دوشنبه, ۲۳ تیر , ۱۳۹۹ 23 ذو القعدة 1441 Monday, 13 July , 2020 ساعت ×

فوری

براساس اعلام بانک مرکزی، سقف کارت به کارت در شبکه بانکی به ۶ میلیون تومان و سقف پرداخت به‌وسیله اپلیکیشن‌های پرداخت، به ۳ میلیون تومان افزایش یافت روزنامه اعتماد: ذوالنور پشت صحنه استیضاح روحانی است. 🔹 شنیده شده که قالیباف برای تعیین تکلیف موضوع سوال از رییس‌جمهوری و احتمالا تهیه طرح استیضاح او درخواست دیداری با رهبری به عنوان عالی‌ترین مقام جمهوری اسلامی را مطرح کرده است روحانی: ناچار به اتخاذ تصمیمات حاد برای بازگرداندن ارز هستیم 🔹افرادی بودند که صادارت را انجام دادند اما پول را برنگرداندند که این رقم ۲۰ میلیارد یورو است. «مرکز فرماندهی عملیات‌ راهبردی نیروهای مسلح» ونزوئلا اعلام کرد که یک هواپیمای متجاوز دارای شماره ثبت آمریکا را سرنگون کرده است رئیس جمهور، در جلسه هیئت دولت: 🔹این اختیار را به وزارت بهداشت دادیم که اگر اصول بهداشتی رعایت نشود آن مکان تعطیل و یا پلمب شود. 🔹مجالس عروسی و عزا هم تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

روند نزولی قیمت جهانی قراضه در هفته ای که گذشت

شناسه : 14650 ۰۱ دی ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۰

 قیمت قراضه در هفته منتهی به 21 دسامبر پس از معاملات با قیمت پایین، همچنان کاهش می یابد.

پ
پ

در این هفته قیمت ها در بازار های قراضه در سراسر جهان کاهش یافت، و معاملات در ترکیه و هند با قیمت کمی صورت گرفت. در حالیکه قیمت ها در ایالت متحده آمریکا ثابت بود.

واردات ترکیه

در این هفته قیمت ها همچنان به کاهش ادامه داد، و تنها یک معامله با قیمت کم صورت گرفت. در این راستا، تولید کننده ای در منطقه Iskenderun یک محموله اروپایی که شامل ۲۵۰۰۰ تن قراضه اچ ام اس و ۷۰۰۰ تن قراضه بریده شده با قیمت ۲۸۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، رزرو کرد.

در روز جمعه، اچ ام اس اروپا با قیمت ۲۹۰ دلار پیشنهاد شد، در حالیکه خریداران با قیمت ۲۷۵ الی ۲۸۰ دلار معامله کردند. فروشنده ای به متال بولتن گفت که کارخانه های ترکیه قبل از پایان ماه دسامبر یک یا دو بار سفارش خواهند گرفت.

لازم به ذکر است که شاخص روزانه اچ ام اس شمال اروپا روز جمعه ۲۸۴.۳۸ دلار به ازای هر تن سی اف ار بود، در حالیکه قیمت قبلی آن ۲۹۰.۲۷ دلار بود.

صادرات ایالات متحده

قیمت قراضه صادراتی به علت نبود معاملات از جانب ایالات متحده به کاهش خود ادامه داد. در این راستا، صادرات کنندگان ساحل شرقی در جنوب دوباره قیمت ها را کاهش دادند. در هفت روز گذشته محموله ای در آمریکا فروخته نشده است. با این حال، چشم انداز بازار جهانی قراضه به گونه ای است که شاهد کاهش بیشتر قیمت ها خواهیم بود.

یک شرکت صادراتی گفت:” بازار صادرات وضعیت خوبی را تجربه می کند. ترک ها بیرون از بازار هستند. وضعیت صادرات بازار ساحل شرقی آمریکا را تحت تاثیر قرار می دهد.” تاجری در فیلادلفیا نیز در این باره گفت:” صادرکنندگان همه می گویند قیمت های ترکیه پایین آمده است، اما قیمت ها در ویتنام و مصر حتی اگر ضعیف باشند، به اندازه ترکیه کم نیستند.”

