چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ 14 جماد ثاني 1442 Wednesday, 27 January , 2021 ساعت ×

بیلت فولاد CIS: وضعیت دیوانه کننده بازار علی رغم محدود بودن معاملات تجاری

شناسه : 36766 ۰۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷ منبع : متال بولتن
به دلیل عرضه زیاد وضعیت دیوانه کننده ای در بازار بیلت فولاد CIS ایجاد شد.
بیلت فولاد CIS: وضعیت دیوانه کننده بازار علی رغم محدود بودن معاملات تجاری
پ
پ

وضعیت دیوانه‌کننده‌ای در بازار صادراتی بیلت فولادی CIS به دلیل دسترسی زیاد به مواد و افزایش قیمت مواد اولیه وجود دارد.

*** قیمت بیلت CIS

به گفته منابع آگاه، پیشنهادات بیلت CIS از دو تامین کننده روسی برای حمل در فوریه در محدوده ۵۸۰-۶۰۰ دلار در هر تن فوب در روز جمعه شنیده شد که از پنجشنبه بدون تغییر بود و اکثر کارخانه های CIS هنوز بارهای حمل در فوریه را در میان افزایش قیمت قراضه نگه می‌دارند. یکی از تولیدکنندگان روسی گفت: «ما کمبود بیلت فولادی نداریم.

بنابراین پیشنهادی برای حمل ماه فوریه نیز نخواهیم داشت.» شنیده ها حاکی از آن است که یکی از تأمین کنندگان روسی اوایل این هفته محموله بیلت قابل توجهی را از استان شرق دور این کشور به آسیای جنوب شرقی با قیمت ۵۷۵-۵۸۰ دلار به ازای هر تن فروخته است. تولید کننده اکنون قیمت بیشتری از ۶۰۰ دلار به جنوب شرقی آسیا را هدف قرار داده بود. یک منبع کارخانه ای به Fastmarkets گفت: «این ۶۰۰ دلار به ازای هر تن باید در هفته آینده با توجه به رشد شدید قیمت های فولاد بلند در چین ، قابل اجرا باشد.»

*** صادرات بیلت CIS

منابع گفتند که حرکت پایدار صعودی در بازارهای داخلی و صادراتی ترکیه برای فولاد بلند و همچنین در بازار قراضه بین المللی همچنان عامل اصلی افزایش قیمت بیلت فولاد CIS است. شاخص روزانه Fastmarkets برای قراضه فولادی HMS 1 & 2 (مخلوط ۸۰:۲۰)، مبدا اروپای شمالی در جمعه ۱۸ دسامبر ۴۴۲٫۴۴ دلار در هر تن محاسبه شد که ۵٫۹۷ دلار در هر تن نسبت به روز قبل افزایش داشت. منابع گفتند که یک محموله بیلت ۴۰ هزار تنی از روسیه حمل در ماه فوریه در اوایل این هفته با ۵۸۵ دلار به ازای هر تن به اسکندرون در ترکیه تحویل داده شد که مبلغی در حدود ۵۷۰ دلار در هر تن فوب خواهد بود.

Fastmarkets آن معامله را روز پنجشنبه ۱۷ دسامبر گزارش کرده بود اما میزان تناژ آن روز جمعه مشخص شد. شاخص روزانه برای صادرات بیلت فولادی CIS با ۲ دلار افزایش به ۵۵۹ دلار در هر تن در روز جمعه رسید، در حالی که در روز چهارشنبه ۵۵۷ دلار در هر تن بود. این شاخص همچنین نسبت به هفته قبل ۱۹ دلار در هر تن و نسبت به ماه قبل ۱۱۶ دلار در هر تن افزایش داشت.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.