قیمت­های میلگرد چین روز سه شنبه دوباره افزایش پیدا کرد، که تحت تاثیر شدید قیمت های آینده است حتی اگرچه خرید و فروش آن خیلی فعال نبوده­ است.


 ***محلی

شرق چین (شانگهای): 3620-3650 یوان، (508-504 دلار) در هر تن، 30 یوان در تن بالاتر

شمال چین (پکن): 3600-3620 یوان، 20 یوان در هر تن بالاتر

قیمت آینده میلگرد در بازار تبادلی شانگهای در روز سه­شنبه بالاتر از قیمت نهایی روز دوشنبه که 3369 یوان بود، باقی ماند که نشان از افزایش قیمت­ها دارد.

اما به گفته منابع، خریداران نرخ خرید را به دلیل درخواست کم از طرف بخش ساخت و ساز افزایش ندادند.

***صادرات

شاخص صادرات میلگرد فولادی فست­مارکت بصورت فوب از بنادر اصلی چین: 465/50 دلار در هر تن است که 0/13 دلار کمتر شده است.

پیشنهاداتی در حدود 470-465 دلار در هر تن فوب برای صفحات فولادی بود که انتظارات فعالان بازار را از اینکه چه بخش­هایی قیمت قابل قبول ارائه می­کنند را تغییر نداد و قیمت­ها حدود 465 دلار در هر تن فوب بود.

خریداران در دوره ارزیابی هیچ پیشنهادی را برای خرید میلگرد چینی ثبت نکردند. پیشنهادات برای میلگرد در دیگر مناطق نیز در قیمت­های مشابهی گزارش شدند که 455-450 دلار به ازای هر تن فوب چین است که کارخانه­ های چینی قبول نکردند.

رقابت قیمتی در این هفته ادامه پیدا کرد و فعالان بازار ذکر کردند که میلگرد چین سفارش خرید بزرگی را اگر قیمت­ها پایین­تر نیاید دریافت نخواهد کرد.

بعنوان مثال، ارزیابی قیمتی فستمارکت برای میلگرد فولادی، صادراتی، فوب دریای سیاه، CIS در روز دوشنبه 2 سپتامبر 425-440 دلار بود که پایین­تر از قیمت 440-435 دلاری در هر تن فوب در هفته قبل است.

***صحبت­های غیر رسمی از بازار

تاجری در شانگهای ذکر کرد: "ما میلگرد را در بازار تحویل فوری و برای تحویل در آینده در روز سه­شنبه خریداری کردیم، اما امروز خرید و فروش کمی داشتیم زمانی­که منتظر، الگوی واضحی از روند قیمت­ها بودیم. این که تا چه مقدار تقاضای مصرف کننده نهایی در یک یا دو هفته آینده افزایش پیدا کند به قیمت­های میلگرد جهت می­دهد."

 

***شمشال

در ساعت 3 بعد از ظهر، شمشال در حدود 3350 یوان در هر تن معامله می­شد که شامل ارزش افزوده مالیاتی نیز می­شود، که 20 یوان در هر تن بالاتر از روز قبل بود.

***بازار تبادلات آینده شانگهای

روز سه­شنبه، اکثر خرید های میلگرد برای آینده در حدود 3403 یوان در هر تن بسته شد که 4 یوان در تن پایین­تر از روز قبل است.