کارخانه‌های ژاپنی و کره جنوبی به طور منظم ورق گرم به هند می‌فروختند. در این هفته وارد کنندگان پیشنهادهای جدیدی دریافت نکردند، زیرا آنها مایل نبودند تا پیشنهادات وارداتی برای رزرو را حتی از هفته قبل باز کنند و ببینند. یکی از وارد کنندگان در بمبئی در این باره معتقد است: «ما رزروهای جدیدی را نخواهیم داشت، مگر اینکه ساختار تعرفه‌ها مشخص باشد. اگر اکنون ورق گرم وارداتی را رزرو کنیم و تعرفه های حفاظتی قبل از رسیدن به بندر اعلام شود؛ ما ضرر خواهیم کرد.»

تولیدکنندگان ورق گرم داخلی هند به نمایندگی از دولت نسبت به واردات ورق گرم از مناطق آسیایی مانند ژاپن و کره جنوبی، تعرفه حفاظتی 25 درصدی اعمال کردند. ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق گرم فولادی وارداتی به هند در محدوده 520 تا 535 دلار در هر تن CFR بود که برای دومین هفته بدون تغییر باقی ماند.

 

*** قیمت های داخلی در رقابت با قیمت های وارداتی

کارخانجات داخلی هند، قیمت ورق گرم خود را حدود 2000 روپیه در هر تن کاهش دادند تا بتوانند با قیمت‌های ارزان تر وارداتی از ژاپن و کره جنوبی رقابت کنند. ارزیابی قیمت برای ورق گرم فولادی داخلی هند در محدوده 38000 تا 38500 روپیه (556 تا 563 دلار) در هر تن از تولیدات قبلی بود که نسبت به هفته گذشته کاهش شدیدی داشته است. قیمت ورق گرم صادراتی هند نیز در محدوده 500 تا 505 دلار در هر تن فوب ارزیابی شد که در مقایسه با هفته گذشته تغییری نداشته است.

منبع: متال بولتن