جمعه, ۱۷ مرداد , ۱۳۹۹ 18 ذو الحجة 1441 Friday, 7 August , 2020 ساعت ×

افزایش قیمت بیلت صادراتی ایران با افزایش حجم معاملات و پیشنهادات

شناسه : 7383 ۰۳ اسفند ۱۳۹۶ - ۹:۴۴

قیمت بیلت صادراتی ایران در پایان هفته، چهارشنبه 21 فوریه، 5 تا 15 دلار در هر تن فوب افزایش یافت و پیشنهادات بالاتر توسط مشتریان پذیرفته شد.

پ
پ

قیمت بیلت صادراتی ایران در پایان هفته، چهارشنبه ۲۱ فوریه، ۵ تا ۱۵ دلار در هر تن فوب افزایش یافت و پیشنهادات بالاتر توسط مشتریان پذیرفته شد. طبق ارزیابی هفتگی قیمت متال بولتن برای بیلت صادراتی ایران، این محصول نسبت به هفته قبل که ۴۹۰ تا ۴۹۵ دلار در هر تن فوب بود، در این هفته با افزایشی اندک، با قیمت ۴۹۵ تا ۵۱۰ دلار در هر تن فوب عرضه شد.

در اواخر هفته گذشته، پیشنهادات بیلت ایران بسته به شرایط تحویل و پرداخت، در محدوده ۴۹۵ تا ۵۱۰ دلار در هر تن فوب گزارش شد. منابع به متال بولتن گفتند که آخرین محموله بیلت در دسترس ماه مارس با قیمت ۴۹۵ تا ۵۰۰ دلار در هر تن فوب فروخته شد و همچنین کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (GCC) مقصد اصلی این مواد بودند. علاوه بر این، یک محموله ۷۰۰۰۰ تنی بیلت ماه می توسط یک کارخانه ایرانی به همان مقصد  با پیش پرداخت ۴۰ درصدی در حدود ۵۰۰ دلار برای هر تن فوب فروخته شد. به طور رسمی، کارخانه های ایرانی پیش پرداخت را ۲۰ تا ۳۰ درصد می پردازند، اما در این مورد، قیمت آن به احتمال زیاد ۱۰ دلار برای هر تن بیشتر است.

یک محموله دیگر از بیلت ایران برای حمل و نقل گزارش شده بود که قیمت آن نزدیک به ۵۱۰ دلار برای هر تن فوب بود. تامین کنندگان ایرانی همچنان قیمت پیشنهادات خود را افزایش دادند، که حاکی از این است که مشتریان قیمت های بالاتر و همچنین احساس مثبت در بازار فولاد نیمه تمام شده جهانی را پذیرفته اند. قیمت های پیشنهادی اخیر برای بیلت های ماه آوریل در محدوده ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن فوب بنادر جنوب ایران بود.

ارزیابی هفتگی قیمت متال بولتن برای فولاد اسلب صادراتی ایران بدون هیچ تغییری در بازار در محدوده ۵۰۵ تا ۵۱۰ دلار به ازای هر تن فوب بود. مشتریان آسیای جنوب شرقی انتظار دارند که شرکت های ایرانی در این هفته پیشنهادات جدیدی را ارائه دهند. قیمت مورد انتظار ۵۳۰ دلار در هر تن سی اف آر جنوب شرقی آسیا بود که معادل حدود ۵۰۰ تا ۵۰۵ دلار در هر تن فوب بنادر جنوبی ایران است. در زمان انتشار، هیچ پیشنهاد یا قراردادی جدید ثبت نشده است.

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.