دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹ 16 ذو القعدة 1441 Monday, 6 July , 2020 ساعت ×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/artanpre/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • تحلیل بازار آهن آلات داخلی-۲۱ شهریور

  شناسه : 4414 ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۴

  طبق گزارشات و آمار های منتشر شده از وضعیت بازار آهن آلات کشور، روند نزولی قیمت ها در بازار آهن همچنان وجود دارد و فقط بازار پروفیل را در بر نگرفته است.

  پ
  پ

  با توجه به برسی شرایط موجود در بازار می توان به روشنی اعلام کرد که سیر قیمت ها در بازار اهن الات کشور در طول یک ماه اخیر تا کنون، در یک حالت ثابت یا کاهش بوده و افزایش قیمت چشم گیری در بازار مشاهده نشده است. علارغم اینکه در بازار های داخلی ایران شاهد کاهش قیمت ها هستیم، در بازار فولاد و سنگ آهن چین شاهد افزایش قیمت ها هستیم که این امر میتواند در روز های آتی بر بازار های جهانی تاثیر گذار باشد. همچنین گفتنی است که در هفته ای که گذشت شاهد افزایش قیمت فولاد در بازار چین بوده ایم که این امر میتواند به دلیل افزایش میزان تقاضا و محدودیت های تولید باشد و البته میتواند بر روی بازار آهن آلات داخلی نیز تاثیر بگذارد. طبق آماری که امروز توسط سایت خبری آرتان پرس منتشر شد، بازار آهن آلات داخلی به شرح زیر بوده است: 

