چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ 14 جماد ثاني 1442 Wednesday, 27 January , 2021 ساعت ×
گزارش بازار CIS

افزایش قیمت اسلب و فولاد سی آی اس

شناسه : 35310 ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۹:۵۹
قیمت محصولات فولادی در سی آی اس به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه و ورق گرم افزایش یافته است.
افزایش قیمت اسلب و فولاد سی آی اس
پ
پ

قیمت صادرات اسلب و فولاد سی آی اس (CIS) طی هفته منتهی به ۲۳ نوامبر افزایش یافت ، که عمدتاً به دلیل افزایش چشمگیر قیمت ورق گرم و قیمت بالای مواد اولیه بوده است.

 

***ارزیابی قیمت اسلب

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای اسلب صادراتی سی آی اس با افزایش ۲۵ دلاری در هر تن به ۴۸۵ تا ۴۹۵ رسیده است.

پیشنهادات اسلب در ایتالیا ۵۰۵-۵۱۵ دلار در هر تن سی اف آر شنیده شد ، که معادل حدود ۴۸۵-۴۹۵ دلار در هر تن فوب دریای سیاه بوده است. هفته گذشته این رقم در حدود ۴۶۰-۴۷۰ دلار در هر تن فوب بود.

یکی از منابع گفت:” وقتی قیمت ورق گرم بالا می رود ، تأمین کنندگان همیشه سعی می کنند قیمت اسلب را نیز بالا ببرند. مواد نیمه تمام به عنوان ماده اولیه در تولید ورق گرم است.”

 

*** ورق گرم

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم صادراتی سی آی اس ۵۸۰  تا ۵۹۵ دلار در هر تن بود ، که به اندازه ۶۰ تا ۶۵ دلار افزایش یافته است.

در ترکیه ، هیچ پیشنهاد جدیدی برای اسلب گزارش نشده است. اما یک منبع انتظار داشت که با توجه به اختلاف ۶۰ دلاری قیمت اسلب و ورق گرم، تأمین کنندگان روسی اسلب را با قیمت ۵۴۰-۵۵۰ دلار در هر تن سی اف آر پیشنهاد دهند.

در همین حال ، ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم صادراتی ترکیه ۶۳۰-۶۵۰ دلار در هر تن بود ، که ۶۵-۸۰ دلار در هر تن افزایش یافت.

 

*** فولاد سی آی اس ؛ میلگرد

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای میلگرد صادراتی سی آی اس در ۲۳ نوامبر ۴۹۰ دلار در هر تن بود ، در حالی که هفته قبل ۴۶۵-۴۶۸ دلار در هر تن بود.

پیشنهادات میلگرد روسیه از ۴۶۸-۴۷۰ دلار در هر تن فوب در اوایل ماه نوامبر به ۴۹۰ دلار افزایش یافت.

تاجری گفت:” این هفته ، بازار غیر قابل پیش بینی است. قیمت ها سر به فلک می کشند. قیمت بیلت ۴۰ دلار در هر تن افزایش یافت. این باعث افزایش قیمت میلگرد نیز می شود و من مطمئن هستم که این پایان کار نیست و قیمت میلگرد دوباره بالا می رود.”

 

*** فولاد سی آی اس ؛ بیلت

شاخص روزانه بیلت صادراتی سی آی اس ۴۷۳ دلار در هر تن بوده است ، در حالیکه در ۱۶ نوامبر ۴۳۶ دلار در هر تن بوده است.

هیچ پیشنهادی از جانب اوکراین شنیده نشده است ، اما منابع از فروش سیم مفتول اوکراین با قیمت ۵۴۵-۵۵۰ دلار در هر تن فوب خبر دادند.

آخرین پیشنهادات مفتول روسیه ۵۴۵ دلار به ازای هر تن فوب گزارش شده است ، در حالی که در نیمه اول نوامبر ۵۱۵ دلار به ازای هر تن فوب بود.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای سیم مفتول صادراتی سی آی اس در ۲۳ نوامبر ۵۴۵-۵۵۰ دلار در هر تن بود، در حالی که هفته قبل ۵۳۰-۵۳۴ دلار در هر تن بود.

 

 

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.