شنبه, ۲۹ شهریور , ۱۳۹۹ 2 صفر 1442 Saturday, 19 September , 2020 ساعت ×

عرضه کم ورق گرم در آسیا و افزایش قیمت واردات آن در ویتنام

شناسه : 30884 ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۷ منبع : متال بولتن
عرضه محدود ورق گرم در آسیا و همچنین افزایش پیشنهادات کارخانه ویتنامی Formosa Ha Tinh Steel Corp ، قیمت واردات در ویتنام را در هفته گذشته افزایش داد.
عرضه کم ورق گرم در آسیا و افزایش قیمت واردات آن در ویتنام
پ
پ

عرضه محدود ورق گرم در آسیا و همچنین افزایش پیشنهادات کارخانه ویتنامی Formosa Ha Tinh Steel Corp ، قیمت واردات در را در هفته گذشته افزایش داد.

 

*** کارخانه های فولاد

منابع بازار اعلام کردند که مواد محدودی در بازار وجود دارد، زیرا حداقل دو کارخانه بزرگ با پیش بینی پیشرفت بازار داخلی ، پیشنهادات خود را پس گرفته اند و تنها دو کارخانه تولید به آسیا مواد ارائه می دهند. کارخانه های فولاد محموله هایی با قیمت ۵۴۰-۵۴۵ دلار به ازای هر تن فوب به جنوب شرقی آسیا ارائه داده اند، در حالی که ممتال بولتن قیمت ورق گرم صادراتی را ۵۳۰-۵۳۵ دلار برای هر تن فوب ارزیابی کرده است، که در مقایسه با ارزیابی هفته گذشته ۱۵ دلار افزایش یافته است.

برزیل محموله ای را به آسیا ارائه نداده است و خریداران جنوب شرقی آسیا به دنبال محموله های ، کره جنوبی، ژاپن، تایوان و چین هستند. پیشنهادات برای محموله های ۵۴۵-۵۵۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر بود، در حالی که کارخانه های کره جنوبی و ژاپن مواد را با قیمت ۵۶۰-۵۷۰ دلار به ازای هر تن ارائه می دادند. شنیده شد که ورق روسیه با قیمت ۵۱۰ دلار به ازای هر تن فوب یا حدود ۵۴۵ دلار به ازای هر تن سی اف آر پیشنهاد می شود، گرچه این موضوع قابل تأیید نیست. معامله ای شامل حداقل ۱۰ هزار تن ورق گرم که باید در اواخر ماه اکتبر یا نوامبر از یک سازنده بزرگ فولاد بارگیری شود، ۵۳۹ دلار به ازای هر تن بود.

 

*** ورق گرم در آسیا

معاملات ورق گرم چینی که باید در ماه نوامبر از یک کارخانه بزرگ چین حمل شود، ۵۴۰ دلار در هر تن است. کارخانه فولاد چین مواد را با قیمت ۵۵۰ دلار به ازای هر تن ارائه داده است. در بازار صحبت این بود که معامله دیگری با قیمت ۵۳۷ دلار هر تن سی اف آر برای محموله هندی منعقد شده است. در حالی که جزئیات تأیید نشده است. فعالان بازار احساس می کنند قیمت ها در چین به اوج رسیده و روند نزولی خود را شروع می کنند.

تاجری در شرق چین گفت:” این به ویژه پس از آن است که صادر کننده اصلی Shagang قیمت صادرات ورق گرم خود را با ۵ دلار در هر تن کاهش داد و به ۵۳۵ دلار در هر تن فوب رساند. در هفته های آینده، فولاد چین ممکن است در بازارهای داخلی دیده شود.” ارزیابی هفتگی صورت گرفته برای واردات ورق گرم SAE1006   ۵۳۷-۵۴۰ دلار به ازای هر تن بوده است، که به اندازه ۵ تا ۷ دلار در هر تن افزایش یافته است. تاجری در گفت:” عرضه محدود و قیمت های بالا، Formosa Ha Tinh Steel  را به افزایش پیشنهادات خود برای نوامبر ترغیب کرده است.”

تولید کنندگان اصلی پیشنهادات اولیه ورق گرم SAE1006 را با قیمت ۵۵۰-۵۵۵ دلار در هر تن برای مشتریان داخلی در همان روز ذکر کردند. یک منبع صنعتی گفت:” طبقات مختلف مشتریان در این محدوده پیشنهادات مختلفی دریافت می کنند.” ورق گرم مخصوص لوله سازی و SS400 با قیمت ۵۴۵-۵۵۰ دلار در هر تن سی آی اف عرضه شد.

 

*** Formosa Ha Tinh Steel

پیشنهادات Formosa Ha Tinh Steel مطابق انتظارات بازار بود، به ویژه با روند صعودی ثابت قیمت ورق گرم در ماه های گذشته پس از شیوع Covid-19 در کشورهای مختلف آسیایی. این کارخانه ورق گرم SAE1006  را با قیمت حدود ۵۷۰ دلار به ازای هر تن سی اف آر به تایلند ارائه داد.

 

منبع: متال بولتن

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.