جمعه, ۲۰ تیر , ۱۳۹۹ 20 ذو القعدة 1441 Friday, 10 July , 2020 ساعت ×

تقاضای کم عامل تضعیف بازار مقاطع تخت سی آی اس

شناسه : 14614 ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - ۹:۲۲

بازار صادرات محصولات تخت فولادی کشورهای مستقل مشترک المنافع به دلیل تقاضای کم در اواخر سال هم چنان در دوره افت به سر می برد، زیرا خریداران نسبت به کاهش بیشتر قیمت ها در اوایل سال 2019 تردید دارند.

پ
پ

بازار صادرات محصولات تخت فولادی کشورهای مستقل مشترک المنافع به دلیل تقاضای کم در اواخر سال هم چنان در دوره افت به سر می برد، زیرا خریداران نسبت به کاهش بیشتر قیمت ها در اوایل سال ۲۰۱۹ تردید دارند. ارزیابی هفتگی قیمت برای کلاف گرم صادراتی سی آی اس در محدوده ۴۵۰ تا ۴۷۰ دلار در هر تن فوب بنادر دریای سیاه بود که نسبت به هفته گذشته که ۴۶۰ تا ۴۷۵ دلار در هر تن بوده است؛ کاهش یافته است. تامین کنندگان کلاف گرم روسیه در حال تلاش برای تحویل سفارشات با پیش فروش کالا در ماه مارس با وجود داشتن تناژ برای محموله ماه فوریه هستند. اما خریداران در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا آماده خرید کلاف گرم در این مدت طولانی نیستند، زیرا بازار به ثبات نرسیده است و ممکن است قیمت ها هر لحظه کاهش یابد. آخرین معامله برای کلاف گرم روسیه با قیمت ۴۷۰ دلار در هر تن فوب شمال آفریقا انجام شد. پس از آن معامله، پیشنهادات از جانب عرضه کنندگان به قیمت ۴۸۰ دلار در هر تن فوب افزایش یافت.

یکی دیگر از تامین کنندگان در روسیه که قبلا حمل و نقل کلاف گرم به اروپا را بر عهده داشت، گزارش داده است که قیمت ها در بازار مصر ۴۲۵ یورو (۴۸۰ دلار) در هر تن سی اف آر می باشد. در ترکیه، فعالان بازار قیمت پیشنهادی کلاف گرم از اوکراین را ۴۶۵ تا ۴۷۰ دلار در هر تن سی اف آر گزارش دادند که این قیمت معادل حدود ۴۵۰ دلار در هر تن فوب بنادر دریای سیاه می باشد. پیشنهادات از روسیه در ترکیه ۴۹۰ دلار در هر تن سی اف آر یا به عبارتی ۴۷۰ تا ۴۷۵ دلار در هر تن فوب بنادر دریای سیاه بود. ارزیابی هفتگی قیمت متال بولتن برای کلاف سرد صادراتی سی آی اس در محدوده ۵۳۰ تا ۵۶۰ دلار در هر تن فوب بنادر دریای سیاه بود که در مقایسه با هفته گذشته کاهش یافته است.

پیشنهادات قیمتی کلاف سرد از اوکراین در قیمت ۵۸۰ دلار در هر تن سی اف آر در غرب آفریقا شنیده شد. در ترکیه، کلاف سرد سی آی اس با قیمت ۵۶۰ تا ۵۸۰ دلار در هر تن سی اف آر یا ۵۴۵ تا ۵۶۰ دلار در هر تن فوب بنادر دریای سیاه ارائه شد. ارزیابی قیمت برای ورق فولادی صادراتی سی آی اس نشان دهنده کاهش قیمت این محصول از ۵۸۸ تا ۵۹۲ دلار در هر تن فوب بنادر دریای سیاه به ۵۴۵ تا ۵۸۵ دلار در هر تن فوب بود. اوکراین حجم بسیار محدودی از ورق را برای صادرات در اختیار دارد، بنابراین پیشنهادت نادر و کمیابی را در بازار شاهد هستیم. فعالان بازار قیمت ورق فولادی اوکراین را ۵۹۵ دلار در هر تن سی اف آر غرب آفریقا گزارش دادند. پیشنهادات قیمتی برای ورق فولادی از روسیه ۵۲۰ یورو در هر تن فوب بود و سطح قیمتی قابل قبول برای خریداران نزدیک به ۵۱۷ یورو در هر تن فوب بنادر دریای سیاه می باشد.

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.