چهارشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۹ 14 جماد ثاني 1442 Wednesday, 27 January , 2021 ساعت ×
گزارش متال بولتن:

صعود بازار چدن در سی آی اس با توجه به تامین کم

شناسه : 34753 ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۲
کمبود چدن در بازارهای مهم سی آی اس باعث شده است تا طبق معمول قیمت آن افزایش یابد.
صعود بازار چدن در سی آی اس با توجه به تامین کم
پ
پ

قیمت چدن در سی آی اس (CIS) در هفته منتهی به ۱۲ نوامبر به دلیل کمبود عرضه در بازار جهانی به روند صعودی خود ادامه داد.

 

*** ارزیابی قیمت چدن در سی آی اس

” ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای چدن با منگنز بالا در بازار صادرات ۳۷۰-۳۷۴ دلار در هر تن بود ، در حالی که هفته قبل ۳۵۵-۳۶۰ دلار در هر تن بود.

 

*** چدن در سی آی اس ؛ اوکراین

فروش چدن اوکراین با قیمت ۳۸۹ دلار به ازای هر تن در ترکیه انجام شد. این رقم معادل ۳۷۴ دلار در هر تن فوب دریای سیاه خواهد بود. در اواخر هفته ، محموله دیگری از چدن اوکراین به ترکیه با قیمت ۳۹۸ دلار به ازای هر تن فروخته شد. این رقم در حدود ۳۸۳ دلار در هر تن فوب است.

گفته می شود که سطح قابل اجرا برای صادر کنندگان سی آی اس کمتر از ۴۰۰ دلار در هر تن سی اف آر یا حدود ۳۸۵ دلار در هر تن فوب است. در آغاز هفته ، معامله ای با چین با قیمت ۴۰۵ دلار در هر تن انجام شد که نزدیک به ۳۷۰-۳۷۴ دلار در هر تن فوب دریای سیاه است.

یکی از تامین کنندگان چدن در سی آی اس گفت:” تقاضا تا حد زیادی بیش از میزان عرضه است و کمبود محصولات فولادی باعث افزایش قیمت ها شده است.” در ایتالیا ، خریداران با توجه به موج دوم Covid-19 و قرنطینه محتاط هستند ، و هیچ فعالیت خریدی گزارش نشده است.

اما تخمین خریداران از سطح بازار حدود ۳۸۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود که این در اوایل ماه نوامبر به دلیل افزایش قیمت های جهانی بوده است. آخرین پیشنهادات کمتر از ۳۹۰ دلار در هر تن سی اف آر شنیده نشده است.

 

*** چدن ایتالیا

” ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای چدن وارداتی ایتالیا ۳۸۰-۳۹۰ دلار در هر تن بود ، در حالی که هفته گذشته ۳۷۰-۳۷۵ دلار در هر تن بود.

” ارزیابی صورت گرفته برای چدن در سی آی با منگنز کم در بازار صادرات سی آی اس ۳۷۰-۳۸۰ دلار به ازای هر تن بوده است.

فروش آهن خوک اچدن  با کیفیت بالا با قیمت ۳۷۶ دلار در هر تن فوب گزارش شد که نزدیک به ۳۷۰ دلار در هر تن برای یک کیفیت استاندارد خواهد بود. به دنبال این فروش ، سطح بازار در روند صعودی جهانی تا ۳۸۰ دلار در هر تن فوب بالا خواهد رفت.

 

 

منبع: متال بولتن

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.