دوشنبه, ۲۹ دی , ۱۳۹۹ 5 جماد ثاني 1442 Monday, 18 January , 2021 ساعت ×
گزارش بازار ترکیه

افزایش شدید قیمت فولاد تخت در ترکیه

شناسه : 35151 ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۰
با توجه به کاهش موجودی در بازار، تقاضا برای فولاد تخت در ترکیه افزایش یافت و به طبع آن قیمت نیز به شدت افزایش یافته است.
افزایش شدید قیمت فولاد تخت در ترکیه
پ
پ

قیمت فولاد تخت در ترکیه در هفته اخیر به دلیل تقاضای زیاد در بازارهای داخلی و صادراتی به شدت افزایش می یابد.

 

*** فولاد تخت در ترکیه ؛ قیمت های داخلی

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم داخلی ترکیه ۶۳۰-۶۴۰ دلار در هر تن بود، در حالیکه قیمت قبلی آن ۵۷۵-۵۸۵ دلار بوده است. تولیدکنندگان ورق گرم ترکیه برای اواخر فوریه و اوایل ماه مارس ورق گرم را با قیمت ۶۳۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن ارائه می دهند، در حالیکه هفته گذشته ۵۸۰-۵۹۵ دلار به ازای هر تن بوده است.

معاملات ورق گرم ترکیه در بازار محلی با قیمت ۶۳۰-۶۴۰ دلار به ازای هر تن شنیده شد. پس از انتشار ارزیابی های صورت گرفته ، پیشنهادها بالای ۶۵۵ دلار به ازای هر تن شنیده شد. ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق سرد داخلی ترکیه ۷۴۰-۷۵۰ دلار در هر تن بود ، در حالی که در ۱۳ نوامبر ۷۲۰-۷۳۰ دلار در هر تن بود.

تولیدکنندگان مواد را با قیمت ۷۴۰-۷۶۰ دلار به ازای هر تن ایکس ارائه می دهند ، در حالی که هفته گذشته ۷۲۰-۷۳۰ دلار برای هر تن بود. منابع ترکی گفتند پس از انتشار ارزیابی قیمت ها ، پیشنهادات ترکیه در پایان هفته به ۷۹۰-۸۰۰ دلار در هر تن رسیده است.

 

*** فولاد تخت در ترکیه ؛ صادرات  ورق گرم

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای فولاد ورق گرم صادراتی ترکیه در ۲۰ نوامبر ۶۳۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن بود، در حالیکه  در ۱۳ نوامبر ۵۶۵-۵۷۰ دلار به ازای هر تن بوده است. تولیدکنندگان ترکیه این محصول را با قیمت ۶۳۰-۶۵۰ دلار در هر تن فوب ارائه می دهند.

چندین معامله صادراتی ورق گرم ترکیه با قیمت ۶۴۰-۶۵۰ دلار در هر تن فوب به اروپا شنیده شد. منابع ترکی اظهار داشتند که تقاضا برای صادرات فولاد ترکیه به دلیل سطح اندک موجودی ، به ویژه در اروپا ، بسیار شدید است. با این وجود ، کمیسیون اروپا (EC) در تاریخ ۱۳ نوامبر اعلام کرد که واردات فولاد تخت از ترکیه پس از ورود به اتحادیه اروپا ثبت شده است.

اتحادیه اروپا در اواسط ماه مه سال جاری تحقیقات ضد دامپینگ برای ورق گرم  را از ترکیه آغاز کرد. اقدامات موقت در این پرونده تا ژانویه ۲۰۲۱ اعمال می شود.

 

***واردات قیمت

ورق گرم ترکیه از اوکراین با قیمت ۵۹۵-۶۰۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر در ترکیه ارائه شد. خریداران گفتند که احتمالاً رزرو با حدود ۵۹۰ دلار به ازای هر تن انجام می شود.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم وارداتی ترکیه ۵۹۰-۵۹۵ دلار در هر تن بود ، در حالی که در ۱۳ نوامبر ۵۴۵-۵۵۰ دلار در هر تن بود. بازار واردات ورق سرد ترکیه طی هفته گذشته کند بوده است و هیچ قیمت جدیدی شنیده نشده است. با این حال ، خریداران ترک قیمت واردات ورق سرد را در حدود ۶۴۰-۶۵۰ دلار در هر تن سی اف آر اعلام کردند.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای واردات ورق سرد ترکیه در ۲۰ نوامبر ۶۴۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن بود، در حالیکه در ۱۳ نوامبر ۶۱۰-۶۲۰ دلار به ازای هر تن بوده است. شنیده ها حاکی از آن است که روسیه پس از انتشار ارزیابی ها، قیمت ورق گرم را با قیمت ۶۴۰ دلار در هر تن پیشنهاد می دهند.

 

 

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.