شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹ 21 ذو القعدة 1441 Saturday, 11 July , 2020 ساعت ×
علیرغم تقاضای ثابت:

افزایش قیمت واردات فولاد تخت آمریکای جنوبی

شناسه : 24076 ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵ منبع : متال بولتن
قیمت واردات فولاد تخت در آمریکای جنوبی افزایش یافت، و روند صعودی قیمت ها، منجر به افزایش قیمت پیشنهادی چین، ژاپن و برزیل شده است.
افزایش قیمت واردات فولاد تخت آمریکای جنوبی
پ
پ

قیمت واردات در آمریکای جنوبی افزایش یافت، و روند صعودی قیمت ها، منجر به افزایش قیمت پیشنهادی چین، ژاپن و برزیل شده است.

خریداران افزایش قیمت فعلی را رد می کنند، با این حال تقاضای کاربران پس از اعمال محدودیت ها برای Covid-19 به صورت آهسته بهبود می یابد. برخی از پیشنهاداتی که قبلاً گزارش شده برای هفته پیش رو بایستی بازنگری شوند.

به عنوان مثال، پیشنهادات کره جنوبی قیمت ها را تحت فشار قرار داده است، زیرا باعث ایجاد علاقه مشتری برای معاملات با تخفیف شده است.

منبعی گفت:” کشورها هنوز با کووید ۱۹ روبرو هستند. تقاضا به همان شکلی که انتظار داشتیم نیست و اکنون افزایش قیمت ها کاهش می یابد.”

متال بولتن قیمت ورق گرم وارداتی آمریکای جنوبی را ۴۷۵-۴۹۵ دلار در هر تن ارزیابی می کند، در حالیکه قیمت قبلی
آن ۴۷۰-۴۸۵ دلار در هر تن بوده است.

این محصول از چین با قیمت حدود ۴۸۰ دلار به ازای هر تن به مقصد شیلی عرضه شد، اما خریداران قیمت ۴۷۵ دلار در هر تن را عملی تر دانستند. تقاضا از پرو، اکوادور و کلمبیا خوب نبوده است.

پیشنهادات اولیه ورق گرم ژاپن ۴۹۵ دلار در هر تن بوده است، اما در نهایت به ۴۷۰ دلار در هر تن رسید، زیرا این قیمت ها در بازار پذیرفته نشدند. آخرین پیشنهادات برزیل با قیمت ۴۷۰-۴۷۵ دلار در هر تن گزارش شده است.

این در حالی است که مشتریان در برزیل پیشنهادات چینی ۴۸۵ دلاری در هر تن رارد کردند.

 

***صفحات فولادی

ارزیابی صورت گرفته برای واردات صفحات فولادی آمریکای جنوبی ۵۲۰-۵۳۰ دلار در هر تن بود، در حالیکه قیمت قبلی آن ۵۱۰-۵۲۰ دلار در هر تن بود.

اگرچه رزرو بین ۱۲ و ۱۶ ژوئن با قیمت ۵۱۰ دلار در هر تن انجام شده است، اما پیشنهادات جدید برزیل به ساحل اقیانوس آرام در آمریکای جنوبی ۵۳۰ دلار در هر تن گزارش شده است. مواد چینی نیز با قیمت ۵۲۰ دلار در هر تن عرضه شد.

اگرچه آخرین پیشنهادات از برزیل شامل مواد با ۱۰ میلی متر ضخامت کمتر است، اما قیمت محموله ۱۰ تا ۲۰ دلار در هر تن گران است.

در همین زمان، صفحات ژاپنی با قیمت ۵۲۰ دلار در هر تن به شیلی عرضه می شد. این پیشنهادها نیز به ۵۰۵ دلار در هر تن کاهش یافت.

 

***

ارزیابی صورت گرفته برای واردات وارداتی آمریکای جنوبی از ۵۱۰-۵۳۵ دلار به ۵۲۰-۵۳۵ دلار در هر تن رسید.

منابع از پیشنهادات چینی به سواحل اقیانوس آرام آمریکای جنوبی با قیمت ۵۳۰-۵۳۵ دلار در هر تن خبر دادند، گرچه برخی از معامله گران قیمت ۵۲۰ دلار در هر تن را در هر دو کشور ساحلی اقیانوس آرام و برزیل عملی دانستند.

آگوست ژاپن با قیمت ۵۳۰ دلار در هر تن به مشتریان شیلی عرضه می شد، در حالیکه قیمت آن به ۵۱۰-۵۱۵ دلار در هر تن کاهش یافته است.

پیش بینی می شد محصولات کره جنوبی نیز در بازار اقیانوس آرام ۵۱۰ دلار در هر تن باشد، که این امر به فشار نزولی خواهد افزود.

برزیل در مقایسه با محصولات و گرم، در بازار گالوانیزه فعال تر بوده است.

 

***

متال بولتن قیمت آمریکای جنوبی را ۵۹۵-۶۱۰ دلار در هر تن ارزیابی کرد، در حالیکه قیمت قبلی آن ۵۹۰-۶۰۵ دلار در هر تن بوده است.

در طی دو هفته گذشته برخی معاملات با قیمت ۶۰۰ دلار در هر تن صورت گرفته بود، اما آخرین پیشنهادات با قیمت ۶۱۰ دلار در هر تن شنیده شد. سواحل اقیانوس آرام در آمریکای جنوبی پیشنهادات نزدیک به ۵۹۵ دلار در هر تن را دریافت کرده است.

و ارزیابی صورت گرفته برای واردات ورق Galvalume آمریکای جنوبی ۶۶۰-۶۹۰ دلار در هر تن بود، در حالیکه قیمت قبلی آن ۶۴۵-۶۶۵ دلار در هر تن بوده است.

بیشتر پیشنهادات جدید چین با قیمت ۶۸۵-۶۹۵ دلار در هر تن گزارش شده است. به گفته آنها، برخی از معامله گران مستقر در برزیل هنوز قادر به فروش ۶۶۰-۶۷۰ دلار در هر تن بودند.

معاملات تخفیف دار در برزیل با قیمت ۶۴۵ دلار در هر تن در هفته گذشته شنیده شد، اما بعید به نظر می رسد که در حال حاضر این معاملات تکرار شوند.

 

منبع: متال بولتن

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.