سه شنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۹ 13 جماد ثاني 1442 Tuesday, 26 January , 2021 ساعت ×

بازار صعودی فولاد تخت آسیا و افزایش قیمت صادرات ورق سرد چین

شناسه : 34876 ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۹
رونق بازار فولاد تخت در آسیا و فعالیت تجاری خوب در این منطقه، قیمت ورق سرد و ورق گالوانیزه چین را افزایش داد
بازار صعودی فولاد تخت آسیا و افزایش قیمت صادرات ورق سرد چین
پ
پ

بازار صعودی فولاد تخت آسیا از قیمت صادراتی ورق سرد و گالوانیزه چین پشتیبانی می کند.

 

*** فولاد تخت آسیا ؛ ورق سرد

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق سرد صادراتی چین در روز ۱۷ نوامبر ۶۴۰-۶۵۰ دلار به ازای هر تن بود، که ۲۰-۲۵ دلار نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

کارخانه های چینی صادرات ژانویه را با قیمت ۶۵۵-۶۷۰ دلار به ازای هر تن فوب در طول هفته ارائه کردند، که به اندازه ۱۵ دلار افزایش یافته است.

افزایش قیمت های داخلی در چین و همچنین تقاضای بیشتر در بین خریداران خارج از کشور از این افزایش قیمت ها حمایت می کند. افزایش قیمت ورق گرم نیز یکی دیگر از عوامل حمایت کننده بازار بود.

 

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق سرد داخلی در شرق چین ۵،۰۵۰-۵،۰۸۰ (۷۶۹-۷۷۴ دلار) در هر تن بود، که به اندازه ۱۱۰-۱۴۰ یوان در هر تن افزایش یافته است.

شرکت Benxi Iron & Steel مستقر در لیائونینگ پیشنهاد صادراتی خود را برای محموله ورق سرد در ژانویه ۳۰ دلار در هر تن افزایش داد و به ۶۵۵ دلار در هر تن فوب رسید، در حالی که Shandong Iron & Steel پیشنهاد خود را ۴۵ دلار در هر تن افزایش داد و به ۶۷۰ دلار در هر تن فوب رسید.

یک تولیدکننده عمده فولاد کره جنوبی پیشنهاد ورق سرد خود را با قیمت ۶۴۰ دلار در هر تن فوب در هفته گذشته حفظ کرد.

 

*** ورق گالوانیزه

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گالوانیزه ۱ میلی متری صادراتی چین به عنوان فولاد تخت آسیا ۶۵۵-۶۶۵ دلار به ازای هر تن بود، که ۱۰-۲۰ دلار به ازای هر تن نسبت به هفته قبل افزایش داشت.

یک تاجر مستقر در شانگهای گفت که یک کارخانه در شمال چین هفته گذشته ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ تن ورق گالوانیزه SGCC را با قیمت ۶۶۰ دلار به ازای هر تن فوب به جنوب شرقی آسیا فروخته است.

وی گفت که یک شرکت بازرگانی هفته گذشته نیز ورق گالوانیزه را با قیمت ۶۵۵ دلار در هر تن فوب از یک کارخانه چینی خریداری کرد که پایین ترین سطح قابل دستیابی در چین در آن زمان بود.

 

*** کارخانه بنکسی

Benxi  پیشنهاد خود را برای محموله های ورق گالونایزه با ۱۴۰ گرم روی در هر متر مربع را در ۷۰۵ دلار در هر تن فوب حفظ کرد. این پیشنهادات معادل حدود ۶۹۵ دلار در هر تن فوب برای ورق گالوانیزه با ۱۲۰ گرم روی است.

Shandong Iron & Steel  پیشنهاد خود را برای ورق گالوانیزه با ۸۰ گرم روی با افزایش۱۰ دلاری در هر تن به ۶۸۵ دلار در هر تن فوب رساند.

تامین کنندگان ویتنامی در طول هفته ورق گالوانیزه را با قیمت ۷۳۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر پیشنهاد دادند. این قیمت ۵۰-۶۰ دلار در هر تن بالاتر از پیشنهادات دو هفته قبل است.

یک تاجر چینی گفت:” این مبلغ معادل ۶۹۵ دلار به ازای هر تن سی.اف.آر جنوب شرقی آسیا برای محموله های چینی به دلیل نبود مالیات است که محموله های ویتنامی در جنوب شرقی آسیا از آن برخوردار هستند.”

یک کارخانه بزرگ تولید فولاد کره جنوبی در ماه دسامبر / ژانویه محموله ورق گالوانیزه به عنوان فولاد تخت آسیا با پوشش ۱۴۰ گرم روی را با قیمت ۷۲۰ دلار در هر تن فوب ارائه می دهد، که ۱۰ دلار در هر تن افزایش یافته است.

 

 

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.