جمعه, ۲۸ شهریور , ۱۳۹۹ 1 صفر 1442 Friday, 18 September , 2020 ساعت ×
آرتان پرس گزارش می دهد:

عملکرد رضایت‌بخش شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر

شناسه : 23523 ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰
نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درحال‌حاضر شاهد اتفاقات خوب و مثبتی در حوزه‌های مختلف مجموعه گل‌گهر هستیم، این مجموعه را یک ظرفیت ارزشمند برای استان و کشور دانستند.
عملکرد رضایت‌بخش شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر
پ
پ

نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درحال‌حاضر شاهد اتفاقات خوب و مثبتی در حوزه‌های مختلف مجموعه گل‌گهر هستیم، این مجموعه را یک ظرفیت ارزشمند برای استان و کشور دانستند.

نشست نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی و برخی مسئولان استان با جمشید ملارحمان، مدیرعامل شرکت گل‌گهر در دفتر این شرکت در تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست ملارحمان، گزارشی از اقدامات انجام شده در منطقه گل‌گهر در سال ۹۸ به نمایندگان ارائه داد و با بیان اینکه جهش تولید در منطقه گل‌گهر در سال ۹۸ به‌خوبی محقق شده، گفت: در سال گذشته چندین طرح و پروژه در منطقه گل‌گهر با حضور مقامات ارشد کشور مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت.

ملارحمان افزود: در سال ۹۹ برنامه‌ریزی لازم برای بهره‌برداری از ۱۳ طرح و پروژه بزرگ در منطقه گل‌گهر انجام شده که بهره‌برداری از هر کدام از این طرح‌ها می‌تواند به رونق اقتصاد و صنعت کشور و دستیابی به نقشه راه توسعه کشور کمک شایانی کند.

 

***طرح‌های گل‌گهر مفید برای توسعه

نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز از زحمات جمشید ملارحمان و مجموعه مدیریتی و پرسنل شاغل در منطقه گل‌گهر به پاس دستیابی به افتخارات به‌ویژه در حوزه تولید و اجرای طرح‌های توسعه تقدیر کردند.

شهباز حسن‌پور، نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی، عملکرد یک سال گذشته شرکت گل‌گهر را بسیار خوب و مفید ارزیابی کرد و با بیان اینکه برگزاری این جلسه با حضور نمایندگان استان مثمر خواهد بود، گفت: طرح‌هایی که سال گذشته در منطقه گل‌گهر افتتاح شد، نقش زیادی در توسعه و رونق اقتصاد کشور داشته است. همین‌طور طرح‌هایی که قرار است امسال مورد افتتاح قرار گیرد برای پیشرفت منطقه و کشور بسیار مفید خواهد بود.

منصور شکراللهی، نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی نیز مجموعه گل‌گهر را یک پشتوانه مالی و مدیریتی بسیار خوب برای استان و کشور دانست و گفت: مجموعه گل‌گهر با مدیریتی بسیار خوب و دلسوزانه کار می‌کند. این مجموعه تاکنون در تحقق جهش تولید بسیار موفق بوده و باتوجه به عملکرد بسیار رضایت‌بخش جمشید ملارحمان و شناخت خوبی که از او داریم به‌طور قطع هر جا که نیاز باشد از وی حمایت خواهیم کرد.

 

***کرمان بهشت معادن کشور

نماینده مردم ۵ شهر جنوبی استان کرماندر مجلس افزود: باتوجه به ظرفیت خوب جنوب استان در حوزه معادن درخواست ما از مدیرعامل شرکت گل‌گهر این است که نگاه ویژه‌ای به این منطقه داشته باشد و به بحث سرمایه‌گذاری و اکتشاف معادن در جنوب استان ورود کند.

ذبیح الله اعظمی، نماینده مردم جیرفت نیز با بیان اینکه استان کرمان بهشت معادن کشور به‌شمار می‌رود، مجموعه گل‌گهر و مس را افتخاری برای استان و کشور دانست.

نماینده مردم جیرفت افزود: باتوجه به گزارشی که امروز توسط جمشید ملارحمان ارائه شد، می‌توان به‌صراحت گفت مجموعه گل‌گهر یکی از بهترین و موفق‌ترین مجموعه‌های معدنی و صنعتی در کشور به‌شمار می‌رود و باتوجه به برنامه‌های منظمی که برای توسعه و پیشرفت طرح‌های مختلف معدنی در استان کرمان و حتی خارج از استان دیده شده، به‌طور قطع مجموعه گل‌گهر آینده بسیار روشنی در پیش خواهد داشت.

اعظمی برنامه‌های گل‌گهر در حوزه سوددهی و تدوین نقشه راه در این زمینه را نشان‌دهنده این دانست که گل‌گهر، سال آینده به سوددهی قابل‌توجهی دست پیدا خواهد کرد که جای بسی افتخار دارد.

 

***سرمایه گذاری گل گهر برای اکتشاف معادن

نماینده مردم جیرفت با بیان اینکه جنوب استان کرمان معادن متنوعی دارد و از آنجایی‌که نمی‌توانیم چندان روی اقدامات حساب کنیم، از گل‌گهر درخواست داریم برای اکتشاف معادن در این منطقه سرمایه‌گذاری کند.

