شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹ 21 ذو القعدة 1441 Saturday, 11 July , 2020 ساعت ×

افت قیمت سنگ آهن دریایی

شناسه : 4650 ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۲

‌افت در بازار آتی آهن و فولاد چین سبب شد تا در روز چهارشنبه 20 سپتامبر قیمت سنگ آهن (بخصوص محموله های دریایی) افت داشته باشد.

پ
پ

در روز چهارشنبه بازار آتی روندی منفی داشت و سبب افت ۱۰ تا ۶۰ یوانی در بازار لحظه ای میلگرد و کویل نورد گرم شد. همچنین در نتیجه این اتفاقات، بازار فیزیکی سنگ آهن غیر فعال بود.
در حالی که در روز سه شنبه یک محموله دریایی سنگ اهن ریزدانه مخلوط پیلبارا زیر ۷۰ دلار بر تن سی اف آر معامله شده بود، در روز چهارشنبه محموله ای مشابه در بنادر اصلی چین بالای ۷۲ دلار بر تن سی اف آر معامله شد.
اغلب فعالان بازار به علت عدم قطعیت در بازار فعالیت محسوسی نداشتند. همچنین اغلب کارخانه ها تمایل داتند محموله ها را از بنادر چین خریداری کنند.
امکان اعمال محدودیت ها در ماه های باقیمانده از طرف دولت چین سبب شده تا تاجران در رزرو محوله های دریایی دقت کنند زیرا هرگونه کاهش تولیدی می تواند منجر به کاهش تقاضا شود.
شنیده شد یک تاجر در بیجینگ تمایل دارد محموله به هم پیوسته شامل سنگ اهن ریزدانه و درشت دانه مخلوط پیلبارا را به میانگین قیمت نوامبر سنگ آهن ۶۲ درصد عیار با پرمیوم کلی ۱/۳ درصد بفروشد.
به گفته یک مسئول در تانگشان (( من فکر میکنم افت قیمت فولاد در کوتاه مدت ادامه داشته باشد مگر اینکه کاهش تولید ناخواسته ای رخ دهد)).
ریو تینتو ۱۲۰۰۰۰ تن سنگ آهن ریزدانه مخلوط پیلبارا ۶۱ درصد و ۷۰۰۰۰ تن سنگ آهن درشت دانه مخلوط یلبارا ۶۲ درصد با بارگیری ۱۰ تا ۱۹ اکتبر را فروخت.
این معدن همچنین یک محموله به هم پیوسته شامل ۹۰۰۰۰ تن سنگ اهن ریزدانه مخلوط پیلبارار ۶۱ درصد و ۸۰۰۰۰ تن سنگ اهن ۶۲ درصد درشت دانه مخلوط پیلبارا با بارگیری ۹ تا ۱۸ سپتامبر را به میانگین قیمت سنگ اهن ۶۲ درصد عیار و پرمیوم ۱/۵ دلار بر تنی در گلوبال اور فروخت.
ریو تینتو ۱۷۰۰۰۰ تن سنگ اهن درشت دانه مخلوط پیلبارا ۶۲ درصد با بارگیری ۱۱ تا ۲۰ اکتبر را به میانگین قیمت سنگ اهن ۶۲ درصد با پرمیوم درشت دانه و پرمیوم کلی ۱/۲۵ دلار بر تنی فروخت.
بی اچ پی ۱۷۰۰۰۰ تن محموله سنگ آهن ریزدانه نیومن ۶۲/۹ درصد عیار با بارگیری ۱۱ تا ۲۰ اکتبر را فروخت.
این معدن همچنین ۱۷۰۰۰۰ تن سنگ آهن درشت دانه نیومن ۶۲/۵ درصد عیار با بارگیری ۶ تا ۱۵ اکتبر را به میانگین قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد با پرمیوم درشت دانه ۰/۴۸۵۰ دلار بر تن فروخت.
در روز چهارشنبه سنگ آهن ریزدانه مخلوط پیلبارا در منطقه شاندونگ و تانگشان به قیمت ۵۴۰ تا ۵۵۰ یوان بر تن معامله شد در حالی که در روز سه شنبه قیمت ها در بازه ۵۴۲ تا ۵۵۰ یوان بر تن بودند (معادل ۷۲ تا ۷۳/۵ دلار بر تن سی اف آر چین در بازار دریایی).
در روز چهارشنبه شنبه اغلب قراردادهای آتی سنگ آهن ژانویه در بورس کالای دالیان بر روی ۴۹۲/۵ یوان بر تن بسته شد که افت روزانه ۵/۵ یوان بر تن داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.