دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹ 16 ذو القعدة 1441 Monday, 6 July , 2020 ساعت ×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/artanpre/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • افزایش پرمیوم سنگ آهن درشت دانه و پلت

  شناسه : 4382 ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ - ۲۱:۱۶

  در روز جمعه 8 سپتامبر پرمیوم سنگ اهن درشت دانه و پلت به افزایش خود ادامه داد در حالی که کاهش قیمت سنگ آهن ریزدانه نیز ادامه یافت.

  پ
  پ

  در روز جمعه قراردادهای آتی سنگ آهن و فولاد چین افت زیادی داشت و قیمت سنگ آهن دریایی به زیر ۷۵ دلار بر تن سی اف آر چین رسید ولی در بنادر چین قیمت ها نوسان زیادی نداشتند.
  در بعد از ظهر جمعه چند قرارداد دریایی انجام شد. در این میان، یک قرارداد سنگ آهن درشت دانه نیومن به میانگین قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد و پرمیوم درشت دانه ۰/۴۴۵ دلار بر تن انجام شد. این در حالی بود که در روز دوشنبه پرمیوم در حدود ۰/۳ دلار بر تن بود و در اواسط اوت ۰/۲۱ بود. در ژانویه نیز کمترین پرمیوم به ۰/۰۲۵ دلار بر تن رسید.
  پلت ۶۴ درصد هند با بارگیری انتهای سپتامبر به میانین قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد با پرمیوم ۴۵ دلار بر تن پیشنهاد شد در حالی که هفته قبل پرمیوم ۴۰ دلار بر تنی وجود داشت.
  رشد سریع یوان در برابر دلار در روزهای اخیر سبب شده تا تاجرها ترجیح بدهند محموله های دریایی خود را پس از رسیدن به بنادر چین بفروشند (بخصوص در مورد محموله های درشت دانه و پلت).
  به گفته یک تاجر سنگاپوری ((کارخانه ها همچنان به دنبال سنگ آهن درشت دانه و پلت هستند که بتوان آن را مستقیما به کوره دمشی خوراند زیرا مسئولین چینی به فشار بر روی کاهش آلاینده ها ادامه می دهند که تولید پلت را هدف گرفته است.
  ریو تینتو ۲۱۰۰۰۰ تن سنگ آهن ریزدانه مخلوط پیلبارا ۶۱ درصد با بارگیری ۲۱ تا ۳۰ سپتامبر را به قیمت ۷۳/۲۰ دلار بر تن سی اف آر چین فروخت. این معدن یک محموله مشابه را در روز پنجشنبه به قیمت ۷۴/۵۱ دلار بر تن سی اف آر چین فروخته بود.
  ریو تینتو ۱۷۰۰۰۰ تن سنگ آهن ریزدانه مخلوط پیلبارا ۶۱ درصد با بارگیری ۲۴ سپتامبر تا ۳ اکتبر را به قیمت ۷۳/۵۰ دلار بر تن سی اف آر چین در مرکز تجارت سنگ آهن بیجینگ (کورکس) فروخت. این اسکله تجاری از معامله ۱۹۰۰۰۰ تن سنگ آهن ریزدانه مخلوط پیلبارا تحویل اکتبر با قیمتی مشابه خبر داد.
  این معدن همچنین یک محموله به هم پیوسته شامل ۱۲۰۰۰۰ تن سنگ آهن ریزدانه مخلوط پیلبارا ۶۱ درصد و ۷۰۰۰۰ تن سنگ آهن درشت دانه مخلوط پیلبارا ۶۲ درصد عیار با بارگیری ۲۹ سپتامبر تا ۸ اکتبر را پیشنهاد داد. ریو تینتو همچنین ۱۰۰۰۰۰ تن سنگ آهن درشت دانه مخلوط پیلبارا ۶۲/۵ درصد با بارگیری ۲۰ تا ۲۹ سپتامبر را به میانگین قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد با پرمیوم ۰/۳۸ دلار بر تن در کورکس پیشنهاد داد.
  واله ۲۰۰۰۰۰ تن محموله سنگ آهن خوراک سینتر کم آلومینا ۶۵/۰۶ درصد عیار با صورت حساب پرداخت ۶ سپتامبر را به میانگین قیمت اکتبر سنگ آهن ۶۲ درصد عیار متال بولتن با پرمیوم ۴/۷۵ دلار بر تنی را فروخت.
  این معدن برزیلی ۱۷۰۰۰۰ تن محموله سنگ آهن ریزدانه مخلوط برزیلی با بارگیری ۲۰ تا ۲۹ اکتبر را به میانگین قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد عیار با پرمیوم ۱/۷۵ دلار بر تنی در مرکز تجارت سنگ آهن دالیان (کورکس) فروخت. این اسکله تجاری از معامله شامل ۱۷۰۰۰۰ تن مواد مشابه با بارگیری ۱۲ تا ۲۱ اکتبر را به شاخصی مشابه و پرمیوم ۲/۰۵ دلار بر تن خبر داد.
  بی اچ پی ۸۰۰۰۰ تن درشت ئ=دانه نیومن ۶۳/۱ درصد عیار با بارگیری ۶ تا ۱۵ اکتبر را به میانگین قیمت سنگ آهن ۶۲ درصد عیار با پرمیوم ۰/۴۴۵ دلار بر تنی فروخت. بی اچ پی پی همچنین ۹۰۰۰۰ تن سنگ آهن ریزدانه نیومن ۶۲/۹ درصد عیار با بارگیری مشابه را به قیمت ۷۶/۵دلار بر تن سی اف آر در کورکس فروخت.
  سنگ آهن ریزدانه مخلوط پیلبارا در منطقه شاندونگ و تانگشان به قیمت ۵۷۰ تا ۵۷۵ یوان بر تن معامله (معادل ۷۷ تا ۷۷/۷ دلار بر تن سی اف آر چین در بازار دریایی) شد.
  در روز جمعه اغلب قراردادهای آتی سنگ آهن ژانویه در بورس کالای دالیان بر روی ۵۳۴/۵ یوان بر تن بسته شد که کاهش روزانه ۱۱ یوان بر تن نسبت به قیمت های روز پنجشنبه داشت.

   

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  این خبرها را نیز از دست ندهید

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.