جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹ 1 صفر 1442 Friday, 18 September , 2020 ساعت ×

ثبات قیمت صادارتی محصولات طویل فولادی کشورهای مستقل مشترک المنافع / کمبود معاملات

شناسه : 1712 ۲۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۷

در روز 12 ژوئن با وجود فعالیت کم در بخش خرید، قیمت صادارتی محصولات طویل فولادی کشورهای مستقل مشترک المنافع (CIS) ثابت ماند.

پ
پ

به طور خاص تولیدکنندگان مفتول عجله ای برای پذیرفتن مناقصات با قیمت کم نداشتند. پیشنهادات مفتول روسیه عمدتا ۴۴۵ دلار بر تن فوب دریای سیاه بودند.

به گفته منابع تجار کاملا نسبت به سایر مقاصد فروش بدبین هستند و قیمت مناقصات به بیشتر از ۴۳۵ دلار بر تن فوب دریای سیاه نمی رسد. به نظر می رسد قیمت منصفانه برای زیر ۵۰۰۰ تن، ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه باشد و برای بالاتر از ۵۰۰۰ تن ۴۲۰ دلار بر تن فوب باشد.

البته مناقصاتی با این قیمت توسط کارخانه های روسی رد شدند زیرا آن ها قیمت از ۴۴۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه را نمی پذیرفتند.

شنیده شد که در آخر هفته محموله مفتول از روسیه با قیمت ۴۴۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه رزرو شده است. پیشنهاد اوکراینی ها ۴۳۵ تا ۴۴۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه بود. شایعه شد که محموله بزرگی در غرب آفریقا به قیمت ۴۳۵ دلار بر تن رزرو شده است.

طبق بررسی ها قیمت مفتول صادراتی CIS بدون تغییر نسبت به هفته گذشته ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار بر تن فوب دریای سیاه باقی ماند.

یک محموله میل گرد از اوکراین در لبنان با قیمت ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار بر تن فوب دریای سیاه رزرو شد.

در غرب آفریقا قیمت میل گرد اوکراینی حدود ۴۴۵ دلار بر تن سی اف آر بود که معادل ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار بر تن فوب می باشد. در شرق آفریقا نیز قیمت حدود ۴۵۵ دلار بر تن سی اف آر است که معادل ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار بر تن فوب می باشد. به گفته منابع در هفته گذشته در شرق آفریقا معمله ای صورت نگرفت.

بلاروس برای میل گرد خود پیشنهاد قیمت ۴۲۰ دلار بر تن فوب دریای سیاه با پیش پرداخت را داد که معادل ۴۳۰ دلار بر تن فوب بدون پیش پرداخت است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.