چهارشنبه, ۱۸ تیر , ۱۳۹۹ 18 ذو القعدة 1441 Wednesday, 8 July , 2020 ساعت ×

افزایش قیمت آهن خام سی ای اس در دریای بالتیک

شناسه : 4597 ۲۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۷

در طول هفته گذشته ، قیمت های صادراتی آهن خام سی ای اس به دریای بالتیک افزاش یافت در حالی که صادرات همین مواد به دریای سیاه ، تقریبا بدون تغیییر بوده است.

پ
پ

یکی از فروشندگان آهن خام دریای سیاه به متال بولتن گفت : بازار زنده است. به نقل از یک تاجر : من فکر می کنم که بازار دریای سیاه در یک نقطه نامشخص است و ممکن است قیمت ها افزایش و یا کاهش یابد. بنابراین من ترجیح می دهم صبر کنم و ببینم چه اتفاقی می افتد. قیمت قراضه (که می تواند جایگزینی برای آهن خام در فرآیند فولاد  سازی باشد ) شروع به کاهش کرده است. ارزیابی قیمت متال بولتن برای واردات HMS 1&2 ( 80 : 20 ) شمال اروپا و آمریکا به ترکیه ( بزرگ ترین وارد کننده قراضه در جهان ) در طول هفته گذشته ، بین ۱۱.۸۶ تا ۱۲.۲۴ دلار بر تن کاهش یافته است. این کاهش قیمت باعث افزایش عرضه و نیز کمبود الکترود مورد نیاز برای تولید فولاد از قراضه شده است.
دریای بالتیک
ارزیابی قیمت متال بولتن در روزپنج شنبه ۱۴ سپتامبر برای آهن خام با منگنز کم سی آی اس ، ۴۱۵ تا ۴۲۰ دلار بر تن فوب دریای بالتیک گزارش شده در حالی که هفته گذشته ۴۰۵ تا ۴۲۵ دلار بر تن فوب بوده است. شنیده شده که آهن خام با منگنز کم تولاچرمات روسیه ، به قیمت ۴۱۵ تا ۴۲۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه فروخته شده است .پشنهاد فعلی این کارخانه ، ۴۲۰ دلار بر تن فوب است.
دریای سیاه
ارزیابی قیمت متال بولتن در روز پنجشنبه برای صادرات آهن خام با منگنز بالا سی آی اس ، با ۵ دلار بر تن کاهش نسبت به هفته گذشته، از ۳۵۰ تا ۳۷۵ دلار بر تن فوب ، به ۳۵۰ تا ۳۷۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه رسیده است. یک منبع ترکیه ای ، قیمت قابل قبول برای آهن خام با منگنز بالا سی آی اس را ۳۷۰ تا ۳۷۵ دلار بر تن سی اف آر( معادل ۳۵۵ تا ۳۶۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه ) ارزیابی کرد که نسبت به قیمت مورد قبول هفته گذشته که ۳۷۵ تا ۳۸۵ دلار بر تن سی اف آر ( معادل ۳۶۰ تا ۳۷۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه ) بوده است ، ۵ تا ۱۰ دلار بر تن کاهش یافته است. کاهش قیمت این هفته نسبت به هفته گذشته ، به دلیل کاهش قیمت قراضه بوده است. آرسلومتال ( یک تولید کننده اوکراینی ) قیمت پیشنهادی آهن خام خود به تمامی مقصدها را ، ۳۹۰ تا ۳۹۵ دلار بر تن فوب تعیین کرده است اما از نظر فعالان بازار ، این قیمت ، یک قیمت غیر واقعی است. یک منبع در یک کارخانه فولادسازی در ایتالیا ، قیمت مورد قبول را ۳۷۰ دلار بر تن سی اف آر ( معادل ۳۵۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه ) تخمین زد. یک تاجر فکر می کرد که فروشندگان ایتالیایی و خریداران ایتالیایی ، قیمت ۳۸۰ تا ۳۹۰ دلار بر تن سی اف آر ( معادل ۳۶۰ تا ۳۷۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه ) را قبول خواهند کرد. در طول هفته گذشته ، هیچ پیشنهاد جدیدی از برزیل به ایتالیا شنیده نشده است. به گفته یک تاجر : در حال حاضر ایتالیایی ها ، نیازی به خرید ندارند زیرا ذخیره زیادی دارند. ارزیابی قیمت متال بولتن در روز پنچ شنبه برای آهن خام با منگنز بالا وارداتی به ایتالیا ، با ۵ دلار بر تن کاهش نسبت به هفته گذشته ،  از ۳۷۰ تا ۳۹۵ دلار بر تن ، به ۳۷۰ تا ۳۹۰ دلار بر تن سی اف آر رسیده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.