دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹ 12 جماد ثاني 1442 Monday, 25 January , 2021 ساعت ×
روند صعودی بازار و

افزایش قیمت فولاد سی آی اس

شناسه : 35694 ۱۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۲
قیمت فولاد تخت در سی آی اس تحت تاثیر بازار جهانی قرار گرفته و قیمت ها افزایش یافته است. مقاطع طویل فولادی نیز همچنان به افزایش قیمت ها ادامه می دهند.
افزایش قیمت فولاد سی آی اس
پ
پ

بازار صادرات فولاد سی آی اس در هفته اخیر مجدداً افزایش یافت، که تحت حمایت روند صعودی بازار جهانی فولاد بود.

 

*** فولاد سی آی اس ؛ ارزیابی قیمت میلگرد

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای میلگرد صادراتی سی آی اس ۵۴۰ دلار در هر تن بود ، در حالی که هفته قبل ۴۹۰ دلار در هر تن بود.

پیشنهادات میلگرد روسیه از ۴۹۰ دلار به ۵۴۰ دلار در هر تن فوب افزایش یافت.

یکی از بازرگانان گفت:” ترکها، رقبای صادرکنندگان سی آی اس در بازار جهانی در حال افزایش قیمت هستند ، بازار آسیا در روند صعودی قرار دارد، بنابراین پیش بینی می شود که تامین کنندگان سی آی اس نیز از این امر پیروی کنند.”

پیشنهادات سیم مفتول از روسیه و اوکراین ۶۰۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است. در همین حال ، فروش مفتول اوکراین ۵۸۰ دلار در هر تن فوب گزارش شده است.

بنابراین ، ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای سیم مفتول صادراتی سی آی اس۵۸۰-۶۰۰ دلار در هر تن بود ، در حالی که هفته قبل ۵۴۵-۵۵۰ دلار در هر تن بود.

 

*** فولاد سی آی اس ؛ فولاد تخت

سرعت بازار فولاد تخت کشورهای سی آی اس (CIS) در هفته منتهی به ۳۰ نوامبر ادامه داشت.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق گرم صادراتی سی آی اس ۶۰۸-۶۲۰ دلار در هر تن بود ، در حالی که هفته قبل ۵۸۰-۵۹۵ دلار در هر تن بود.

یکی از تامین کنندگان گفت:” سطح بسیار پایین موجودی باعث شد برخی خریداران قیمت های بالاتری را بپذیرند ، به ویژه کسانی که نمی توانند تولید را متوقف کنند. و کسانی که مواد را برای نورد دوباره خریداری می کنند ، محصولات خود را با قیمت بسیار خوبی نیز می فروشند.”

اوایل این هفته پیشنهادات مواد روسیه با قیمت ۶۱۵-۶۲۰ دلار در هر تن در بازار شنیده شداما اخیرا پیشنهادات به ۶۴۰ دلار در هر تن فوب نیز رسیده است.

ورق گرم اوکراین با قیمت ۶۳۵-۶۴۰ دلار به ازای هر تن در خاورمیانه و آفریقای شمالی عرضه شد. در همین حال ، فروش به آفریقای شمالی در حدود ۶۰۸-۶۱۰ دلار در هر تن فوب شنیده شد.

در اواخر روز دوشنبه ، صادرکننده فولاد تخت از اوکراین پیشنهادات ورق های سنگین را به ۶۹۰ دلار در هر تن سی سی اف آر افزایش داد. برای ورق سبک ، قیمت ها معمولاً ۱۰ دلار برای هر تن کمتر است.

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای ورق سرد صادراتی سی آی اس ۶۵۵-۶۶۰ دلار در هر تن بود ، در حالی که هفته قبل ۶۲۵-۶۳۵ دلار در هر تن بود.

 

*** صفحات فولادی

ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای صفحات سنگین فولادی در بازار صادرات سی آی اس ۵۷۵-۵۹۵ دلار در هر تن بود ، در حالی که هفته گذشته ۵۵۰ دلار در هر تن بود.

پیشنهادات اوکراین حدود ۵۹۵ دلار به ازای هر تن فوب گزارش شده است. در همین حال منابع برآورد کردند که سطح عملیاتی آن بالاتر از ۵۷۵ دلار در هر تن نیست.

پیشنهادات صفحات روسیه با قیمت ۵۶۵-۵۷۵ دلار به ازای هر تن فوب شنیده شد ، اگرچه آخرین معاملات انجام شده برای صفحات فولادی سی آی اس حدود ۵۵۰ دلار در هر تن فوب بوده است.

 

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.