یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹ 15 ذو القعدة 1441 Sunday, 5 July , 2020 ساعت ×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/artanpre/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • فوری

  نماینده خمینی شهر در مجلس: این راهی که مجلس در پیش گرفته به جایی نمی‌رسد، 🔹 دیگر روی نگاه کردن به چهره مردم را نداریم 🔹 گوش دادن به حرف‌های وزرا بی‌فایده است استیضاح رئیس‌جمهور را کلید بزنید. تشنج در صحن علنی مجلس هنگام سخنرانی وزیر امور خارجه 🔹ظریف: من هیچگاه مسائل داخلی را به خارج نبردم 🔹هرچه من گفتم، رهبر انقلاب شنیدند، اگر دروغ گفتم ایشان شنیدند، گفتند ظریف صادق است، اگر راست گفتم ایشان شنیدند و گفتند شجاع است «سیروس گرجستانی» بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت. روحانی: 🔹کاه را کوه کردن در مشکلات کشور هنر نیست؛ در طرف خودشان نیز کوه را کاه کردن اخلاقی نیست 🔹گفتمان ما از ابتدا در داخل اعتدال و در خارج از ایران تعامل بوده 🔹افراط و تندروی را نمی‌پسندیم؛ می‌دانیم به ضرر کشور خواهد بود صدور دستور بازداشت ۴ نفر در پی انفجار در کلینیک درمانی سینا 🔹یک نفر بازداشت شد؛ بازداشت سه نفر دیگر در دستور کار پلیس 🔹 روحانی: دستگاه‌های ذی‌ربط هر چه سریع‌تر علت آتش‌سوزی در مرکز درمانی سینا اطهر را مشخص کنند

  خودکفایی بیش از ۷۰ درصدی در کل زنجیره تولید فولاد

  شناسه : 20173 ۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۶

  عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان گفت: با وجود همه مشکلات و نیازمندی ها، اکنون می توان ادعا کرد بین 70 تا 80 درصد در کل زنجیره تولید فولاد خودکفایی وجود دارد.

  پ
  پ

  «احسان دشتیانه»‌ امروز (چهارشنبه)افزود: صنعت فولاد، کشور را در تامین یکی از مهمترین شاخصه های توسعه خودکفا کرد.
  وی بیان داشت:‌ جمهوری اسلامی ایران تا همین چند سال پیش تراز منفی تجاری در فولاد داشت، وارد کننده بود و اتفاقا یکی از بازارهای جذاب برای صادرکنندگان فولاد به شمار می رفت.
  دشتیانه ادامه داد: با برنامه ریزی های انجام شده در ۳۰ تا ۴۰ سال گذشته و رشد صنعت فولاد، اکنون تا حدود زیادی در این صنعت خودکفا و با وجود همه فشارهای بین المللی و مشکلات، تبدیل به یکی از صادرکنندگان مطرح آن در جهان شده ایم.
  وی خاطرنشان کرد:‌ امروز بخش های زیادی از فرآیند تولید فولاد در کشور، چه در تامین تجهیزات، تامین مواد اولیه، تامین مواد مصرفی و غیره بومی سازی شده، اما همچنان در برخی تجهیزات حیاتی و اصلی آن در اقلام مصرفی، خطوط تولید، قطعات و لوازم یدکی، ارزبری و وابستگی وجود دارد.
  عضو هیات مدیره ذوب آهن اصفهان، به عنوان نمونه از الکترود گرافیکی در فرآیند تولید فولاد مثال زد که در آن وابستگی وجود داشته و باید خودکفا شویم.
  وی تاکید کرد:‌ آینده این صنعت را تمرکز بر تجهیزات، قطعات و لوازم یدکی آن با هدف کاهش ارزبری تضمین می کند، موضوعی که توان لازم برای آن وجود داشته و مهمترین سرمایه گذاران نیز خودِ تولیدکنندگان به عنوان مهمترین ذینفعان خواهند بود.

  *** دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران

  وی درخصوص دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران گفت: برای سال ها جای یک گردهمایی که همه فولادی ها در آن جمع باشند، احساس می شد و در سال های گذشته چنین گردهمایی هایی با تمرکز بر مساله بازار یا با حضور غیرتولیدکنندگان برگزار می شد.
  این عضو هیات مدیره ذوب آهن تاکید کرد:‌ این جشنواره در مشارکت تولیدکنندگان در اعلام نیازهای صنعت، همچنین پرداختن به نیازها و مشکلات و رفع گلوگاه های موجود مثمر ثمر بوده و شاهدیم بسیاری افراد، کارشناسان و متخصصان برای رفع مشکلات موجود به فکر افتاده اند.
  وی خاطرنشان کرد:‌ هرچند برگزاری این جشنواره گامی مثبت در راستای حل مشکلات این صنعت است، اما هنوز زمان زیادی برای عملیاتی شدن راهکارها و ارتقای بومی سازی در این صنعت پیش رو دارد.

