ثبات قیمت صادرات بیلت ایران ، افزایش تقاضا در آسیا - | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

جمعه, ۱۵ اسفند , ۱۳۹۹ 22 رجب 1442 Friday, 5 March , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
گزارش بازارهای صادراتی

ثبات قیمت صادرات بیلت ایران ، افزایش تقاضا در آسیا

شناسه : 40661 ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵ منبع : متال بولتن
قیمت صادراتی بیلت ایران در هفته اخیر بدون تغییر و در محدوده 510 الی 520 دلار به ازای هر تن فوب گزارش شده است.
ثبات قیمت صادرات بیلت ایران ، افزایش تقاضا در آسیا
پ
پ

قیمت بیلت صادراتی ایران در طی هفته تا چهارشنبه ۱۰ فوریه ثابت باقی ماند. رزروها در همان محدوده قیمتی که در هفته گذشته توسط Fastmarkets ارزیابی شده بود ، شنیده شد.

 

*** صادرات بیلت ایران

ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات بیلت ایران ، ۵۱۰-۵۲۰ دلار به ازای هر تن فوب در ۱۰ فوریه اعلام شد که بدون تغییر در هفته بود. صادرات محموله ۱۶۰۰۰ تنی با قیمت ۵۲۰ دلار در هر تن از بنادر جنوب ایران گزارش شده است. شنیده می شود که هفته گذشته دو محموله دیگر در محدوده ۵۱۵-۵۱۸ دلار به ازای هر تن فوب فروخته شده است. فعالان بازار گفتند که این قیمت ها فقط در بازارهای خلیج فارس قابل اجرا است. منبعی از طرف تجار گزارش داد که کارخانه های جدید در شورای همکاری خلیج فارس ۵۳۰ دلار به ازای هر تن CFR معادل ۵۱۱-۵۱۳ دلار به ازای هر تن فوب پیشنهاد می دهند.

گزارش شده است که یک محموله دیگر در روز سه شنبه با ۵۱۰ دلار به ازای هر تن فوب فروخته شده است ، اما این امر در زمان انتشار تأیید نمی شود. یکی از بازرگانان گفت: “شایعه ای در مورد فروش بیلت ایران به قیمت ۵۱۰ دلار در هر تن فوب وجود داشت.”
منبعی گفت که قیمت تحویل داده شده به چین حدود ۵۴۰ دلار به ازای هر تن CFR خواهد بود.

 

*** بیلت جنوب شرقی آسیا

یک تولیدکننده فولاد در اندونزی همچنین محموله ای را با قیمت ۵۴۶ دلار در هر تن CFR به چین فروخت. کشورهای خارج از اتحادیه ملل آسیای جنوب شرقی مشمول ۲.۵ درصد عوارض واردات در چین هستند ، بنابراین قیمت قابل اجرا در حدود ۵۳۲ دلار به ازای هر تن CFR خواهد بود. هزینه حمل بار از ایران به چین ۲۸-۳۰ دلار به ازای هر تن است.

پس از ورود مجدد چین به بازارهای بیلت ، فروشندگان در مورد قیمت ها در بازارهای واردات جنوب شرقی آسیا حال و هوای امیدوارکننده بیشتری داشتند. ارزیابی روزانه Fastmarkets برای صادرات بیلت جنوب شرقی آسیا ۵۴۰-۵۴۵ دلار برای هر تن CFR در ۱۰ فوریه بود که نسبت به روز قبل ۵-۱۰ دلار در هر تن افزایش داشت.

 

*** صادرات اسلب ایران

قیمت صادراتی اسلب ایران به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و معامله ای بین یکی از بزرگترین صادرکنندگان کشور و آسیای جنوب شرقی برای ۳۰،۰۰۰ تن اسلب با قیمت ۵۸۲ دلار به ازای هر تن انجام شد. یکی دیگر از صادر کنندگان اسلب چندین مناقصه را در ۱۱ فوریه افتتاح کرد. به گفته فعالان بازار ، آنها امیدوار بودند که به قیمت ۶۰۰ دلار در هر تن فوب برسند.

آخرین ارزیابی قیمت Fastmarkets برای واردات اسلب فولادی جنوب شرقی آسیا / آسیای شرقی ، ۶۴۰-۶۵۰ دلار در هر تن در ۸ فوریه بود که از ۶۴۰-۶۶۰ دلار در هر تن فوب یک هفته قبل کاهش یافته است. مواد ایرانی ۱۰ دلار در هر تن ارزان تر است ، بنابراین با احتساب هزینه حمل و نقل ، قیمت ۶۰۰ دلار در هر تن فوب برای مواد ایران در بازار جنوب شرقی آسیا قابل اجرا است. در نتیجه ، ارزیابی هفتگی Fastmarkets برای صادرات اسلب ایران ، ۵۸۲-۶۰۰ دلار در هر تن فوب در ۱۰ فوریه بود.

 

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.