صادر کنندگان ایالات متحده در ساحل شرقی امروز حدود ۴۰-۵۰ درصد از مواد خود را به ترکیه فروختند. در حالیکه در چند سال گذشته ۷۰ یا ۸۰ درصد به ترکیه می فروختند. در همین حال منابع گفتند، صادرکنندگان ساحل شرقی در حال حاضر قیمت های خرید را با صادرات تنظیم می کنند. و پیش بینی می کنند فروش بعدی به ترکیه با قیمت ۲۹۰ الی ۳۰۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر صورت گیرد.

فروشنده ای گفت:” اگر قیمت ها در ترکیه ۲۹۰ الی ۳۰۰ دلار برای هر تن باشد، قیمت ها در بندر بایستی ۲۳۰ تا ۲۴۰ دلار باشد.” صادرکنندگان و همچنین نمایندگی های ساحلی که قابلیت فروش داخلی را دارند، چشم به بازار اوهایو دارند. حتی اگر قیمت داخلی در پیتسبورگ و کلیولند در ماه ژانویه کاهش چشمگیری داشته باشد، قیمت قراضه بریده شده همچنان بهتر از آنچه در بازار صادرات ارائه می شود، خواهد بود.

منبعی گفت:” معمولا اگر تفاوت قیمت ۱۰ و یا ۱۵ دلار برای هر تن باشد، صادرکنندگان حرکتی را در بازار داخلی انجام نخواهند داد. اما اکنون اختلاف بزرگی وجود دارد و صادرکنندگان قصد ندارند ریسک بکنند.”

شاخص هفتگی متال بولتن برای قراضه آهنی ساحل شرقی در قیمت ۳۰۲ و ۳۰۷ دلار به ازای هر تن فاب برای قراضه اچ ام اس و بریده شده ثابت بود.

واردات آسیا

سفارش های عمده در ویتنام و کره جنوبی نتوانسته است مانع کاهش قیمت قراضه در آسیا شود. سهامداران در بازار فعالیت زیادی نداشتند و به دلیل کاهش تقاضا در سالهای آخر، فعالیت تجاری در بازارهای کلیدی کاهش یافت.

ویتنام

ارزیابی متال بولتن برای اچ ام اس فروخته شده به ویتنام ۳۱۶ الی ۳۱۷ دلار به ازای هر تن س اف آر بود، که به اندازه ۴ الی ۸ دلار کاهش یافته است. اما پیشنهادات برای راضه اچ ام اس در این هفته ۳۲۰ دلار برای هر تن بود، در حالی که مذاکرات با قیمت ۳۱۶ الی ۳۱۷ دلار در هر تن صورت گرفت.

قبل از این، کارخانه ویتنامی ۲۶۰۰۰ تن قراضه را از استرالیا با قیمت ۳۲۲ دلار به ازی هر تن سی اف آر رزرو کرد. همچنین کارخانه دیگری در ویتنام قراضه اچ ام اس را با قیمت ۳۱۶ دلار خریداری کرد. در کره جنوبی، یک کارخانه فولاد این هفته ۳۲،۰۰۰ تن قراضه را از آمریکا با قیمت ۳۱۶ دلار به ازای هر تن سی اف آر خریداری کرد.

پیشنهادات برای قراضه H2 ژاپنی در هفته جاری به ۲۸۵ دلار کاهش یافت، در حایکه قیمت قبلی آن ۲۹۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود. همچنین اچ ام اس هنگ کنگ با قیمت ۲۹۰ دلار ارائه شد. علاوه بر کاهش شدید تقاضا، پیشنهادات کارخانه Formosa Ha Tinh Steel یکی از بزرگترین تولید کننده های کشور است، فعالیت تجاری را تحت تاثیر قرار داد.

