چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ 14 جماد ثاني 1442 Wednesday, 27 January , 2021 ساعت ×
گزارش متال بولتن:

تقاضای جهانی برای فولاد تخت در خلیج فارس و افزایش قیمت ها

شناسه : 35732 ۱۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۵
قیمت واردات فولاد تخت در خلیج فارس به خصوص امارات متحده عربی و عربستان سعودی طی هفته گذشته افزایش یافته است ، اگرچه این امر در امارات متحده عربی به دلیل تعطیلات تعدیل شده است.
تقاضای جهانی برای فولاد تخت در خلیج فارس و افزایش قیمت ها
پ
پ

قیمت واردات فولاد تخت در خلیج فارس به خصوص امارات متحده عربی و عربستان سعودی طی هفته گذشته افزایش یافته است ، اگرچه این امر در امارات متحده عربی به دلیل تعطیلات تعدیل شده است.

 

امارات متحده عربی ۱ تا ۳ دسامبر در تعطیلات ملی به سر می برد ، بنابراین تعداد روزهای کاری این هفته در این کشور کم بوده است.

 

*** فولاد تخت در خلیج فارس ؛ امارات متحده عربی

قیمت پیشنهادی ورق گرم از طرف تأمین کنندگان اوکراین در طول هفته ۶۲۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر و از طرف تامین کنندگان چینی با قیمت ۶۵۰ دلار در هر تن شنیده شد.

خریداران ۶۰۰ دلار به ازای هر تن برای ورق گرم هند پیشنهاد می دادند. اما هیچ معامله ای شنیده نشده است.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم وارداتی امارات متحده عربی در تاریخ ۱ دسامبر ۶۲۵-۶۵۰ دلار به ازای هر تن بود، در حالیکه در ۲۴ نوامبر ۵۸۰-۶۰۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

 

*** ورق گالوانیزه

تامین کنندگان در چین ورق گالوانیزه ۱ میلی متری با پوشش ۸۰ گرم در متر مربع روی را به عنوان فولاد تخت در خلیج فارس با قیمت ۷۱۰ دلار به ازای هر تن به امارات متحده عربی فروختند.

این قیمت برای ضخامت ۱ میلی متر و پوشش روی ۲۷۵ گرمی  به ۷۸۰ دلار در هر تن می رسد.

ورق گالوانیزه هند در اواخر ماه نوامبر با قیمت ۸۴۰-۸۵۰ دلار به ازای هر تن به امارات متحده عربی پیشنهاد شد ، اگرچه خریداران ۸۳۰ دلار به ازای هر تن را پیشنهاد دادند. هیچ قیمت جدیدی در این هفته شنیده نشد و هیچ رزروی از جانب هند صورت نگرفت.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گالوانیزه وارداتی امارات متحده عربی در تاریخ ۱ دسامبر ۷۸۰-۸۳۰ دلار به ازای هر تن بود، در حالیکه در ۲۴ نوامبر ۷۵۰-۸۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

تفاوت قیمت مواد چین و هند بیانگر این واقعیت است که ورق گاولنیزه هند دارای کیفیت اطمینان و تایید شده برای استفاده در امارات متحده عربی توسط مقامات آنجا است.

در این هفته هیچ قیمت جدیدی برای واردات ورق سرد به امارات شنیده نشده است.

اما ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق سرد وارداتی امارات متحده عربی در تاریخ ۱ دسامبر ۶۶۰-۶۷۰ دلار به ازای هر تن بود، در حالیکه در ۲۴ نوامبر قیمت آن ۶۳۰-۶۴۰ دلار بوده است.

 

*** عربستان سعودی

چین ورق گرم را با قیمت ۶۶۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر پیشنهاد داد و یک خریدار معتقد بود قیمت کارآمد آن حدود ۶۳۰ تا ۶۴۰ دلار به ازای هر تن است.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم وارداتی عربستان سعودی به عنوان فولاد تخت در خلیج فارس ۶۴۰-۶۶۰ دلار در هر تن بود، در حالیکه در ۲۴ نوامبر ۵۹۰-۶۱۰ دلار بوده است.

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.