  تیرآهن
  امروز بازار تیرآهن یکی از سوت و کور ترین بازارهای چند ماه اخیر بود و تنها ذوب آهن اصفهان اندکی تکان خورد که آنهم شاهد افت قیمت محصولات خود بود. تیرآهن ذوب آهن اصفهان برای سایزهای مختلف بطور میانگین ۰.۸۶ درصد افت داشت. این دومین روز است که این برند از تیرآهن بعد از یک بازار صعودی افت قیمت پیدا میکند. تیرآهن اریان فولاد اگرچه روز گذشته به ازای هر شاخه ۱۰۰۰۰۰ریال افت قیمت داشت ولی امروز با همان قیمت دیروز وارد بازار شد. تیراهن ناب تبریز از اول هفته تا به امروز همچنان بدون تغییر قیمت جلو رفته است و آخرین افت وخیز آن به ۹ شهریور برمیگردد که از ۴۵۵۰۰۰۰ریال به ۴۵۰۰۰۰۰ ریال افت کرد. تیراهن فولاد اهواز اوایل هفته را با افت ۱.۱۲ درصدی شروع کرد ولی بعد از آن تغییری نداشت و امروز نیز با همان قیمت روزهای اخیر وارد بازار شد. تیراهن فولاد یزد بعد از اینکه اول هفته یک شیب مثبت تند را به خود گرفت و ۰.۱۶ درصد صعود پیدا کرد دیگر نوسانی نداشته است و بنظر میرسد که در روزهای اینده نیز تغییری نکند. محصولات کارخانه های فایکو و ماهان نیز وضعیت مشابهی داشتند و با قیمتهای روز گذشته به فروش رفتند. 
  میلگرد
  امروز در بازار میلگرد اگرچه هر سه نوع فروش صعودی، نزولی و ثابت را داشتیم ولی بیشتر محصولات با شکست و افت قیمت به فروش رفتند و به جز میلگرد حسن رود و میانه تقریبا بقیه برندها افت قیمت داشتند. میلگرد ذوب اهن اصفهان پس از یک دوره افت قیمت دیروز جانی تازه  گرفت و ۱۰۰ ریال صعود کرد ولی امروز دوباره ۵۰ ریال به ازای هر  کیلوگرم افت کرد و پیش بینی میشود تا اخر هفته نیز با همین روند نزولی ادامه دهد. میلگرد اریان فولاد پس از یک دوره افت شدید در اوایل این ماه امروز برای سومین روز بود که بدون نوسان وارد فروش شد. این محصول نسبت به مرداد ماه بازار پر فراز و نشیب تری را تجربه کرده است. میلگرد اناهیتای گیلان دیروز ۱۰۰ ریال افت داشت و امروز نیز با همان قیمت دیروز یعنی ۲۲۹۰۰ریال به ازای هر کیلوگرم به فروش رسید. میلگرد سیادن ابهر و هیربد زرندیه به ترتیب ۱.۷۳ و ۰.۴۴درصد افت قیمت داشته اند. هیربد زرندیه از اواخر هفته گذشته بطور پیوسته و بدون وقفه افت قیمت داشته است و از ۲۳۲۰۰ریال به ۲۲۴۰۰ریال رسیده است. حسن رود انزلی بعد از اینکه هفته آرامی را شروع کرد امروز ۱.۳۴ درصد کاهش قیمت پیدا کرد و احتمال آن میرود که تا اخر هفته صعودی در قیمتهای خود نبیند. پرشین فولاد بازار نرمالتری نسبت به بقیه دارد و طی چند روز اخیر بدون افت قیمت و گاها با صعود جرئی به فروش رسیده است و امروز نیز با همان قیمت سه روز پیش فروخته شد. سایر برندها مانند شاهرود و کویر کاشان نیز بدون نوسانات قیمتی معامله شدند.
  نبشی
  بازار نبشی امروز بیشتر از اینکه شاهد افزایش قیمت باشد، کاهش قیمت داشته است. به جز موارد بسیار نادر، اکثر محصولات نبشی افت قیمت داشته اند و این افت قیمت حداقل در یک ماه اخیر بی سابقه بوده است. نبشی ناب تبریز پس از یک بازار آرام و درور از نوسان امروز با میانگین  2.61 درصد افت قیمت معامله شد. نبشی جاوید بناب نیز وضعیت مشابهی داشته است و با افت قیمت ۲.۶۱درصدی،  بازاری کم رمق از خود برجای گذاشت. نبشی اسپیرال که همیشه در نوسانات بازار به جشم میخورد امروز آرام بود و با همان ۲۴۱۰۰ ریال روز گذشته معامنله شد. نبشی شکفته بعد سه روز ثبات قیمتی امروز ۲.۶۲ درصد افت قیمت داشت. منظومه سومین روز است که بعد از یک دوره بازار آرام، افت قیمت پیدا میکند و نسبت به دیروز ۰.۹۲ درصد کاهش قیمت داشته است. نبشی آریان فولاد در هفته جاری یک درمیان یا بدون تغییر بوده است و یا افت قیمت داشته است که امروز با همان قیمت دیروز وارد معامله شد. 
  ناودانی
  وضعیت بازار ناودانی نیز همانند میلگرد و نبشی زیاد جالب نبود و در بیشتر برندها شاهد نزول قیمتها نسبت به روزهای اخیر بودیم. ناودانی ناب تبریز که چند روزی بود بدون تغییر قیمت معامله میشد امروز ۵۰۰ ریال افت کرد و به ۲۲۵۰۰ریال رسید. فولاد تهران برای سایزهای مختلف افت قیمتهای متغییری داشته است که کمترین آن ۰.۸۷ درصد و بیشترین آن نیز ۳.۸۷ درصد بود. نکته جالب در مورد این محصول این است که اوایل ماه جاری بازار خوب و پر تحرکی تجربه کرد ولی هفته اخیر با نزول ناگهانی قیمتها مواجه شد و به نظر میرسد این وضعیت تا اخر هفته دامن گیر این برند باشد. ناودانی البرز غرب از ۱۲م شهریور بود که نوسانی نداشت ولی امروز با کاهش ۷۰۰ ریال، افت ۳ درصدی پیدا کرد. ناودانی شکفته نیز از اول هفته تا به امروز بازار آرامی داشته است.
  پروفیل
  امروز بازار پروفیل داخلی بسیار متفاوت از سایر آهن آلات بود و در هیچ یک از محصولات خود افت قیمت نداشت و در اکثر برندها نیز افزایش قیمت داشت. در این بازار صعودی،  پروفیل یاران با  1.44  درصد افزایش، بیشترین شیب را نسبت به سایر رقبای خود داشته است. این در حالی است که این محصول ۵ روز متوالی بود که راکد مانده بود. نیکان پروفیل نیز با رشد ۰.۳۶ درصدی کمترین شیب را در بین سایر محصولات داشته است. رشد قیمت دیگر محصولات بین این دو بازه بوده است. در بین این صعود قیمتها و بازار پر رونق پروفیل، کارخانه های صدرا، جهان پروفیل، تهران شرق و صابری بازاری راکد و بدون نوسانی را تجربه کردند و با همان قیمت روزهای اخیر معامله شدند. 
   
  منبع: سایت خبری آرتان پرس
   

   

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  این خبرها را نیز از دست ندهید

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.