وی همچنین ضمن تشکر از اقدامات انجام شده ازسوی شرکت گل‌گهر در حوزه فرهنگی در یک سال گذشته، خواستار تداوم این فعالیت‌ها و حمایت بیشتر گل‌گهر از حوزه فرهنگ و زیرساخت‌های فرهنگی در استان شد.

صمت صمد‌الله محمدی، نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی نیز ملارحمان را مدیری صادق دانست که نگاهش ملی است و در تمام اقداماتی که در گل‌گهر انجام می‌دهد، منافع کشور و ملت را در نظر می‌گیرد.

مسلم مروجی، مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان نیز گفت: در جلسات قبلی در زمینه سرمایه‌گذاری گل‌گهر در حوزه معادن جنوب استان رایزنی‌ها و مذاکراتی انجام شد که جمشید ملارحمان قول همکاری و سرمایه‌گذاری داده و همین موضوع برای ما جای امیدواری دارد. وی افزود: چنانچه گل‌گهر کمک کند و پای کار بیاید، در شهرهای جنوبی استان عملیات اکتشاف و رونق معادن عملیاتی خواهد شد.

 

***سال گذشته جهش تولید داشتیم

صمت گفتنی است چندی پیش جمشید ملارحمان در نشست هم‌اندیشی مسئولان ایمیدرو و مدیران شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی با سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مطرح کرد، سال گذشته سرمایه‌گذاری‌های گل‌گهر معادل ۶۰ درصد ارزش سرمایه‌گذاری سال‌های گذشته بود.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در این نشست که رئیس هیات عامل ایمیدرو و مدیران عامل شرکت‌های ملی مس، فولاد مبارکه و فولاد خوزستان نیز حضور داشتند با بیان اینکه «جهش تولید» در گل‌گهر همواره مورد توجه بوده، اظهار کرد: شرکت گل‌گهر در سال گذشته به‌طور عملی جهش تولید داشت، به طوری که ۴ درصد در گندله و ۳ درصد در کنسانتره افزایش تولید داشتیم.

وی افزود: گل‌گهر ۳۴ درصد تولید کنسانتره و ۲۹ درصد تولید گندله کشور را در سال گذشته به خود اختصاص داد.

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در این نشست از آمادگی برای افتتاح ۱۳ طرح به ارزش بیش از ۱۲ هزار میلیارد تومان ازسوی این شرکت و شرکت‌های تابعه در منطقه گل‌گهر در امسال خبر داد و درباره طرح‌های جدید و در آستانه افتتاح گفت: چندی پیش استحصال کنسانتره از مواد میانی کم‌عیار هماتیتی گل‌گهر در قالب بزرگ‌ترین پروژه کشور آغاز شده است.

 

***افتتاح و بهره‌برداری از کلانتری ۱۲ سیرجان

آیین افتتاح کلانتری ۱۲ شریعتی سیرجان که با حمایت شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و شرکت‌های تابعه احداث شده، با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

در این آیین که امام جمعه سیرجان، فرمانده انتظامی استان کرمان، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، سرپرست فرمانداری ویژه سیرجان و جمعی از مدیران شرکت‌های منطقه گل‌گهر و مسئولان نظامی و انتظامی حضور داشتند، جمشید ملارحمان به اهمیت و نقش امنیت در دسترسی به مؤلفه‌های توسعه اقتصادی پرداخت.

وی درباره اهمیت مسئولیت اجتماعی گفت: در عرصه اقتصاد، توسعه بدون داشتن پیش‌نیازهای امنیت و حمایت‌های امنیتی، انتظامی و اجتماعی محقق نخواهد شد. مدیرعامل شرکت گل‌گهر ادامه داد: هر اقدام کوچکی ازسوی بنگاه‌های اقتصادی در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه فرهنگ، اجتماع، اقتصاد، امنیت و… جزو وظایف ذاتی آنهاست و باید به‌شدت ادامه پیدا کند. اگر امروز نیروی انتظامی، توسعه پیدا کند برکات آن شامل تمامی آحاد مردم می‌شود.

 

***دستاوردهای چشمگیر در حوزه تولید در گل‌گهر

ملارحمان با اشاره به کسب دستاوردهای چشمگیر در حوزه تولید در گل‌گهر گفت: رهبر معظم انقلاب سال گذشته را به نام رونق تولید و امسال را به نام جهش تولید نام‌گذاری کردند.

باید با افتخار بگویم که ما سال گذشته جهش تولید را در گل‌گهر محقق کردیم و توانستیم ۴ درصد افزایش تولید داشته باشیم. در امسال نیز در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، برنامه‌ریزی لازم برای دستیابی به رکوردهای خوب در حوزه تولید انجام شده است.

وی همچنین با بیان اینکه سال گذشته چندین طرح و پروژه در منطقه گل‌گهر با حضور مقامات ارشد کشور افتتاح و بهره‌برداری شد، گفت: در سال ۹۹ نیز برنامه‌ریزی لازم برای راه‌اندازی ۱۳ طرح و پروژه بزرگ و کلنگ‌زنی ۱۳ طرح در منطقه گل‌گهر انجام شده که بهره‌برداری از هر کدام از این طرح‌ها می‌تواند به رونق اقتصاد و صنعت و دستیابی به نقشه راه توسعه کشور کمک شایانی کند.

 

صمت

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.