چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹ 18 ذو القعدة 1441 Wednesday, 8 July , 2020 ساعت ×

افزایش داد و ستد در بازار سنگ آهن دریایی

شناسه : 4448 ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۳:۲۴

 در روز سه شنبه 12 سپتامبر بازار سنگ آهن دریایی تحرکات مثبتی داشت که به علت بازگشت بازار آتی بود. این سبب شد تا میزان معاملات و قیمت ها افزایش داشته باشند.پس از چند روز کاهش، بازار آتی سنگ آهن بهبود داشت.

پ
پ

در روز سه شنبه همچنین قیمت بیلت در بازار اصلی تانگشان رشد ۲۰ یوانی (۳ دلار) بر تنی داشت و سبب تقویت بیشتر بخش سنگ آهن شد.
اغلب قراردادهای روز سه شنبه بر روی سنگ اهن ریزدانه و درشت دانه گرید بالا متمرکز بود. برخی از تاجران منتظر بودند تا محموله هایشان به بنادر چین برسد و سپس آن را به یوان بفروشند تا سود بیشتری ببرند.
قیمت فولاد سبب شده تا حاشیه سود فولاد سازان ۱۰۰۰ یوان بر تن باشد و به همین دلیل اغلب کارخانه ها با حداکثر ظرفیت خود تولید می کنند.
به گفته یک مسئول ((اصول بازار تغییرات اساسی کرده است. رشد بازار آتی در روز سه شنبه بیشتر توسط سرمایه گذاران بوده است)).
ریو تینتو ۱۷۰۰۰۰ تن سنگ آهن ریزدانه مخلوط پیلبارا ۶۱ درصد با بارگیری ۴ تا ۱۳ اکتبر را به قیمت ۷۴/۵۱ دلار بر تن سی اف آر چین فروخت. این معدن همچنین ۱۰۰۰۰۰ تن سنگ آهن درشت دانه مخلوط پیلبارا با بارگیری ۲۲ سپتامبر تا ۱ اکتبر را به میانگین قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد و پرمیوم درشت دانه ۰/۴ دلار بر تن در گلوبال اور فروخت.
ریو تینتو همچنین ۱۷۰۰۰۰ تن سنگ آهن ریز دانه مخلوط پیلبارا ۶۲ درصد عیار با بارگیری ۲۵ سپتامبر تا ۴ اکتبر را به میانگین قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد و پرمیوم درشت دانه ۱/۹ دلار بر تن در گلوبال اور فروخت. این معدن همچنین ۱۷۰۰۰۰ تن سنگ آهن ریز دانه مخلوط پیلبارا ۶۲ درصد عیار با بارگیری ۲۶ سپتامبر تا ۵ اکتبر را به میانگین قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد و پرمیوم درشت دانه۲ دلار بر تن در گلوبال اور فروخت.
بی اچ پی ۲۰۰۰۰۰ تن محموله سنگ آهن ریزدانه نیومن ۶۲/۹ درصد عیار با بارگیری ۲۱ تا ۳۰ سپتامبر را به قیمت ۷۷/۷ دلار بر تن سی اف آر چین در مرکز تجارت سنگ اهن بیجینگ (کورکس) فروخت.
این شرکت همچنین یک محموله به هم پیوسته شامل ۹۰۰۰۰ تن ریزدانه جیمبلبار به میانگین قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد با تخفیف ۵ دلار بر تن و ۱۱۰۰۰۰ تن سنگ آهن ریزدانه معدن ناحیه C را به میانگین قیمت سنگ اهن ۶۲ درصد عیار با تخفیف ۱/۵ دلار بر تن را در گلوبال اور فروخت. بارگیری محموله ۲۱ تا ۳۰ سپتامبر می باشد.
واله قراردادی منعقد کرد که طبق آن در سه روز آخر سه ماه فصل زمستان، ۱۷۰۰۰۰ تن محموله سنگ آهن ریزدانه مخلوط برزیلی ۶۲ درصد عیار را تحویل دهد. این محموله ها به قیمت میانگین سنگ آهن ۶۲ درصد در همان ماه و پرمیوم ۱/۹۵ دلار بر تن فروخته می شوند.
این معدن برزیلی همچنین ۱۱۰۰۰۰ تن سنگ اهن ریزدانه کارخاس با صورت حساب پرداخت ۹ سپتامبر را به قیمت ۱۰۰/۱۰ دلار بر تن سی اف آر چین در کورکس فروخت.
در بازار لحظه ای، یک محموله به هم پیوسته مربوط به اواسط اکتبر شامل ۹۰۰۰۰ تن سنگ آهن ریزدانه نیومن ۶۳ درصد عیار و ۸۰۰۰۰ تن سنگ اهن ریزدانه یاندی ۵۷/۲ درصد عیار را به میانگین قیمت سنگ اهن ۶۲ درصد عیار با پرمیوم ۲ دلار بر تنی برای اولی و تخفیف ۱ دلار بر تنی برای دومی فروخت.
سنگ آهن ریزدانه مخلوط پیلبارا در منطقه شاندونگ و تانگشان به قیمت ۵۷۰ تا ۵۷۵ یوان بر تن معامله شد در حالی که در روز دوشنبه قیمت ها در بازه ۵۶۵ تا ۵۷۰ یوان بر تن بودند (معادل ۷۶/۸ تا ۷۷/۵ دلار بر تن سی اف آر چین در بازار دریایی).
در روز سه شنبه اغلب قراردادهای آتی سنگ آهن ژانویه در بورس کالای دالیان بر روی ۵۴۸ یوان بر تن بسته شد که رشد روزانه ۱۴/۵ یوان بر تن داشت.

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.