یکشنبه, ۲۲ تیر , ۱۳۹۹ 22 ذو القعدة 1441 Sunday, 12 July , 2020 ساعت ×

فوری

براساس اعلام بانک مرکزی، سقف کارت به کارت در شبکه بانکی به ۶ میلیون تومان و سقف پرداخت به‌وسیله اپلیکیشن‌های پرداخت، به ۳ میلیون تومان افزایش یافت روزنامه اعتماد: ذوالنور پشت صحنه استیضاح روحانی است. 🔹 شنیده شده که قالیباف برای تعیین تکلیف موضوع سوال از رییس‌جمهوری و احتمالا تهیه طرح استیضاح او درخواست دیداری با رهبری به عنوان عالی‌ترین مقام جمهوری اسلامی را مطرح کرده است روحانی: ناچار به اتخاذ تصمیمات حاد برای بازگرداندن ارز هستیم 🔹افرادی بودند که صادارت را انجام دادند اما پول را برنگرداندند که این رقم ۲۰ میلیارد یورو است. «مرکز فرماندهی عملیات‌ راهبردی نیروهای مسلح» ونزوئلا اعلام کرد که یک هواپیمای متجاوز دارای شماره ثبت آمریکا را سرنگون کرده است رئیس جمهور، در جلسه هیئت دولت: 🔹این اختیار را به وزارت بهداشت دادیم که اگر اصول بهداشتی رعایت نشود آن مکان تعطیل و یا پلمب شود. 🔹مجالس عروسی و عزا هم تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

اخبار جهانی اسلب: افزایش بیشتر قیمت در اثر کمبود عرضه

شناسه : 4605 ۲۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۶:۳۸

در ماه اوت و اوایل سپتامبر افزایش قیمت جهانی اسلب ادامه یافت که در اثر کاهش عرضه و افزایش قیمت فولاد تخت بود.

پ
پ

پس از افزایش سرتاسری قیمت ها در ماه اوت، به نظر می رسد که قیمت ها در اوایل سپتامبر به حداکثر خود رسیدند زیرا سی آی اس و برزیل محصولات خود را به قیمت ۵۰۰ دلار بر تن فوب پیشنهاد می دادند. البته خریداران در برابر این افزایش قیمت مقاومت می کنند.
هنوز کسی نمی داند این قیمت های بالا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. برخی از فعالان بازار اعتقاد دارند تقاضا به علت افزایش فصلی بالا خواهد بود. به گفته یک تاجر ((در صورتی که قیمت ها تا اواخر سپتامبر بالا باقی بمانند، بعید است که در ادامه سال شاهد افت قیمت باشیم)).
برخی بر این باورند که روند صعودی قیمت فولاد تخت چین و قیمت بالاتر بیلت در افزای قیمت اسلب دخیل اند.
سی آی اس
در ناحیه سی آی اس، تولید اسلب به علت تمرکز کارخانه ها بر تولید بیلت کم بود. در ماه ژوئیه اغلب اسلب تولید سپتامبر فروخته شده بود.
در هفته اول اوت قیمت اسلب ۵۴۲ تا ۵۳۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه بود در حالی که در اواخر ژوئیه قیمت ها در بازه ۴۱۵ تا ۴۳۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه قرار داشتند.
در اواسط اوت تقریبا هیچ محموله اسلب سی آی اس تولید سپتامبری وجود نداشت و خریداران ترکیه و ایتالیا در فشار بودند. در این بازه زمانی فعالان بازار معتقد بودند قیمت ها به ۴۹۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه خواهد رسید اما قیمت ها به ۴۵۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه رسید. در انتهای اوت نیز قیمت پیشنهادی اسلب سی آی اس به ۴۷۰ تا ۴۸۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه رسید.
برزیل
در اوایل اوت تولیدکنندگان برزیلی قیمت های محموله اکتبر خود را افزایش دادند که به علت تقاضای خوب و عرضه کم سایر مناطق بود. در این زمان قیمت مناقصه خریداران در حدود ۴۲۰ تا ۴۲۵ دلار بر تن فوب بود ولی تولیدکنندگان برزیلی تمایلی به مذاکره برای کمتر از ۴۳۰ دلار بر تن فوب نداشتند.
در اواسط اوت افزایش تقاضا در ترکیه سبب شد تا قیمت ها افزایش یابند و خریداران ترک قیمت های بالاتر را پذیرفتند که به علت نیاز به تولید بیشتر و عرضه کمتر مواد از سایر نقاط بود (در سی آی اس و ترکیه فولاد سازان بیشتر به تولید بیلت تمایل داشتند). خریداران ترک تمایل به پرداخت ۴۵۰ تا ۴۶۰ دلار بر تن فوب داشتند اما قیمت های پیشنهادی حدود ۴۷۰ دلار بر تن فوب بود.
در این ماه همچنین تقاضای خوبی از آمریکای شمالی و مکزیک وجود داشت. در اواخر اوت قیمت معاملات در آمریکای شمالی ۴۶۰ تا ۴۶۵ دلار بر تن فوب بود و در ترکیه قیمت ها در حدود ۴۷۰ دلار بر تن فوب بود. سپس با ادامه تقاضای ترکیه، قیمت های پیشنهادی به ۴۸۰ دلار بر تن افزایش یافت.
در اوایل سپتامبر، تولیدکنندگان برزیلی قیمت محموله های نوامبر خود را به ۵۰۰ دلار بر تن فوب و بیشتر افزایش دادند. در هفته اول ماه چندین معامله به قیمت ۴۹۵ دلار بر تن فوب انعقاد شدو در روزهای اخیر نیز با عرضه کم، شرکت ها قیمت های پیشنهادی خود را به ۵۱۰ دلار بر تن فوب افزایش دادند.
جنوب شرق آسیا
در اوایل اوت خریداران اسلب در جنوب شرق آسیا با افزایش شدید قیمت مواجه شدند در حالی قیمت فولاد نهایی تغییری نداشت. قیمت های پیشنهادی هند و سی آی اس ۴۷۰ تا ۴۸۰ دلار بر تن سی اف آر بود در حالی که قیمت پیشنهادی کره جنوبی ۵۰۰ دلار بر تن سی اف آر بود. این در حالی بود که قیمت مناقصات خریداران ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار بر تن سی اف آر یود و این اختلاف سبب شد تا تمایل به خرید کم باشد.
در اندونزی خریداران بیشتر تمایل به محصولات داخلی داشتند. در هفته های بعدی ماه اوت قیمت پیشنهادی برزیل و سی آی اس به سرعت به ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار بر تن سی اف آر جهش یافت که به علت دسترسی محدود به مواد بود (تمایل تولید کنندگان به بیلت).
در اوایل سپتامبر قیمت اسلب وادراتی جنوب شرق آسیا به افزایش خود ادامه داد و قیمت پیشنهادی برزیل به ۵۲۰ تا ۵۳۰ دلار بر تن سی اف آر رسید و مواد ایرانی در اندونزی و تایلند به قیمت ۵۱۵ تا ۵۲۰ دلار بر تن سی اف آر پیشنهاد شد. کره ای ها نیز مواد خود را به اندونزی به قیمت ۵۱۰ دلار بر تن سی اف آر پیشنهاد دادند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.