنبه کاهش یافت که ۵ دلار در هفته کاهش یافته است.

پیشنهادی از طرف Tulachermet، تنها صادر کننده آهن چدن پایه ای در ناحیه دریای بالتیک، شنیده شد که به ۳۶۰ دلار در تن فوب نسبت به ۳۷۰ دلار در تن فوب در اوایل ژانویه کاهش یافته است. اما بنا به گفته منبعی قیمت قابل قبول برای خریداران حداقل ۵ دلار کمتر در تن می باشد.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.