***بازار داخلی

در تاریخ 27 ژوئن، سهامداران با توجه به افزایش قیمت ها، عجله زیادی برای خرید داشتند. دلیل این عجله نیز افزایش قیمت، نوسانات در بازار آتی عنوان شده است. در 28 ژوئن، قیمت‌ها در بازار تقریبا مشابه روز قبلی بود، در حالی که خرید و فروش نسبت به روز گذشته افزایش یافته بود.
در یک جولای، قیمت‌ها در بازار شرق و شمال چین، حدود 80 دلار در هر تن افزایش یافت. این افزایش قیمت از سوی کارخانه‌ها اعلام شد و دلیل آن توافق بین دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا و همتای چینی وی بود. اما در 2 جولای قیمت‌ها کاهش یافت و دلیل آن موضوعی متفاوت یعنی کاهش تولید در تانگشان اعلام شده است. همچنین در روز 3 جولای، قیمت‌ها دوباره در بازار شمال و شرق چین کاهش یافت. یک بازرگان در شانگهای گفت که خرید و فروش و تقاضا دلیل اصلی کاهش قیمت‌هاست. وی خاطر نشان کرد اگر تقاضا ثابت باقی بماند، کاهش قیمت‌ها نیز متوقف خواهد شد. همچنین تاجر دیگری گفت بعید است قیمت‌ها بیش از این کاهش یابد، چون موجودی سهامداران پایین است و نیاز به خرید دارند.

 

***بازار صادرات

در 27 ژوئن، قیمت ورق گرم صادراتی چین 2.52 دلار در هر تن کاهش یافت و دلیل آن خرید فروش کم بود، اما در 28 ژوئن تا 1 جولای قیمت‌ها شروع به افزایش کرد.
در 2 جولای قیمت‌ها به اندازه 2.2 دلار در هرتن کاهش یافت و در 3 جولای به همین میزان افزایش پیدا کرد. البته خرید و فروش در حد متوسط انجام گرفت، چرا که فاصله بین پیشنهادات و معاملات زیاد بود.

آرتان پرس