هنودوستان به شرکت دولتی سِیل اجازه داده تا سالانه تا 7 میلیون تن از سنگ آهن تولیدی را به فروش برساند تا امنیت تامین منابع خام پیش از انقضای اجاره نامه 31 معدن این کشور در سال آینده، تامین شود.

 


*** اجازه فروش سنگ آهن به شرکت سِیل.

 

به گفته  وزیر معادن هندوستان ، "وزارت معادن هندوستان به شرکت سِیل اجازه فروش میزان برابر با حداکثر 25% از کل سنگ آهن تولیدی در سال گذشته را داده است."

این تصمیم برای دو سال اعتبار دارد و اجازه ترخیص در مکان‌هایی که معادن شرکت سِیل قرار دارند توسط مقامات دولتی داده شده است.

شرکت سِل علاوه براینکه  یکی از  اصلی ترین تولید کنندگان سن آهن در هندوستان است، همچنین یکی از بزرگترین تولید کنندگان فولاد نیز می‌باشد.

به گفته وزیر معادن هندوستان "این تصمیم سِیل را قادر خواهد ساخت تا نه تنها نیازهای خود را برطرف سازد بلکه بخشی از کمبود در سنگ آهن داخلی را نیز جبران می کند.

این تصمیم دولت مرکزی بسیار چشم گیر است چون اجاره نامه 31 معدن در کشور در 31 مارچ سال آینده به اتمام می رسد و منجر به کمبود تقریبی 60 میلیون تن سنگ آهن در بازار داخلی می شود. 

همچنین به شرکت سِیل اجازه داده شده است تا 70 میلیون تن از سنگ آهن با غنای پایین را در اختیار بگیرد.

هندوستان تعرفه صادراتی 30% را بر روی خاک و کلوخه سنگ آهن با میزان آهن 58% به بالاتر وضع کرده است.

در ابتدای این ماه، قیمت بالای سنگ آهن انتقالی از دریا در بازار جهانی باعث تقویت تقاضا برای سنگ آهن هندی با غنای پایین از سوی شرکت های چینی شد که به دنبال کاهش هزینه های تامین مواد خود بودند. 

چین 11/5 میلیون تن از سنگ آهن هندی را از ژانویه تا جوئلای 2019 را وارد کرده که $% نسبت به سال قبل بیشتر است. 

شاخص فست مارمت برای سنگ آهن با غنای 62%، بصورت cfr به طور متوسط $ 119/9 به ازای هر تن است که بالاترین میزان از فوریه 2014 است. 

اگرچه قیمت بعضی از انواع سنگ آهن از رکورد قیمتی 5 ساله کمتر شده است و همچنین سنگ آهن با غنای  کم ورودی از استرالیا نیز بی تاثیر نبوده است.

شاخص میانگین این ماه فست مارکت برای سنگ آهن ا غنای 62% بصورت cfr از Qingad در حدود 93/78 دلار در هر تن در روز چهارشنبه بود.

گروه فلزات فورتسک استرالیا قیمت محصولات با غنای پایین خود را برای فروش یک چهارم آخر سال در آخر این هفته پایین آورد.