  ***جشنواره ملی فولاد ایران، فرصتی برای شرکت ها به منظور ارائه دستاوردهای بومی سازی

  معاون برنامه شرکت مهندس بین المللی فولادتکنیک و مشاور طرح جامع فولاد کشور گفت: امروز توسعه ساخت داخل در کل زنجیره صنعت فولاد از بخش معدن تا تولید محصولات فولادی فراهم شده و جشنواره ملی فولاد ایران فرصت مناسبی است که شرکت های ذیربط دستاوردهای خود را در زمینه بومی سازی ارائه نمایند.

  «مهران محجوب نژاد» امروز (یکشنبه) در گفت وگو با خبرنگار سایت خبری- تحلیلی معدن ۲۴ افزود: اکنون در بخش معدن و صنایع معدنی شرکت های توانمندی حضور دارند که توان ساخت داخل قابل توجهی در کارخانه های تولید کنسانتره و گندله را دارند.
  وی ادامه داد: این مهم در واحدهای احیای مستقیم با نسبت قابل توجه داخلی سازی و در واحدهای فولادسازی نیز انجام شده است. در حال حاضر شرکت های مهندسی و پیمانکاری در کنار مجتمع های بزرگ معدنی و فولادی به صورت مستمر به دنبال تحقق برنامه های بومی سازی هستند.
  محجوب نژاد خاطرنشان کرد: در صنعت فولاد در بخش های مهندسی، ساخت قطعات مصرفی و تجهیزات تکنولوژیکی، اتوماسیون و … شرکت های مهندسی و پیمانکاران وارد عرصه بومی سازی شده اند.
  وی بیان داشت:‌ بومی سازی در صنعت فولاد بعضا توسط شرکت های داخلی به ثبت اختراع منجر شده که نمونه های آن در صنایع معدنی، فولادی و تاسیسات جانبی وجود دارد.
  مشاور طرح جامع فولاد کشور گفت:‌ در زمینه بومی سازی، صاحبان صنایع فولادی با برگزاری جلسات مشترک با تامین کنندگان و سازندگان، به اعلام نیازهای خود پرداخته و شرکت های تامین کننده نیز توانمندی های خود را اعلام می نمایند و بسترسازی توسعه داخلی فراهم می شود. انجمن تولید کنندگان فولاد کشور با ایجاد کمیته های تخصصی بومی سازی گام موثری در این زمینه برداشته است.
  وی با تقدیر از اقدام وزارت صنعت، معدن و تجارت در حمایت از بومی سازی صنایع، گفت: وزارت صنعت و معدن و تجارت جهت استفاده از حداکثر توان ساخت داخل و حمایت از تولیدکنندگان داخلی با انجمن های تخصصی و تامین کنندگان مشورت می نماید.
  محجوب نژاد گفت: یکی از مسائل رونق ساخت داخل کاهش ریسک بومی سازی و تامین منابع مالی سازندگان می باشد و افزود: اگر متولیان امر و دستگاه های حاکمیتی ریسک های ساخت داخل را کاهش دهند نتایج اثر بخشی عاید خواهد شد. در این راستا انجمن تولید کنندگان فولاد کشور با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ایمیدرو اقدام به تاسیس صندوق پژوهش و فناوری فولاد نموده است.
  وی، یکی از فرصت های آینده بومی سازی را صنایع پایین دستی و نوردی برشمرد و گفت: هنوز در تکنولوژی تولید محصولات نهایی و با ارزش افزوده بالا نیاز به توسعه ساخت داخل داریم.

  *** دومین جشنواره ملی فولاد ایران

  این مسئول، در ادامه درخصوص برگزاری دومین جشنواره ملی فولاد ایران، گفت: این جشنواره فرصت مناسبی فراهم می نماید که تامین کنندگان و صاحبان صنعت در کنار هم نیازمندی ها و توانمندی صنعت فولاد را به اشتراک بگذارند.
  وی افزود انجمن تولید کنندگان فولاد کشور کمیته های تخصصی بومی سازی را هدایت می نماید و امکان بهره گیری از مزایای صندوق پژوهش و فناوری فولاد ایران به صورت هدفمند فراهم می شود این هم افزایی با حمایت فولادسازان و صاحبان صنعت فولاد به نتیجه مطلوب می رسد جشنواره ملی فولاد ایران فرصتی است که این دستاوردها ارائه شود.
  مشاور طرح جامع فولاد کشور تاکید کرد: یکی از عوامل موفقیت جشنواره استمران آن و بررسی دستاوردهای بومی سازی طی دوره های زمانی مختلف می باشد.

  معدن ۲۴

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  این خبرها را نیز از دست ندهید

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.