ارزیابی هفتگی قیمت برای قراضه وارداتی به هند 319.09 دلار در هر تن بود که در مقایسه با هفته گذشته که 316.27 دلار در هر تن بوده است؛ افزایش یافته است. بار دیگر در این هفته معاملاتی از بازار گزارش نشد، اما قیمت های ارائه شده در محدوده 315 تا 326 دلار در هر تن CFR بودند که نسبت به هفته گذشته 5 دلار در هر تن افزایش داشته است.

 

*** تاثیر فصل باران های موسمی روی بازار قراضه

فعالان بازار با افزایش قیمت‌های پیشنهادی در این هفته موافقت کردند، اما خریداران نمی‌خواستند با توجه به شرایط موجود در بازار داخلی و فروش کم محصولات تمام شده فولادی در هند، اقدام به خرید کنند. در هفته خریدی انجام نگرفت. بازار داخلی به دلیل فصل بارانی در هند، از قیمت ها حمایت نکرد. با قیمت‌های موجود هیچ معامله‌ای انجام نشد، زیرا با توجه به حجم زیاد باران‌های موسمی، تقاضا برای محصولات تمام شده فولادی بسیار کم بود. فصل بارانی در هند تا سپتامبر ادامه دارد و به‌طور معمول تقاضا و فعالیت تجاری را کاهش می‌دهد.

 

*** ارزیابی قیمت ها

یکی از فروشندگان گفت: «ما در این هفته محصولات مان را در بازار ارائه دادیم، اما خریداری وجود نداشت. قیمت ها در ترکیه افزایش داشتند اما اکنون دوباره اصلاح شده اند. روند انجام معاملات در بازار هند بسیار کند است.» قیمت قراضه HMS با در جه یک و دو و خلوص (80:20 mix) شمال اروپا 282.08 دلار در هر تن CFR ترکیه بود که نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است. ارزیابی هفتگی قیمت برای قراضه HMS وارداتی به هند در محدوده 280 تا 305 دلار در هر تن بود نسبت به هفته گذشته تقریبا ثابت بوده است. معامله ای برای قراضه شرق آفریقا با قیمت 280 دلار در هر تن CFR به گوش رسید، در حالی که قراضه امارات با قیمت 305 دلار در هر تن CFR معامله شد.

منبع: متال بولتن