یکشنبه, ۱۵ تیر , ۱۳۹۹ 15 ذو القعدة 1441 Sunday, 5 July , 2020 ساعت ×
 • اوقات شرعی


  Warning: A non-numeric value encountered in /home/artanpre/public_html/wp-content/plugins/azan/index.php on line 122

 • فوری

  نماینده خمینی شهر در مجلس: این راهی که مجلس در پیش گرفته به جایی نمی‌رسد، 🔹 دیگر روی نگاه کردن به چهره مردم را نداریم 🔹 گوش دادن به حرف‌های وزرا بی‌فایده است استیضاح رئیس‌جمهور را کلید بزنید. تشنج در صحن علنی مجلس هنگام سخنرانی وزیر امور خارجه 🔹ظریف: من هیچگاه مسائل داخلی را به خارج نبردم 🔹هرچه من گفتم، رهبر انقلاب شنیدند، اگر دروغ گفتم ایشان شنیدند، گفتند ظریف صادق است، اگر راست گفتم ایشان شنیدند و گفتند شجاع است «سیروس گرجستانی» بازیگر باسابقه سینما و تلویزیون در سن ۷۶ سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت. روحانی: 🔹کاه را کوه کردن در مشکلات کشور هنر نیست؛ در طرف خودشان نیز کوه را کاه کردن اخلاقی نیست 🔹گفتمان ما از ابتدا در داخل اعتدال و در خارج از ایران تعامل بوده 🔹افراط و تندروی را نمی‌پسندیم؛ می‌دانیم به ضرر کشور خواهد بود صدور دستور بازداشت ۴ نفر در پی انفجار در کلینیک درمانی سینا 🔹یک نفر بازداشت شد؛ بازداشت سه نفر دیگر در دستور کار پلیس 🔹 روحانی: دستگاه‌های ذی‌ربط هر چه سریع‌تر علت آتش‌سوزی در مرکز درمانی سینا اطهر را مشخص کنند

  روند بازار میلگرد در عرصه جهانی صعودی می شود

  شناسه : 20522 ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۶

  انجمن بین المللی تولیدکنندگان و صادر کنندگان میلگرد (ایرپاس) هفته گذشته اعلام کرد که روند بازار جهانی مقاطع طویل فولادی به ویژه پس از اعلام توافق نامه تجاری بین ایالات متحده و چین، مثبت شده است.

  پ
  پ

  این انجمن در سند چشم انداز کوتاه ژانویه سال ۲۰۲۰، که در چهارشنبه ۸ ژانویه منتشر شد، افزود:” اما ما باید این احتمال را بخاطر بسپاریم که هر معامله تجاری ممکن است مبهم باشد.”

  به گفته ایرپاس، این بازار با توجه به کندی فصلی به خاطر تعطیلات کریسمس و تعطیلات سال نو در اروپا و سراسر جهان هنوز پدید نیامده است.

  ***قیمت

  در آمریکای شمالی، هیچ انتظاری از افزایش قیمت محصولات طویل فولادی وجود ندارد. اما قیمت در عرصه بین المللی مقطوع شده و در بازارهای داخلی آمریکای شمالی رو به افزایش است.

  شاخص روزانه صورت گرفته برای HMS 1&2 (80:20 mix) آمریکا ۳۰۳.۹۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، در حالیکه در ۲ ژانویه قیمت آن ۳۰۳.۳۹ دلار بوده است. لازم به ذکر است که در ارزیابی صورت گرفته در تاریخ ۲ دسامبر ۲۷۱.۷۴ دلار بود.

  انتظار عمومی از قیمت این است که برخی اصلاحات نشان داده شده است، پس از آنکه قیمت در سطح ۴۵۰ دلار در هر تن ماند و هیچ علامتی در بازار وجود نداشت که قیمت ها بهتر شود.

  این انجمن گفت که سفارش در کارخانه ای در ترکیه کمتر از چهار هفته بود و این امر مشخص می کند که چرا قیمت محصولات طویل فولادی منعکس کننده آخرین افزایش قیمت نیست.

  منابع در تاریخ ۹ ژانویه گفتند که قیمت صادرات و مفتول فولادی در ترکیه طی یک هفته گذشته پایدار مانده است.

  ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای صادراتی ترکیه ۴۴۰ تا ۴۵۰ دلار به ازای هر تن بود، که نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته است.

  ایرپاس گفت ترکیه مجبور شده است که تمرکز خرید خود را به اتحادیه اروپا و آمریکا تغییر دهد و ممکن است تقاضا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تحت تاثیر قرار گیرد.

  این امر به این دلیل است که عرضه قراضه از منطقه دریای سیاه به دلیل سهمیه صادرات روسیه برای مواد اولیه، کاهش یافته است، به این معنی که ترکیه باید به تأمین کنندگان قراضه در اروپا و ایالات متحده اعتماد کند. همچنین ایپراس گفت که کمبود قراضه در برخی مناطق باعث شده قیمت قراضه در بازار واردات ترکیه افزایش یابد.

  در سپتامبر سال ۲۰۱۹، روسیه صادرات قراضه خود را تا پایان آن سال به ۱ میلیون تن محدود کرد.

  اما ایرپاس معتقد بود که احتمالاً در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تقاضا زیاد خواهد شد.

