شاخص قیمتی سنگ آهن با خلوص 62 درصد 114.81 دلار در هر تن تخمین زده شد که نسبت به هفته گذشته 3.66 دلار در هر تن کاهش یافته است. یکی از تولید کنندگان تختال در منطقه CIS، در طول هفته گذشته، محصولات نیمه تمام شده خود را با قیمت 450 دلار در هر تن CFR به شرق آسیا فروخت. اما خریداران در شرق آسیا بعید است که پیشنهاد بالایی ارائه دهند، زیرا بازار ورق گرم شرق آسیا نیز روندی نزولی پیدا کرده است.

بعد از اینکه دولت چین در ماه ژوئن به دلیل مسائل زیست محیطی محدودیت هایی را برای تولید فولاد در تانگشان اعمال کرد، قیمت ورق گرم چین کاهش پیدا کرد. شاخص ورق گرم فولادی چین در قیمت 508.50 دلار در هر تن ثابت بود که در مقایسه با هفته گذشته 5.35 دلار در هر تن افزایش داشته است.

 

*** وضعیت پرداخت ها در شرق آسیا

تختال CIS با قیمت 450 دلار در هر تن CFR در جنوب شرق و شرق آسیا در دسترس بود، در حالی که خریداران خواهان قیمت 440 دلار در هر تن CFR بودند. ارزیابی هفتگی قیمت برای تختال فولادی وارداتی به جنوب شرق و شرق آسیا در محدوده 440 تا 450 دلار در هر تن CFR بود که نسبت به هفته گذشته تغییری نداشته است.

خریداران در اندونزی با توجه به اینکه مشکلی برای پرداخت ارز نداشتند، مایل بودند تا قیمت‌های بالایی را برای تختال وارداتی بپردازند. قیمت داخلی فولاد تخت این کشور نیز تغییری نداشت. در روز 8 ژوئیه، هر 1 دلار معادل 14.137 روپیه اندونزی بود که در مقایسه با ماه گذشته رشد ارزش پول این کشور را نشان می‌دهد.

منبع: متال بولتن