ارزیابی‌ها برای میلگرد در آسیای جنوب شرقی که عمدتا محموله های فروخته شده به سنگاپور است، 486-487 دلار در هر تن سی‌اف‌آر بود، که به اندازه 9 تا 13 دلار در هر تن نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

همچنین منابع مطلع می‌گویند فولادسازان هندی در ماه جولای یا اوت میلگرد را با قیمت 486 تا 487 دلار در هر تن سی‌اف‌آر به سنگاپور فروخته‌اند.پیشنهادات برای میلگرد هندی در هفته گذشته در حدود 490-495 دلار برای هر تن سی‌اف‌آر بود، در حالی که میلگرد ترکیه با قیمت 500 دلار عرضه شد.

اخبار مربوط به فروش توسط کارخانه هندی، برخی از شرکت‌کنندگان در بازار را غافلگیر کرد. آنها انتظار نداشتند که فولادسازان هند چنین قیمتی را قبول کنندیک فروشنده فولاد در سنگاپور گفت:" این قیمت بسیار خوبی برای خریداران است و نشان می دهد که فشار زیادی برای فروش به هند وجود دارد."

انتظار می رود فصل بارندگی در هند تا سپتامبر ادامه یابد. و چنین انتظاری به این معناست که تقاضای داخلی در هند باید کاهش یابد و صادرات به احتمال زیاد ادامه خواهد یافت. افت قیمت واردات قراضه در ترکیه موجب نگرانی بیشتر در بازار شده است.

یکی از تجار فولاد در سنگاپور گفت:" ترکیه روز جمعه تعطیلات عید فطر را پشت سر خواهد گذاشت و قیمت قراضه و پیشنهادهای صادرات میلگرد را در هفته آینده خواهیم دید."

هفته گذشته پیش از جشنواره قایقرانی اژدها در روز جمعه، میلگرد چینی با قیمت 500 تا 510 دلار به ازای هر تن فوب ارائه شد. این مبلغ معادل 525-535 دلار برای هر تن سی اف آر است، که 39-48 دلار برای هر تن بالاتر از قیمتی است که توسط کارخانه هندی توافق شده است.

***بازار مفتول

به دلیل تقاضای ضعیف و عرضه زیاد، قیمت مفتول جنوب شرقی آسیا نیز در هفته گذشته کاهش یافت. مفتول مالزی و چین با قیمت 520-525 دلار به ازای هر تن سی‌اف‌آر عرضه شد. منابع بازار اعلام کردند خریداران قیمت 515 دلاری در هر تن سی‌اف‌آر را پیشنهاد می کنند.

پیشنهاد رسمی از یک صادر کننده چینی 510 دلار در هر تن فوب بوده است، که از هفته قبل به میزان 10 دلار در هر تن کاهش یافته است. ارزیابی هفتگی متال بولتن برای مفتول در جنوب شرقی آسیا، که محموله‌های فروخته شده به فیلیپین و ویتنام است، 515 الی 520 دلار به ازای هر تن سی‌اف‌آر بود، به اندازه 5 تا 10 دلار نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

منبع: متال بولتن