دوشنبه, ۱۶ تیر , ۱۳۹۹ 16 ذو القعدة 1441 Monday, 6 July , 2020 ساعت ×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/artanpre/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • تحلیل نبض فولاد جهان در سال ۲۰۱۷ به همراه طرح یک چالش بزرگ

  شناسه : 4672 ۰۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۴

  در این تحلیل با نگاهی اجمالی وضعیت کلی فولاد جهان را مقایسه خواهیم کرد این تحلیل از چند جنبه قابل تامل است که یکی از مسائل آن بحث توسعه پایدار و بحث دیگر اقتصادسنجی بازار فولاد در سال 2018 است . لطفا در این تحلیل همراه ما باشید

  پ
  پ

  تولید فولاد خام جهانی برای ۶۷ کشور گزارش شده به انجمن فولاد جهانی (فولاد جهانی) در اوت ۲۰۱۷ برابر با ۱۴۳.۶ میلیون تن (Mt) بود که در مقایسه با ماه اوت ۲۰۱۶ افزایش ۶.۳ درصدی داشته است.

  تولید فولاد خام چین در ماه اوت ۲۰۱۷ برابر با ۷۴.۶ میلیون تن بود که در مقایسه با اوت ۲۰۱۶ ۸.۷ درصد افزایش داشته است. ژاپن در ماه اوت ۲۰۱۷ فولاد خام ۸.۷ میلیون تن تولید کرده است که در مقایسه با اوت ۲۰۱۶، -۲.۰ درصد کاهش یافته است. هند ۸.۵ میلیون تن فولاد خام در اوت ۲۰۱۷، افزایش ۴/۱٪ نسبت به اوت ۲۰۱۶

  در اتحادیه اروپا، آلمان در ماه اوت ۲۰۱۷ ۳.۶ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با اوت ۲۰۱۶، ۳.۳ درصد افزایش یافته است. فرانسه در اوت ۲۰۱۷، ۱.۱ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که نسبت به اوت ۲۰۱۶ ۱۵.۵ درصد افزایش یافته است. تولید فولاد خام ایتالیا برای اوت ۲۰۱۷ ۱.۱ میلیون تن بود که در ماه اوت ۲۰۱۷ ۰.۴٪ افزایش یافت. اسپانیا ۱.۱ میلیون تن در اوت ۲۰۱۷ تولید کرد که در مقایسه با اوت ۲۰۱۶، -۲.۷٪ کاهش یافته است.تولید فولاد خام ترکیه برای اوت ۲۰۱۷ ۳.۲ میلیون تن بود که در ماه اوت ۲۰۱۶ به میزان ۱۳.۳ درصد افزایش یافت.ایالات متحده در اوت ۲۰۱۷، ۷.۱ میلیون تن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با ماه اوت ۲۰۱۶، ۶.۳ درصد افزایش یافته است.تولید فولاد خام برزیل در اوت ۲۰۱۷ ۳.۰ میلیون تن بود که در ماه اوت ۲۰۱۶ ۱.۲٪ افزایش یافت.

  نسبت استفاده از ظرفیت فولاد خام در ۶۷ کشور در اوت ۲۰۱۷ ۷۲.۲ درصد بود. این میزان ۳.۳ درصد بیشتر از اوت ۲۰۱۶ است. در مقایسه با ژوئیه ۲۰۱۷، ۰.۲ درصد کمتر است.

   مشکل کار کجاست ؟

  اما چالش اساسی این رشد ۹.۳ درصدی تولید فولاد در سطح جهان بحث توسعه پایدار است که بسیار بحث مهمی است . برای اینکه مفهوم توسعه پایدار را شرح بدهیم باید گفت که توسعه پایدار فرایندی است برای بدست آوردن پایداری در هر فعالیتی که نیاز به منابع و جایگزینی سریع و یکپارچه آن وجود دارد.  شاخصه‌های توسعه پایدار را می‌توان در چهار گروه: اجتماعی، اقتصادی، بنیادی و زیست‌محیطی مطرح و بررسی نمود.توسعه پایدار در کنار رشد اقتصادی و توسعه بشری در یک جامعه یا یک اقتصاد توسعه یافته، سعی در تحصیل توسعه مستمر، ورای توسعه اقتصادی دارد. توسعه پایدار عنصر سازمان دهنده‌ای است که موجب پایداری منابع تجدیدناپذیر می‌شود، منابع محدودی که برای زندگی نسل آینده بر روی کره زمین ضروری است. توسعه پایدار فرایندی است که آینده‌ای مطلوب را برای جوامع بشری متصور می‌شود که در آن شرایط زندگی و استفاده از منابع، بدون آسیب رساندن به یکپارچگی، زیبایی و ثبات نظام‌های حیاتی، نیازهای انسان را برطرف می‌سازد. توسعه پایدار راه حلهایی را برای الگوهای فانی ساختاری، اجتماعی و اقتصادی توسعه ارائه می‌دهد تا بتواند از بروز مسائلی همچون نابودی منابع طبیعی، تخریب سامانه‌های زیستی، آلودگی، تغییرات آب و هوایی، افزایش بی‌رویه جمعیت، بی عدالتی و پایین آمدن کیفیت زندگی انسانهای حال و آینده جلوگیری کند. توسعه پایدار فرایندی است در استفاده از منابع، هدایت سرمایه‌گذاری‌ها، جهت گیری توسعه فناوری و تغییرات نهادی، با نیازهای حال و آینده سازگار باشد.

  این آمار نشان دهنده بی توجه صنعت فولاد به آینده زیست محیطی جهان است و جا دارد که انجمن های حمایت از محیط زیست در این زمینه ورود کرده و از اهرم قدرت خود به نحوه شایسته ای در جهت بهبود و اصلاح سیستم مصرف انرژی گام بردارند. مطمئننا تولید بیش از حد در آینده ای نزدیک به هیچ عنوان نشان از قدرت صنعتی و اقتصادی کشورها نخواهد بود و کشوری که چالش های زیست محیطی را بهتر پاسخگو باشد قطعا قدرت چانه زنی بیشتری خواهند داشت . 

  کارگاه تحلیل بورس فولاد

  آرتان پرس

   

   

   

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  این خبرها را نیز از دست ندهید

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.