شنبه, ۲۱ تیر , ۱۳۹۹ 21 ذو القعدة 1441 Saturday, 11 July , 2020 ساعت ×
افزایش 15 درصدی قیمت نسبت به سال گذشته:

روند صعودی قیمت اسلب صادراتی برزیل

شناسه : 24078 ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۸ منبع : متال بولتن
قیمت اسلب صادراتی برزیل در هفته اخیر افزایش یافته است، با توجه به اینکه فعالان بازار برای پر کردن سهمیه واردات بند 232 ، به بازار معاملات ایالات متحده تمرکز کرده اند.
روند صعودی قیمت اسلب صادراتی برزیل
پ
پ

قیمت اسلب صادراتی در هفته اخیر افزایش یافته است، با توجه به اینکه فعالان بازار برای پر کردن سهمیه واردات بند ۲۳۲ ، به بازار معاملات ایالات متحده تمرکز کرده اند.

متال بولتن قیمت اسلب صادراتی را ۳۷۵-۳۹۰ دلار در هر تن ارزیابی کرد، در حالیکه قیمت قبلی آن ۳۵۵-۳۷۵ دلار در هر تن بوده است. قیمت صادراتی اسلب ایران نیز در اخرین نرخ اعلامی، یعنی ۱۹ ژوئن ۳۶۵-۳۷۰ دلار بر هر تن می باشد که نسبت به ۱۷ ژوئن ۳ درصد افزایش داشته است. قیمت شمش در بازار داخلی ایران نیز متغاقبا صعودی بوده است.

این چهارمین هفته متوالی افزایش بوده است. حد متوسط ​​افزایش به اندازه ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته و ۱٫۳۹ درصد نسبت به هفته گذشته بوده است.

 

***نرخ حمل و نقل

نرخ حمل و نقل ارزان و افزایش علاقه خرید مشتریان از آمریکایی ها فروشندگان را از هفته گذشته از آسیا دور کرده است. مشتریان چینی مبلغ ۴۰۰-۴۰۵ دلار در هر تن سی اف آر را پیشنهاد می دهند، که معادل ۳۵۵-۳۶۵ دلار برای هر تن فوب است.

برای مثال اکثر فعالان بازار گفتند که نرخ حمل و نقل به چین نزدیک به ۴۰ دلار در هر تن است، در حالی که برخی هنوز هم قادر به تامین با قیمت ۳۳-۳۵ دلار در هر تن هستند.

در همین حال، معاملات جدید اسلب با قیمت ۳۷۵-۳۸۵ دلار در هر تن فوب برای محموله های ژوئیه و آگوست در طول هفته بسته شد. پیشنهادهای جدید برای نزدیک به ۱۰۰۰۰۰ تن با قیمت ۳۸۵-۳۹۰ دلار در هر تن فوب ارائه شده است.

اما برخی از مشتریان هنوز در نظر داشتند پیشنهادی با تخفیف ۳۸۰ دلار برای هر تن فوب به آمریکا ارائه دهند.

 

***سهمیه واردات اسلب

یک منبع فروشنده گفت:” مذاکرات برای سهمیه واردات اسلب در سه ماهه چهارم ایالات متحده در طول هفته افزایش یافت و پیشنهادهای آسیایی به همین دلیل خیلی کم شده است. هنوز دو محموله سهمیه موجود است، اما اگر این معاملات به نتیجه نرسد، ما دوباره به آسیا متوسل می شویم.”

بر اساس بند ۲۳۲ مقررات، مجاز به صادرات بیش از ۳٫۵ میلیون تن فولاد نیمه تمام به ایالات متحده است و بخش اعظم این سهمیه با اسلب پر شده است. حجم ها نمی توانند از ۳۰ درصد از کل سالانه در هر سه ماه فراتر رود، اما احتمالا فقط ۱۰ درصد از حجم سهمیه سالانه احتمالاً در سه ماهه آخر سال باز خواهد ماند.

تولید کننده ای گفت که آنها قیمت ۳۹۵ دلار برای هر تن فوب را هدف قرار می دهند، اما هیچ یک از فعالان بازار آن سطح را در حال حاضر عملی نمی دانند.

 

منبع: متال بولتن

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.