شنبه, ۱۸ مرداد , ۱۳۹۹ 19 ذو الحجة 1441 Saturday, 8 August , 2020 ساعت ×

تغییرات محدود قیمت مقاطع تخت ترکیه

شناسه : 18217 ۱۶ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱

در هفته ای که گذشت، قیمت ورق گرم در ترکیه تغییری نداشت، در حالی که روند نزولی تقاضا در تابستان و کاهش مصرف خریداران ادامه دارد.

پ
پ

*** قیمت های داخلی ترکیه

ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق گرم داخلی ترکیه در محدوده ۵۰۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن از تولیدات قبلی بود که نسبت به هفته گذشته مقدار کمی افزایش داشته است. کارخانجات ترکیه محصولات خود را با قیمت ۵۱۰ تا ۵۲۵ دلار در هر تن از تولیدات قبلی عرضه کردند، در حالی که در محدوده ۵۰۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن از تولیدات قبلی شنیده شدند. افزایش کم قیمت ها ممکن است به دلیل رشد قیمت های باشد. با این حال تقاضا هنوز هم قوی نیست.

از زمانی که ایالات متحده تعرفه‌های وارداتی برای ترکیه را از ۵۰ به ۲۵ درصد کاهش داد، قیمت فولاد ترکیه افزایش یافته است. شاخص روزانه برای سنگ آهن با خلوص ۶۲ درصد در روز ۵ ژوئیه در قیمت ۱۱۴.۸۱ دلار در هر تن بود.

ورق سرد ترکیه با قیمت ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار در هر تن از تولیدات قبلی ارائه شد و در بازار نیز در همین محدوده قیمتی انجام شدند. ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق سرد داخلی ترکیه بدون تغییر نسبت به هفته گذشته در محدوده ۵۹۰ تا ۶۰۰ دلار در هر تن از تولیدات قبلی بود.

 

*** قیمت های وارداتی به ترکیه

بازار واردات فولاد تخت ترکیه در سکوت به سر می برد، زیرا قیمت های جدیدی از جانب کشورهای منطقه CIS که وارد کنندگان اصلی ورق گرم و سرد به ترکیه هستند؛ اعلام نشد. ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق گرم وارداتی به ترکیه بدون تغییر در محدوده ۴۸۵ تا ۵۰۰ دلار در هر تن CFR بود. ارزیابی هفتگی برای ورق سرد وارداتی نیز بدون تغییر در محدده ۵۶۰ تا ۵۶۵ دلار در هر تن CFR بود.

مقامات ترکیه در حال حاضر در نظر دارند تا پرونده تجاری حفاظتی در برابر واردات ورق گرم از اروپا را در دستور کار قرار دهند. آغاز این پرونده آنتی دامپینگ علیه ورق گرم کاملا به نگرش تولیدکنندگان اروپایی بستگی دارد؛ چراکه آنها در ماه‌های اخیر فروش‌هایی با نرخ پایین به ترکیه داشته‌اند.

 

*** صادرات ورق گرم ترکیه

ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق گرم صادراتی ترکیه در محدوده ۴۹۰ تا ۵۰۰ دلار در هر تن فوب بود که نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است. ورق گرم ترکیه با قیمت ۵۰۰ تا ۵۲۰ دلار در هر تن فوب صادر شد، اما در محدوده ۴۶۵ تا ۴۹۰ دلار در هر تن فوب شنیده شدند.

منبع: متال بولتن

 

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.