جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹ 20 ذو القعدة 1441 Friday, 10 July , 2020 ساعت ×

افت بازار فولاد تخت وارداتی در ایران

شناسه : 4658 ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۷:۱۷

در هفته منتهی به چهارشنبه 20 سپتامبر قیمت وارداتی فولاد تخت در ایران افت داشت که به علت افت در قیمت های داخلی بود.

پ
پ

به گفته یک منبع ((قیمت کویل نورد گرم تولید داخل ایران افت ۲۰ دلار بر تنی داشت و سبب شد تا قیمت های وارداتی نیز کاهش یابند)).
کویل نورد گرم
در اواخر هفته قبل، شرکت فولاد و آهن مگنیتوگورسک روسیه کویل نورد خود را به قیمت ۵۰۰ تا ۵۱۰ یورو (۵۹۹ تا ۶۱۱ دلار) بر تن فوب آستراخان پیشنهاد داد. در اوایل این هفته، قیمت های پیشنهادی به ۴۹۰ تا ۴۹۵ یورو بر تن فوب آستراخان رسیدند. تخمین زده می شود قیمت باربری تا بندر انزلی حدود ۲۰ دلار بر تن باشد.
به گفته یک منبع، محموله ای از آرسلورمیتال قزاقستان به قیمت ۶۰۰ تا ۶۱۰ دلار بر تن سی اف آر انزلی در ایران در دسترس بود. یک منبع دیگر اعلام کرد پیشنهادهایی به قیمت ۵۷۰ دلار بر تن فوب آکتائو وجود دارد که معادل ۵۸۳ دلار بر تن سی اف آر انزلی است.
این هفته قرارداد کویل نورد گرمی در ایران منعقد نشد.
طبق بررسی متال بولتن، قیمت وارداتی کویل نورد گرم ۲ میلی متری وارداتی در ایران در ۲۰ سپتامبر ۵۹۳ تا ۶۱۰ دلار بر تن سی اف آر بنادر ایران بود در حالی که هفته قبل قیمت ها در بازه ۵۷۳ تا ۶۱۸ دلار بر تن بوده است.
کویل نورد سرد
قیمت کویل نورد سرد وارداتی در ایران در روز چهارشنبه در بازه ۶۲۰ تا ۶۲۵ دلار بر تن سی اف آر بنادر ایران بود در حالی که هفته گذشته قیمت ها در بازه ۶۱۳ تا ۶۵۴ دلار بر تن سی اف آر بودند.
این هفته پیشنهاد جدیدی از مگنیتوگورسک وجود نداشت اما آرسلورمیتال پیشنهاد ۶۱۰ دلار بر تن فوب آکتائو را داشت (معادل ۶۲۳ دلار بر تن سی اف آر ایران).
کویل گالوانیزه گرم
پیشنهادهای اخیر کویل گالوانیزه ۰/۶ میلی متری قزاقستان به ایران ۷۰۰ دلار بر تن فوب آکتائو بوده است (۷۱۳ دلار بر تن سی اف آر انزلی).
مواد چینی ۱ میلی متری نیز در بازه ۷۰۵ تا ۷۱۰ دلار بر تن سی اف آر در دسترس بودند.
طبق بررسی متال بولتن، قیمت کویل گالوانیزه وارداتی در ایران در ۲۰ سپتامبر ۷۰۵ تا ۷۱۳ دلار بر تن سی اف آر ایران بود در حالی که هفته قبل قیمت ها در بازه ۷۰۰ تا ۷۱۰۰ دلار بر تن قرار داشتند.
کویل نورد سرد و گرم وارداتی در ایران شامل ۲۰ درصد مالیات هستند و مالیات کویل گالوانیزه گرم ۲۶ درصد می باشد. همچنین در ایران ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز شامل این اقلام می شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.