شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ 2 صفر 1442 Saturday, 19 September , 2020 ساعت ×

بهبود بازار آتی از معاملات ورق گرم چین حمایت میکند

شناسه : 30828 ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۰ منبع : متال بولتن
فعالیت های معاملاتی در بازار ورق گرم چین در واکنش به بهبود معاملات آتی افزایش یافت، هرچند قیمت ها نسبت به روز گذشته کاهش یافت.
بهبود بازار آتی از معاملات ورق گرم چین حمایت میکند
پ
پ

فعالیت های معاملاتی در بازار ورق گرم چین در واکنش به بهبود معاملات آتی افزایش یافت، هرچند قیمت ها نسبت به روز گذشته کاهش یافت.

 

*** بازار داخلی ورق گرم چین

شرق چین (شانگهای): ۳۸۹۰-۳۹۲۰ (۵۶۹-۵۷۴ دلار) یوان در هر تن، کاهش ۳۰ یوانی در هر تن

شمال چین (تانگشان): ۳،۸۸۰-۳،۹۰۰ یوان در هر تن، کاهش ۱۰-۲۰ یوانی در هر تن

فروشندگان در شانگهای پیشنهاداتی را با قیمت ۳،۸۹۰-۳،۹۱۰ یوان در هر تن صادر کردند، قبل از آنکه در واکنش به افزایش تقاضا در بازار بعد از ظهر قیمت ها را به ۳،۹۰۰-۳،۹۲۰ یوان در هر تن برسانند. تاجر مستقر در شانگهای گفت که خریداران به بازار معاملات بازگشته اند، تا با دیدن سود بازارهای آتی دوباره خرید کنند. معاملات آتی ورق گرم در پنج روز گذشته با کاهش روبرو شده بود.

قیمت ورق گرم در شرق چین ۱۲۰-۱۳۰ یوان به ازای هر تن کاهش یافت. منابع این کاهش را تا حدودی به روزهای متوالی ضرر معاملات آتی ورق گرم نسبت دادند، که باعث کاهش روند بازار شد. آنها همچنین به عرضه کوتاه مدت ورود محموله های ورق گرم از شمال به منطقه شرقی اشاره کردند. بازرگانان مستقر در شرق چین یک ماه قبل تناژهای زیادی از ورق گرم را از منطقه شمالی رزرو کرده بودند، در حالی که قیمت ورق گرم در شمال بسیار پایین تر بود.

 

*** صادرات

شاخص ورق گرم صادراتی چین، ۵۲۰٫۰۷ دلار در هر تن، افزایش ۰٫۸۲ دلاری در هر تن

یک تاجر مستقر در ژجیانگ گزارش داد که یک کارخانه در شمال چین اوایل این هفته مقداری ورق گرم را با قیمت ۵۱۵-۵۲۰ دلار در هر تن فوب فروخته است. یک تاجر مستقر در شانگهای گفت که تا جمعه به دلیل افزایش فعالیت های تجاری داخلی، تأمین بار با چنین قیمت هایی دشوار بود. او معتقد است که کارخانه ها قیمت ها را بالاتر از ۵۲۰ دلار هر تن فوب حفظ خواهند کرد.

یک تاجر مستقر در هنگ کنگ گفت که پس از کاهش قیمت در بازار ورق گرم داخلی چین در روزهای اخیر، خریداران در ویتنام از بازار خارج شده اند. برخی از آنها اکنون فقط با قیمت ۵۱۵-۵۲۰ دلار به ازای هر تن ورق گرم  SS400 را پیشنهاد می دهند، که معادل ۵۰۵-۵۱۰ دلار در هر تن فوب است. تاجر دیگری مستقر در ژجیانگ گفت که مشتری او در ویتنام اوایل این هفته ورق گرم SS400  را با قیمت ۵۱۵ دلار در هر تن فوب پیشنهاد داده است.

 

*** شایعات بازار

تاجری گفت:” اگرچه ممکن است قیمت ورق گرم چین امروز بر اساس معاملات فعال باشد، خریداران ویتنامی آماده نیستند که مجدداً از نو خریداری کنند. آنها فقط زمانی برای خرید عجله می کنند که قیمت ها در بلند مدت افزایش می یابند.”

 

*** معاملات آتی شانگهای

معاملات آتی ورق گرم با قیمت ۳،۷۷۹ یوان در هر تن بسته شد، که نسبت به روز قبل ۴۷ یوان در هر تن افزایش یافته است.

 

منبع: متال بولتن

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.