سه شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۳۹۹ 15 ذو الحجة 1441 Tuesday, 4 August , 2020 ساعت ×

فوری

روند نزولی قیمت بیلت فولادی سی آی اس

شناسه : 10838 ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰

قیمت بیلت صادراتی سی آی اس به کاهش در هفته منتهی به 16 جولای در میان کاهش فعالیت در بازارهای اصلی، ادامه داد.

پ
پ

فشار بیشتری با کاهش قیمت قراضه در ترکیه و نیز احتمال واردات فولاد سهمیه بندی شده توسط اتحادیه اروپا به وجود آمد.

شاخص بیلت صادراتی سی آی اس توسط متال بولتن از ۵۰۰ دلار به ازای هر تن به ۴۹۹ دلار به ازای هر تن فاب کاهش یافت. که نسبت به تغییرات روزانه به اندازه ۳ دلار کاهش داشته است.

در هفته گذشته تقریبا هیچ پیشنهادی از تامین کنندگان سی آی اس وجود نداشت، در حالی که کارخانه ها ترجیح دادند تا پیشنهادات را جمع آوری کنند.

مشتریان در مصر و تونس به بازارهای ضعیف داخلی خود برای محصولات فولادی بلند خود اشاره کردند و انتظار می رود قیمت واردات بیلت کاهش یابد.

معاملات از مصر در محدوده ۵۲۰ الی ۵۲۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر شنیده شد که معادل با ۵۰۰ الی ۵۰۵ دلار به ازای هر تن فاب بود.

در همین حال، یک مشتری در تونس گفت که قیمت ۵۰۰ الی ۵۰۵ دلار به ازای هر تن فاب با توجه به کاهش قیمت فولاد داخلی بلند، زیاد است.

در ترکیه، مشتریان همچنان از رزرو واردات بیلت خودداری کردند و خرید قراضه را ترجیح می دادند، که قیمت آن هفته گذشته شدیدا کاهش یافت.

دلیل دیگری برای احتیاط در میان مشتریان ترکیه، از دست دادن ارزش پول ملی آنها بود. در ۱۶ جولای، ۱۰۰ لیره معادل ۲۰.۵۷ دلار بود. در ۹ جولای معادل با ۲۱.۸۴ دلار بود.

معاملات اخیر از مشتریان در ترکیه در محدوده ۵۰۵ الی ۵۱۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر شنیده شد که معادل با ۴۹۵ الی ۵۰۰ دلار به ازای هر تن فاب بود.

عدم انطباق بین پیشنهادات مشتریان و پیشنهادات کارخانه ها منجر به عدم فعالیت تجاری شد.

مشتریان ترکیه فقط یک محموله از بیلت روسیه را که از بندر روستوف حمل می شود، با قیمت ۵۱۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر رزرو کرد. این قیمت معادل ۴۹۵ دلار به ازای هر تن فاب بود.

گرچه فعالیت خرید در حوضه دریای سیاه ضعیف بود، اما چندین محموله از بیلت کشورهای مستقل مشترک المنافع در آسیای جنوب شرقی در محدوده ۵۴۰ الی ۵۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر فروخته شد.

یک محموله توسط یکی از شرکت های روسی به تایلند از بنادر با قیمت ۵۴۲ دلار به ازای هر تن سی اف آر به فروش رسید.

منبع: متال بولتن

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.