  ***کاهش تولید در اروپا و آمریکا

  به نظر ایرپاس، تولید فولاد در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ به پایان ترین سطح خود رسیده است، زیرا تولید کنندگان در مناطق مختلف کوره های انفجاری را خالی کرده و اقداماتی را برای برقراری تعادل بین عرضه و تقاضا انجام می دهند، که این امر به ثبات قیمت ها کمک کرده است.

  در نتیجه، انجمن انتظار کاهش قیمت فولاد در کوتاه مدت را نداشته است، مگر اینکه در تقاضا یک عامل تأثیرگذار غیر منتظره وجود داشته باشد.

  در این شرایط، نباید انتظار حاشیه امنیت مناسبی را داشت. اما افزایش اخیر قیمت سنگ آهن، ناشی از تقاضای چینی ها نیز باید در نظر گرفته شود.

  شاخص روزانه سنگ آهن ۶۲ درصد آهن چینگدائو در تاریخ ۱۳ ژانویه ۹۵.۹۳ دلار در هر تن بود، در حالیکه در ۲ دسامبر قیمت آن ۸۸.۴۵ دلار بوده است.

  ***چین

  با عزم این کشور مبنی بر استفاده از قراضه داخلی برای تولید داخلی، حجم صادرات فولاد از چین همچنان رو به کاهش است. این به حمایت از قیمت فولاد در سطح بین المللی ادامه خواهد داد.

  علاوه بر این ایرپاس معتقد بود، نرخ ارز بالای یوان چینی نیز بر قیمت کالاها تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

  این منابع ممکن است واردات بیلت فولادی را پس از تعطیلات سال نو در تاریخ ۲۵-۳۰ ژانویه، به دلیل اوج در تقاضا و قیمت پایین دست ادامه دهند.

  به گفته تحلیلگران اقتصادی، عملکرد نرخ ارز قوی چین باید تا سال ۲۰۲۰ ادامه یابد، و گفتند که رشد پایدار اقتصادی این کشور شرقی آسیا و پیشرفت مثبت در مذاکرات تجاری با ایالات متحده، باعث افزایش ارزش یوان می شود.

  ***اروپا

  آمار و ارقام شاخص خرید مدیران در اروپا دوباره رشد کرده است که بخش تولید به دنبال جبران خسارات وارده در پاییز سال ۲۰۱۹ است.

  ایرپاس گفت:” یکی دیگر از پیشرفت های بازار، این بود که انگلستان سرانجام به سردرگمی در مورد اینکه چه کسی سرپرست این کشور است و چگونه این کار را انجام خواهد داد، با برنامه خود برای خروج از اتحادیه اروپا پایان داده است.”

  ***حمل و نقل بین المللی

  مقررات سازمان بین المللی دریانوردی ۲۰۲۰ با استفاده از کنترل های شدیدتر در مورد انتشار گازهای گوگرد از طریق حمل و نقل جهانی، اعلام کرده است که حمل و نقل با مسافت های طولانی تر در مقایسه با سفرهای با مسافت کمتر هزینه بالایی را به همراه خواهد داش. ایرپاس هشدار داد که این ممکن است به منطقه ای شدن تجارت منجر شود.

  ***ایران

  ایران صادرکننده عمده محصولات فلزی و فولاد با قیمت های رقابتی و با توجه به اتفاقات اخیر و تحولات در امور بین الملل، ممکن است در بازار سورپرایز شود. قیمت نفت در نتیجه وضعیت فعلی روابط بین الملل افزایش یافته است.

  براساس بیانیه منتشر شده در ۱۰ ژانویه، دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا ۱۷ تولیدکننده فلز و شرکت معدنی – و همچنین سایر نهادهای خارجی – را با مجازات های جدید در میان افزایش تنش ها بین دو کشور هدف قرار داده است.

  اما افزایش تنش ها بین ایالات متحده و ایران بر اشتها در جنوب شرقی آسیا برای محصولات فولادی ایران تا قبل از اعمال تحریم های بیشتر تأثیر نمی گذارد.

  ایالات متحده در ابتدا در ماه مه ۲۰۱۹ مجازات هایی را علیه بخش فلز ایران اعمال کرد.

  ***چشم انداز آتی

  چشم انداز کلی بازار با وجود ارزیابی های مختلف از ثبات در مناطق جهانی رضایت بخش بود، و افزود که قبل از این نگرانی هایی از رکود احتمالی وجود داشته است.

  این انجمن در نهایت گرفت:” رقابت در بازار مقاطع طویل فولادی هنوز زیاد است و ممکن است حتی زیاد شود. با توجه به منطقه ای شدن تجارت و حمایت گرایی، وضعیت فعلی بازار در برخی مناطق مطمئن را می توان با ثبات، اما در سایر مناطق ناپایدار توصیف کرد. با این حال، به طور کلی چشم انداز رضایت بخش است. “

  روند بازار در ۱۳ ژانویه مثبت باقی مانده و در قسمت دوم هفته گذشته هنگامی که ایران و آمریکا در لفاظی هایشان کمتر افراط می کردند، و همچنین با توجه به توافق نامه بین آمریکا و ایران تقویت شده بود.

   

   

  منبع: متال بولتن

   

  ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.