سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹ 15 ذو الحجة 1441 Tuesday, 4 August , 2020 ساعت ×

فوری

ثبات قیمت واردات اسلب و بیلت در آسیای جنوبی در تعطیلات

شناسه : 7323 ۰۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹

قیمت واردات بیلت فولادی در آسیای جنوبی و اسلب در مناطق شامل آسیای شرقی نسبت به هفته گذشته به دلیل تعطیلات سال جدید، پایدار بود.

پ
پ

ارزیابی متال بولتن برای قیمت واردات بیلت در آسیای جنوبی ۵۳۵ الی ۵۵۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر در ۱۹ فوریه بود. که نسبت به هفته قبل تغییری نداشته است.

هیچ معامله ای پس از اینکه بیشتر کارخانه ها به خاطر تعطیلات سال جدید، بیرون از بازار بودند، شنیده نشد. محموله ها با پیشنهاداتی ارائه می شد که بیشتر خریداران نمی توانستند قبول کنند.

پیشنهادات از کشورهای مشترک المنافع در حدود ۵۵۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر شنیده شد. اما استفاده کنندگان در آسیای جنوبی علاقه خود را به قیمت ۵۴۰ الی ۵۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر نشان دادند.

هیچ پیشنهاد پایداری نیز از چین، تایوان، هند و خاورمیانه در طول هفته گذشته، شنیده نشد. تامین کنندگان در چین و تایوان در تعطیلات هفته ای سال نو قمری تا چهارشنبه به سر می برند.

تعداد کمی معامله پایدار از جانب خریداران در اندونزی و فیلیپین در میان نرخ کم بازار داخلی پایین دست وجود داشت.

یک تاجر اهل اندونزی گفت:” قیمت واردات بیلت و اسلب بدون تغییر است، زیرا هفته گذشته تمام بازار در سکوت بود.”

انتظار می رود این سکوت بازار تا زمان برگشتن سهامداران در هفته آخر فوریه بعد از تعطیلات، باقی بماند. خریداران در تایلند به متال بولتن گفتند که، آنها انتظار دارند پیشنهاداتی را در اواسط این هفته دریافت کنند.

در همین حال، در قسمت اسلب، براساس گفته سهامداران بازار، تامین بیشتر سخت می شود.

یک تاجر اندونزیایی دیگری گفت:” آسیای جنوبی در حال مواجهه با کمبود اسلب است. زیرا کارخانه ها در برزیل و سی آی اس اکنون ترجیح می دهند اسلب را با قیمت بهتری به مناطق دیگر مثل آمریکا و آمریکای جنوبی بفروشند.”

یک تواید کننده اسلب در برزیل و آفریقای جنوبی همچنین گفت که مواجهه با مسائل تولید شامل مقدار لازم برای صادرات را ندارد.

اما تجارت در طول هفته گذشته ضعیف بود. زیرا تعدادی از خریداران در آسیای جنوبی سوالاتی را ایجاد می کنند. اگرچه تجار از آنها انتظار دارند  به زودی به خاطر خالی شدن موجودی خرید کنند.

یک استفاده کننده عمده اندونزیایی اسلب سی آی اس را ۵۴۰ الی ۵۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر در طول هفته گذشته خریداری کرد. معامله دیگری شنیده نشده است.

پیشنهادات زیادی توسط تامین کنندگان وجود نداشت. و آنها منتظر رویکرد جهت گیری قیمتها بعد از سال نو قمری هستند.

ارزیابی متال بولتن برای قیمت واردات اسلب در آسیای جنوبی و آسیای شرقی ۵۳۵ الی ۵۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر در روز دوشنبه بود. که نسبت به هفته گذشته بدون تغییر بود.

منبع: متال بولتن

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.