شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ 2 صفر 1442 Saturday, 19 September , 2020 ساعت ×
بازار میلگرد برزیل

میلگرد برزیلی: افزایش قیمت با افزایش تقاضا و کاهش عرضه

شناسه : 30878 ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۴ منبع : متال بولتن
با بهبود مداوم تقاضا در اثر بیماری همه گیر Covid-19 و عرضه پایین، قیمت داخلی میلگرد برزیل برای سومین ماه متوالی افزایش یافته و به بالاترین قیمت در طی یک و نیم سال گذشته رسیده است.
میلگرد برزیلی: افزایش قیمت با افزایش تقاضا و کاهش عرضه
پ
پ

با بهبود مداوم تقاضا در اثر بیماری همه گیر Covid-19 و عرضه پایین، قیمت داخلی برزیلی برای سومین ماه متوالی افزایش یافته و به بالاترین قیمت در طی یک و نیم سال گذشته رسیده است.

 

*** قیمت برزیلی

ارزیابی Fastmarkets برای قیمت داخلی میلگرد برزیلی در روز جمعه ۱۱ سپتامبر ۲،۶۹۵-۲،۷۷۵ رئال (۵۰۷-۵۲۲ دلار) به ازای هر تن اعلام شد. این رقم با افزایش ۱۵۵-۱۸۵ ریالی به ازای هر تن (۶٫۶٪) از ۲،۵۱۰-۲،۶۲۰ رئال در تاریخ ۱۴ آگوست روبرو شده است. این رقم حدود ۲۰ درصد بالاتر از ۲۲۰۹-۲۳۲۰ رئال در ۳ ژانویه در هر تن و همچنین بالاترین قیمت از ژانویه ۲۰۱۹ بوده است.

فولادسازان به طور میانگین قادر به افزایش قیمت ​​۸ درصدی از اواخر آگوست تا اوایل سپتامبر بودند. در حال حاضر صحبت از افزایش قیمتی بیشتر از ۱۰ درصد در ماه اکتبر است. زمان اوج کار با ادامه تقاضا از بخش ساخت و ساز همچنان زیاد بود و تولیدکنندگان عرضه خود را متناسب با تقاضای بیشتر تنظیم می کنند.

 

*** نقل قول های بازار

یک منبع توزیع کننده گفت: “من هنوز هم با کمبود برخی از محصولات روبرو هستم.”

“قیمت دائماً بالاتر می رود و علی رغم اینکه خریداران این افزایش قیمت ها را پذیرفته اند، اما تولیدکنندگان بار برای تحویل ندارند.”

 

*** عرضه و تقاضای

تولیدکنندگان فولاد بلند پس از تصمیم های ایالتی در برای اعمال فاصله گذاری اجتماعی برای جلوگیری از گسترش Covid-19 در این کشور از آوریل ، نرخ بهره برداری از ظرفیت خود را کاهش دادند. شرکت هایی مانند Sinobras تا مرز متوقف کردن کوره بلند (BF) پیش رفتند. اما بهبود تقاضا به طور قابل توجهی از بهبود عرضه در دو ماه گذشته پیشی گرفته است. بخش ساخت و ساز هم انعطاف پذیری زیادی نشان می دهد. زیرا به عنوان یک فعالیت اساسی طبقه بندی می شود.

اکثر محیط های کاری با محدودیت های کمتری کار می کنند. یک توزیع کننده گفت: “در بعضی موارد ، زمان اوج کار به دو ماه می رسد. اگر اکنون سفارش دهم ، در برخی موارد تا ماه نوامبر تحویل داده می شود.”

 

*** بازار داخلی

تقویت بازارهای محلی میلگرد برزیلی باعث شد تا عرضه کنندگان قراضه صادرات خود را کاهش دهند و تمرکز خود را به سمت بازار داخلی معطوف کنند. به عنوان مثال ، در ماه آگوست ، صادرات قراضه آهنی بالغ بر ۵۵۳۷۷ تن بود که نسبت به سال گذشته ۶۹ هزار تن یعنی ۱۹٫۷ درصد کاهش داشت.

بر اساس داده های انجمن سازندگان فولاد برزیلی Instituto Aço Brasil ، مصرف فولاد بلند در ماه جولای ۸۴۰،۰۰۰ تن بود. این رقم بالاترین میزان از آوریل ۲۰۱۵ است.

 

*** صادرات میلگرد

قیمت گذاری فولاد در معمولاً رویکرد واردکنندگان عمده مانند چین و ترکیه را دنبال می کند. به عنوان مثال ، آخرین ارزیابی قیمت Fastmarkets برای صادرات میلگرد به ترکیه در ۱۰ سپتامبر ۴۵۵-۴۶۵ دلار به ازای هر تن بود که از ۴۴۰-۴۵۰ دلار در هر تن در هفته قبل، ۱۵ دلار در هر تن افزایش داشت. این رقم به طور قابل توجهی بالاتر از کمترین درآمد سالانه یعنی ۳۶۵-۳۸۰ دلار در تاریخ ۲ آوریل بود.

 

منبع: متال بولتن

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.