افزایش تقاضای فولاد اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱ - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹ 16 رجب 1442 Saturday, 27 February , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
بازگشت رونق به بازار فولاد اروپا:

افزایش تقاضای فولاد اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱

شناسه : 40708 ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷ منبع : متال بولتن
همه گیری ویروس کرونا سبب شد تا بازار فولاد در اروپا در 2020، بدترین سال خود از سال 2012 تا کنون سپری کند اگرچه زمزمه های افزایش تقاضا در سال جدید فعالان بازار را امیدوار نگه داشته است
افزایش تقاضای فولاد اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۱
پ
پ

انتظار می رود تقاضا برای فولاد در اتحادیه اروپا پس از افت ۱۳ درصدی در سال ۲۰۲۰ ، به میزان ۱۳.۳ درصد در سال ۲۰۲۱ افزایش یابد.

 

*** پیش بینی بهبود تقاضا

تقاضای فولاد در منطقه در بیشتر ماه های ۲۰۲۰ روند منفی داشته است. این امر بیشتر به دلیل فشارهای ناشی از محدودیت های مربوط به بیماری همه گیر کرونا در سراسر اروپا بوده است. یوروفر گفت تقاضای فولاد در اتحادیه اروپا ۱۳ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش یافت و به طور کلی ، به حدود ۱۳۶ میلیون تن رسید. این رقم در سال ۲۰۱۹ به ۱۵۴ میلیون تن رسید که خود از نظر تقاضای فولاد از سال ۲۰۱۲ بدترین سال برای اتحادیه اروپا بوده است.

با این حال ، یوروفر انتظار دارد که بهبود بازار فولاد آغاز شود. امسال انتظار می رود تقاضای فولاد در اتحادیه اروپا با ۱۳.۳ درصد افزایش از سال ۲۰۲۰ به حدود ۱۵۴ میلیون تن برسد و سپس با رشد ۳.۴ درصدی دیگر تا سال ۲۰۲۲ ادامه یابد. فعالان بازار فولاد ، سال ۲۰۲۱ را سال بهبود صنعت می دانند. سه ماهه اول ۲۰۲۱ با بهبود قیمت ها و بازگرداندن ظرفیت ها مثبت آغاز شده است.

 

*** فولاد بخش ساخت و ساز

به گفته یوروفر ، عملکرد قوی در بخش های اصلی استفاده از فولاد در طی سال ۲۰۲۱ نقش اساسی را ایفا می کند. یوروفر از بخش ساخت و ساز انتظار دارد که پس از افت ۵.۷ درصدی برای سال ۲۰۲۰ ، در سال ۲۰۲۱ میزان تولید ۴.۳ درصد بهبود یابد. به گفته یوروفر ، صنعت ساخت و ساز در مقایسه با سایر بخش های استفاده کننده از فولاد ، در برابر تأثیر کرونا مقاوم است. بخش ساخت و ساز معمولاً کندتر به شوک های اقتصادی واکنش نشان می دهد. تقاضا از بخش ساخت و ساز همچنان در هفته های ابتدایی سال ۲۰۲۱ خوب است که بخشی از آن به لطف زمستان معتدل در این قاره است.

ارزیابی هفتگی قیمت داخلی میلگرد شمال اروپا به طور متوسط ​​۶۵۳.۷۵ یورو (۷۹۲.۶۵ دلار) به ازای هر تن در ژانویه ۲۰۲۱ اعلام شد که از ۵۷۳ یورو در دسامبر افزایش یافته است. اگرچه قیمت های میلگرد در شمال اروپا در اوایل فوریه اندکی کاهش یافته است ، منابع بازار گفتند که آن ها این کاهش را یک روند معکوس نمی دانند. زیرا قیمت ها هنوز بالا هستند.

یک معامله گر گفت: “قیمت ها از ماه نوامبر در حال افزایش است ، ما شاهد یک اصلاح جزئی هستیم که طبیعی است. اما اصول بازار خوب است.”

 

*** فولاد خودروسازی

صنعت خودرو در سال ۲۰۲۰ بیشترین لطمه را به بخش های استفاده کننده فولاد وارد کرد. زیرا شیوع کرونا در سراسر اروپا در ماه مارس منجر به تعلیق بیشتر کارخانجات خودروسازی اروپا در سه ماهه دوم سال شد. در سال ۲۰۲۱ یوروفر پیش بینی می کند که تولید بخش خودروسازی در اتحادیه اروپا ۱۵.۹ درصد افزایش یابد و در سال ۲۰۲۲ این رشد تولید به ۴.۸ درصد برسد.

قیمت فولاد تخت در اتحادیه اروپا با یک روند صعودی ثابت همراه است. از آگوست سال ۲۰۲۰ ، با توجه به کاهش تولید و کاهش واردات روند صعودی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ ادامه داشته است. شاخص روزانه کویل نورد گرم داخلی شمال اروپا به طور متوسط ​​۶۹۷.۷۹ یورو (۸۴۷ دلار) ) به ازای هر تن در ژانویه ۲۰۲۱ ارزیابی شد که از ۶۲۳.۶۷ یورو به ازای هر تن در دسامبر ۲۰۲۰ افزایش یافته است.

یک بازرگان گفت: “در شمال اروپا کارخانه ها کویل نورد گرم را در ماه ژوئن و حتی جولای ارائه می دهند.” یوروفر گفت کل تولید بخش های استفاده کننده از فولاد در سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۱ درصد کاهش یافته است ، اما انتظار می رود در سال ۲۰۲۱ با رشد ۷.۴ درصدی و در سال ۲۰۲۲ با رشد ۴.۱ درصدی بهبود یابد. به ویژه ، عملکرد بخش مهندسی مکانیک به شدت تحت تأثیر درگیری های تجارت جهانی قرار گرفت. تولید در این بخش در سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۱.۵ درصد کاهش یافته است ، اما قرار است در سال ۲۰۲۱ رشد ۷ درصدی و در سال ۲۰۲۲ رشد ۴.۵ درصدی داشته باشد.

 

*** فولاد بخش لوله

در همین حال ، بخش تولید لوله در سال ۲۰۲۰ به دلیل رکود ۱۵.۲ درصد کاهش یافت. اما طبق گفته یوروفر در سال ۲۰۲۱ ، ۸.۴ درصد و در سال ۲۰۲۲ ، ۵.۱ درصد رشد می کند.

 

*** فولاد بخش لوازم خانگی

در حالی که بخش لوازم خانگی ، مانند سایر صنایع استفاده کننده از فولاد ، در طی همه گیری کرونا آسیب دیده است ، به نظر می رسد اقدامات محدودیتی این کاهش را به ۳.۶ درصد در سال ۲۰۲۰ رسانده است. انتظار می رود که تولید این بخش در سال ۲۰۲۱ ، ۴.۸ درصد و در سال ۲۰۲۲ ، ۳.۵ درصد رشد کند.

 

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.