سخنگوی شرکت اردمیر گفت: «در برخی از اخبار منتشر شده در رسانه های بین المللی و رسانه های داخلی ترکیه ادعا شده است که شرکت ما پیشنهادی برای خرید فولادسازی بریتانیا داشته است. این ادعا کاملا غیر واقعی است و شرکت ما هیچ ارتباطی با شرکت مورد نظر ندارد.» شرکت اردمیر هر دو محصولات تخت و طویل فولادی را تولید می کند و اخیرا نیز با توجه به کمبود تقاضای داخلی برای مقاطع تخت در ترکیه، روی بازار صادراتی متمرکز شده است؛ زیرا مصارف این محصولات به‌ویژه در بخش خودرو کاهش یافته است. تقاضای صادراتی برای فولاد ترکیه نیز بسیار قوی است.

 

*** اعلام ورشکستگی British Steel

British Steel گزارش داده است که میزان سود این شرکت درست زمانی که چندین پیشنهاد برای خرید سهام آن ارائه شد، کم شده است. پس از اینکه این شرکت در ماه می اعلام ورشکستگی کرد، پیشنهاداتی به دفتر این شرکت ارائه شد. جرالد ریچمن، مدیر اجرایی شرکت British Steel گفت: «با توجه به ماهیت پیچیده این گروه و کسب و کارهای آن، ارزیابی و تصریح پیشنهادات دریافت شده، زمان می برد.» وی افزود: «مشارکت بیشتر با طرف‌های ذینفع و ذینفعان به احتمال زیاد چند هفته طول می کشد؛ تا اعلام در مورد روند فروش صورت گیرد.»

 

*** پیشنهادهای ارائه شده برای خرید سهام British Steel

به گفته خبرنگار شبکه اسکای نیوز، پیشنهاد کنندگان برای خرید سهام British Steel و بررسی پیشنهادهایشان تا نیمه شب روز 15 ژوئیه مهلت دادند. در گزارش این شبکه انگلیسی آمده است که اردمیر، مشاورانی را در لندن استخدام کرده است تا پیشنهادات خود را ارائه دهد که این نشان می دهد که جدایی بخشی از این شرکت بریتانیایی جدی است.

با توجه به اخبار منتشر شده، بعید به نظر می‌رسد که شرکت Liberty House پیشنهادی برای خرید شرکت British Steel داده باشد. سخنگوی شرکت Liberty House گفت: «ما بر وضعیت British Steel نظارت داریم و نگرانی های کل صنعت فولاد بریتانیا در مورد آینده سایت و مشاغل آنها را به اشتراک می گذاریم.» وی افزود: «ما رابطه قوی با British Steel داریم و می‌خواهیم آن را در شرایط آشفتگی فعلی سرپا نگه داریم، اما کسب و کارهای آن با استراتژی Liberty’s Greensteel در شکل فعلی خود منطبق نیست.»

فولادساز هندی، JSW Steel نیز پیشنهادی برای خرید سهام British Steel داده است. یکی از سخنگویان این شرکت شایعات و حدس و گمان‌های موجود در بازار را رد کرده. گروه زیرساخت‌های راه‌آهن بریتانیا، Network Rail نیز پیشنهادی برای فقط بخش خدمات خطوط راه آهن British Steel ارائه داده است.

منبع: متال بولتن