شات دان موفقیت آمیز در فولاد هرمزگان - آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد | آرتان پرس | مرجع رسمی اطلاع رسانی فولاد

چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹ 20 رجب 1442 Wednesday, 3 March , 2021 ساعت ×
× کاربر گرامی! قیمت محصولات فولادی بروز رسانی شد مشاهده قیمت ها
معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان خبر داد:

شات دان موفقیت آمیز در فولاد هرمزگان

شناسه : 39409 ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان اظهار داشت: با وجود شیوع بیماری کوید ۱۹ و شرایط ویژه ناشی از پیامد‌های این بیماری، شات دان سالیانه مربوط به سال ۹۹ خوشبختانه به صورت موفقت‌آمیز انجام شد.
شات دان موفقیت آمیز در فولاد هرمزگان
پ
پ

معاون بهره‌برداری شرکت فولاد هرمزگان گفت: در فاز برنامه‌ریزی و تدوین برنامه شات‌دان، با توجه به تجربیات کسب شده از اجرای شات‌دان‌های گذشته در فولاد هرمزگان و نیز تاکید بر انجام شات‌دان در کمترین زمان ممکن خصوصا به دلیل شیوع ویروس کرونا، با جلسات و هماهنگی‌های صورت گرفته، زمان کلی شات دان به میزان ۳۹ ساعت، نسبت به برنامه سال گذشته کوتاه‌تر شد.

به گزارش آرتان پرس و به نقل از روابط عمومی شرکت فولاد هرمزگان، فولاد هرمزگان در سال ۹۹ به رکوردهای بی‌نظیری در زمینه تولید تختال دست پیدا کرد که از آن جمله می‌توان به رکوردزنی تولید تختال در چهار ماه شهریور به مقدار ۱۳۷ هزار و ۳۹۱ تن، آبان به مقدار ۱۳۸ هزار و ۲۶۶ تن ، ماه آذر به مقدار ۱۳۹ هزار و ۴۷۸ تن و دی ماه به مقدار ۱۴۰ هزار و ۶۲۴ تن اشاره کرد. افزایش تولید تختال نیازمند بالا رفتن ظرفیت تولید آهن اسفنجی واحد احیا فولاد هرمزگان است که جز با برگزاری تعمیرات سالیانه واحد احیا و آماده به کاری تجهیزات مهم آن مانند ریفرمر مدول B و کوره مدول A در سال ۹۹ میسر نبود.

 

*** شات دان فولاد هرمزگان

در همین رابطه سید اصغر مدنی، معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان اظهار داشت: با وجود شیوع بیماری کوید ۱۹ و شرایط ویژه ناشی از پیامد‌های این بیماری، شات دان سالیانه مربوط به سال ۹۹ خوشبختانه به صورت موفقت‌آمیز انجام شد.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین اقدامات این بود که با توجه به همه‌گیری بیماری کرونا و لزوم رعایت الزامات بهداشتی خاص، پروتکل‌های لازم تهیه و ابلاغ شد و خوشبختانه با اجرای این پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی و همچنین رعایت مقررات آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های ایمنی، شاهد انجام شات‌دانی عاری از حادثه بودیم.

مدنی همچنین بیان کرد: در فاز برنامه‌ریزی و تدوین برنامه شات‌دان، با توجه به تجربیات کسب شده از اجرای شات‌دان‌های گذشته در فولاد هرمزگان و نیز تاکید بر انجام شات‌دان در کمترین زمان ممکن خصوصا به دلیل شیوع ویروس کرونا، با جلسات و هماهنگی‌های صورت گرفته، زمان کلی شات دان به میزان ۳۹ ساعت، نسبت به برنامه سال گذشته کوتاه‌تر شد.

 

*** تست و غربالگری تمامی نفرات

برای انجام این عملیات حساس، تدابیر ویژه‌ای اندیشیده شد تا کار به بهترین شکل ممکن انجام شود. سیداصغر مدنی در این باره عنوان کرد: «وضعیت افراد درگیر در شات‌دان قبل از ورود به شرکت به طور کامل بررسی شد تا از نظر سلامت آن‌ها از نظر عدم ابتلا به ویروس کرونا اطمینان حاصل شود. کلاس آموزش ایمنی برای تمامی نفرات درگیر در شات‌دان با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. از جمله اقدامات دیگری که در این راستا انجام شد می‌توان به این موارد اشاره کرد:

– تدوین دستورالعمل بهداشتی و ابلاغ آن به شرکت‌های پیمانکاری درگیر در شات‌دان و الزام آن‌ها به رعایت کامل موارد مندرج در دستورالعمل مذکور؛

– بازرسی از محل اسکان افراد درگیر در شات‌دان قبل از اسکان آن‌ها و تعیین موارد مربوط به پروتکل‌های بهداشتی مربوط به محل اسکان؛

– نظارت مستمر بر ضدعفونی محل اسکان افراد و همچنین سرویس‌های ایاب و ذهاب آن‌ها؛

– بازرسی و کنترل مکانیزم های درگیر در شات‌دان از جمله جرثقیل‌ها و اطمینان از ایمن بودن آن‌ها؛

– سازماندهی و برنامه‌ریزی نفرات ایمنی شرکت‌های پیمانکار درگیر در شات‌دان جهت نظارت مستمر و و شبانه‌روزی به منظور اطمینان از انجام ایمن فعالیت‌ها؛

– نظارت مستمر و شبانه‌روزی بازرسان بهداشتی به منظور اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط افراد درگیر در شات‌دان؛

– انجام تست‌های غربال‌گری کرونا به صورت تصادفی از افراد درگیر در شات‌دان و اطمینان از انجام ایمن فعالیت‌ها در فضاهای مذکور؛

– گازسنجی مستمر در فضاهای بسته توسط بازرسین ایمنی مستقر در جبهه‌های کاری؛

– نظارت مستمر روی موارد مربوط به طبخ، توزیع و سرو غذا و اطمینان از رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این زمینه؛

– غربال‌گری افراد مشکوک به کرونا در حین شات‌دان توسط پزشک بهداری و انجام تست‌های مجدد از این افراد به منظور اطمینان از سلامت آن‌ها؛

– گزارش روزانه عدم انطباق‌های ایمنی مشاهده شده در شات‌دان به مسئولین مربوطه و پیگیری مستمر جهت رفع آن‌ها.

 

*** کاهش زمان شات دان فولاد هرمزگان

این مقام مسئول همچنین افزود: مدت زمان اجرا، با تلاش و هماهنگی گروه‌های مختلف فعال در شات دان مجموعا ۲۸ ساعت نسبت به برنامه در مدول A و ۳۹ ساعت نسبت به برنامه در مدول B کوتاه‌تر شد که در نتیجه آن زمان کلی اجرای شات‌دان (توقف تا تولید) به ۳۸۱ ساعت در مدول A و ۵۲۶ ساعت در مدول B رسید.

معاون بهره‌برداری فولاد هرمزگان در پایان تاکید کرد: نفرساعت کلی صرف شده در مرحله اجرای شات‌دان ۱۷۳ هزار نفر ساعت بوده است.

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.