قیمت ها از کشورهای سی آی اس و ترکیه افزایش یافت، اما علاقه به خرید تضعیف شد و مشتری ها ترجیح می دهند موضع محتاطانه ای اتخاذ کنند.

قیمت قراضه در حال بهبود است، و شاخص روزانه قراضه HMS 1&2 (80:20 mix) اروپای شمالی 267.05 دلار در هر تن بود، که به اندازه 14.82 دلار در هر تن افزایش یافته است.

***بازار سی آی اس

بهبود قیمت قراضه باعث تقویت روند بازار صادرات سی آی اس شد، اما بسیاری از مشتریان ترجیح دادند منتظر بمانند.

پیشنهادات سی آی اس به اندازه 5 دلار در هر تن افزایش یافت، و به 395 تا 400 دلار در هر تن فوب رسید.

اما هیچ فروشی قابل توجهی صورت نگرفته است، به دلیل عدم فروش مقاطع طویل فولادی در بسیاری از مناطق، مشتری نسبت به خرید مواد نیمه تمام محتاط می شود.

فعالان بازار گفتند که بیشترین قیمت قابل قبول برای بیل سی آی اس بالاتر از 385 دلار در هر تن نیست.

***ترکیه

قیمت بیلت در ترکیه نیز تحت تأثیر افزایش قیمت واردات قراضه قرار گرفت. هفته گذشته تولیدکنندگان بیلت را با قیمت 395-400 دلار در هر تن به بازار داخلی می فروختند، در حالیکه در هفته گذشته با قیمت 390 دلار در هر تن می فروختند.

کارخانجات همچنین به دلیل فشار در هزینه های قراضه وارداتی، طی هفت روز گذشته پیشنهادهای صادراتی خود را افزایش داده اند.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای بیلت صادراتی ترکیه 390-400 دلار در هر تن بود، درحالیکه هفته گذشته قیمت آن 385-395 دلار بوده است.

***مصر

هفته گذشته هیچ معامله عمده ای برای بیلت سی آی اس شنیده نشد. کاهش قیمت میلگرد داخلی، همراه با افزایش هزینه های مواد وارداتی به دلیل بهبود ارز داخلی، معاملات غیرقابل اجتنابی را رقم زد.

بیل سی آی اس با مبلغ 415-420 دلار برای هر تن سی اف آر در اختیار مشتریان مصری قرار می گرفت، اما خریداران معتقدند 400 دلار در هر تن سی اف آر یک قیمت کارآمد است.

***بازار جنوب شرقی آسیا

هفته گذشته قیمت واردات بیلت به جنوب شرقی آسیا پایدار ماند و پیشنهاداتی از بیلت چینی از جانب تجار نیز در این منطقه شنیده شد، نشانه هایی از روند نزولی در بازارهای داخلی مقاطع طویل فولاد چین است.

این روند از سال 2017 در منطقه دیده نشده است.

محموله های بیلت به فیلیپین و اندونزی با قیمت 415-420 دلار در هر تن بود و 410-415 دلار در هر تن در تایلند بوده است.

همچنین شنیده شد که یک کارخانه فولاد در شمال چین در حال ارائه بیلت برای صادرات است.

یک تاجر هندی گفت که خریداران احتمالاً از تخفیف در مذاکرات برای مواد مناطق دیگر بخاطر پیشنهادات چینی استفاده می کنند.

***چین

هفته گذشته به دلیل کمبود رانندگان کامیون و توقف کار در اکثر کارخانجات چرخشی برای کنترل شیوع ویروس کرونا، هیچ معامله ای در بازار داخلی چین صورت نگرفت.

ارزیابی صورت گرفته برای بیلت داخلی تانگشان 3300 یوان (472 دلار) در هر تن بود، که در طول هفته بدون تغییر بوده است.

به گفته یک ارائه دهنده اطلاعات، بازار تانگشان 646.900 تن موجودی بیلت داشت که نسبت به هفته گذشته 132.900 تن افزایش داشته است.

منبع: متال بولتن