تایوان

قیمت واردات قراضه در تایوان نیز به دلیل نیاز کم کاربران نهایی، کاهش یافته است. منابع می گویند تولید کنندگان با کمترین میزان خرید می کنند. و بهبودی در وضعیت تقاضا مشاهده نمی شود.

ارزیابی متال بولتن برای اچ ام اس فروخته شده به تایوان، ۲۷۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، که به اندازه ۵ الی ۸ دلار کاهش قیمت داشته است. اما پیشنهادات از ایالات متحده به ۲۸۰ دلار در هر تن سی اف آر کاهش یافت، در حالیکه هفته گذشته قیمت آن ۲۸۳ الی ۲۸۷ دلار بود.

منابع بازار می گویند که قیمت قراضه وارداتی در تایوانی در آسیا، کمترین میزان ممکن بود. تاجری گفت:” ما پیشنهاداتی معادل ۳۱۰ دلار برای هر تن سی اف آر برای قراضه اچ ام اس به مقصد هند دریافت کردیم، بنابراین وضعیت قیمت ها در اندونزی بهتر است.” قراضه اچ ام اس ژاپنی نیز با قیمت ۲۹۰ الی ۲۹۴ دلار به ازای هر تن سی اف آر ارائه شد، در حالیکه مذاکرات برای ۳۰۰۰ تن محموله با قیمت ۲۹۰ دلار صورت گرفت.

واردات هند

شاخص هفتگی متال بولتن برای واردات قراضه بریده شده به مقصد هند ۳۳۱.۹۸ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، در ۱۴ دسامبر قیمت آن ۳۳۷.۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود. ادامه فروش ضعیف در کشور باعث شده که قیمت در سال جاری به پایین ترین حد خود برسد.

معاملات برای ۱۸۰۰۰ تن این هفته بین ۳۳۰ تا ۳۳۴ دلار در هر تن سی اف آر گزارش شده است. در ابتدای ماه معاملات با قیمت ۳۴۰ تا ۳۴۷ دلار به ازای هر تن سی اف آر صورت گرفت. بسیاری از سهامداران بازار در هفته جاری روند بازار را نزولی ارزیابی کردند.

بازار داخلی ترکیه

قیمت قراضه داخلی ترکیه در روز دوشنبه با توجه به کاهش فروش محصولات فولادی، کاهش یافت. در این راستا ارزیابی هفتگی متال بولتن برای قراضه آهنی درجه DKP، ۱۴۹۰ الی ۱۷۱۰ لیره به ازای هر تن بود، در ۱۰ دسامبر قیمت آن ۱۵۹۰ الی ۱۷۱۰ لیره بود.

تعدادی از کارخانجات فولاد در کشور قیمت خرید مواد را به اندازه ۵۰ الی ۱۰۰ لیره کاهش داده اند. کارخانه IDÇ قیمت خود را برای مواد به ۱۴۹۰ لیره در هر تن کاهش داد، در حالی که Ege Çelik، قیمت خود را به ۱۵۹۵ لیره کاهش داد.

یک منبع ترکی گفت:” قیمت فولاد روز به روز بیشتر کاهش می یابد و کارخانه ها مجبورند قیمت خرید خود را در این راستا کاهش دهند.”

در همین حال، قیمت قراضه حمل شده توسط کشتی نیز کاهش یافت. کارخانه ایدچ قیمت خرید خود را برای مواد ۲۵ دلار به ازای هر تن کاهش داد. همچنین ارزیابی هفتگی متال بولتن برای قراضه ذوب شده داخلی ترکیه به ۲۸۵ الی ۲۹۵ دلار به ازای هر تن کاهش یافت. در حالیکه قیمت قبلی آن ۳۱۰ الی ۳۱۵ دلار به ازای هر تن بود.

منبع: متال بولتن

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

این خبرها را نیز از دست ندهید

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.