شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ 2 صفر 1442 Saturday, 19 September , 2020 ساعت ×
بازار فولاد ضد زنگ آمریکا

افزایش قیمت ورق های فولاد ضد زنگ ایالات متحده با افزایش هزینه ها

شناسه : 30718 ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳ منبع : متال بولتن
قیمت های فولاد ضد زنگ در ایالات متحده همزمان با افزایش هزینه ها افزایش یافت. در حالی که منابع اعلام کردند که سطح تقاضای مشتریان ضعیف تا رو به بهبود است.
افزایش قیمت ورق های فولاد ضد زنگ ایالات متحده با افزایش هزینه ها
پ
پ

قیمت های در همزمان با افزایش هزینه ها افزایش یافت. در حالی که منابع اعلام کردند که سطح تقاضای مشتریان ضعیف تا رو به بهبود است.

 

*** قیمت فولادی

طبق ارزیابی Fastmarkets قیمت های ۳۰۴ فولادی و ۳۰۴L به میزان ۳٫۵۰ دلار در هر پنجاه کیلوگرم افزایش یافتند و به ترتیب به ۱۲۱ دلار و ۱۲۳ دلار در هر پنجاه کیلوگرم در دهم سپتامبر رسیدند.

قیمت ۳۱۶L ۵ دلار در هر پنجاه کیلوگرم افزایش یافت و به ۱۵۷ دلار در هر پنجاه کیلوگرم رسید. این رقم از دهم جولای در ۱۵۲ دلار به ازای هر پنجاه کیلوگرم ثابت مانده بود.
این تغییرات قیمت افزایش هزینه های ورق ضد زنگ را نشان میدهد.

 

*** زمزمه های بازار

یک مرکز خدماتی در غرب میانه گفت: “قیمت پایه ثابت است. تنها افزایش، افزایش هزینه های اضافی است.”
این مرکز خدماتی همچنین افزود: “ماه سپتامبر کمی ناخوشایند آغاز شده است. اما انتظار می رود مشتریان در اواخر ماه مشغول شوند. هزینه های اضافی در ماه اکتبر افزایش می یابد. بنابراین ما فکر می کنیم سپتامبر به خوبی تمام شود.”

فعالان بازار زمان اوج کار را از سه تا چهار هفته در سواحل شرقی و غربی و چهار تا شش هفته در جنوب و دشت های مرکزی پیش بینی کردند. برخی منابع گفتند: “سهم عمده ای از محموله ها از جاهایی مانند انبارها که زمان اوج کار کوتاه تری دارند، تامین میشود.” یکی از منابع ساحل غربی گفت: “سفارشاتی که باید نوردش شوند، چهار تا شش هفته و در بدترین حالت چهار تا هشت هفته طول می کشد.”

 

*** کرونا و بازار ورق سرد ضد زنگ

منابع گفتند: “پس از کسادی ناشی از بیماری همه گیر Covid-19 در اوایل سال جاری، فعالیت های تجاری در سراسر قوت گرفته است. اما میزان بهبودی در مناطق مختلف متفاوت است.”

منبعی در یک مرکز خدماتی شمالی به Fastmarkets گفت: “تقاضا خوب و پایدار بود. من فکر می کنم اوضاع خوب است.”
یک منبع شرقی که ۵۰ – ۴۰ درصد فعالیت های تجاری اش راکد بود، گفت: “فعالیت های تجاری تا حدی بهبود یافته است و تقریبا دو سوم میزان آن در ژانویه و فوریه است.”
گزارش شده است که بهبود بازار در مناطقی از جنوب قوی تر است.

یک مرکز خدماتی در جنوب گفت: “تقاضا کمی بهبود یافته است. به طور کلی، من فکر می کنم همه چیز بهتر شده است. با این وجود حجم فعالیت های تجاری ۲۰ – ۱۵ درصد از بالاترین میزان قبل بیماری کاهش یافته است.”

یک منبع دیگر گفت: “قیمت معاملات به طور قابل توجهی تغییر نمی کند و در واقع تقاضا ضعیف است. در حالی که به نظر می رسد هزینه های کارخانه ها در حال افزایش است. یک افزایش تقاضای واقعی باعث می شود که قیمت فروش کارخانجات به سرعت افزایش یابد.”

به گفته منابع افزایش قیمت از واردات ورق ضد زنگ ناشی شده است. یک منبع خدماتی در ساحل غربی نیز به تقاضای ضعیف اشاره کرد و گفت: “بیشتر توزیع کنندگان ورق ضد زنگ به شما می گویند تقاضا کاهش یافته است. ولی من فکر می کنم که به تدریج افزایش پیدا می کند.”

 

منبع: متال بولتن

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.