10 ژوئن، ارزیابی هفتگي Fastmarket براي قيمت ورق گرم 4 ميليمتر (HR) روسیه، در 43000-44،500 روبل (664-687 دلار) در تن cpt مسکو، که شامل 20 درصد مالیات بر ارزش افزوده می شد، قرار داشت.

 

***بهبود وضعیت در بخش ساخت ساز موجب تقویت بازار فولاد روسیه شده است

"وضعیت بازار محلی در حال حاضر به صورت فصلی خوب است، اما نه به اندازه کافی خوب که کارخانه ها را برای افزایش قیمت تشویق کند." یکی از معامله گران گفت: "تقاضا در این زمان از سال طبیعی است و هیچ افزایش شدیدی در فعالیت خرید وجود ندارد."

ساخت و ساز، بخش عمده ی مصرف کننده فولاد در روسیه، است که در اواخر ماه مارس بهبود می یابد و در اواخر پاییز و زمستان به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی کم می شود.

براساس گفته ی منابع، کارخانه ها قیمت محصولات برای سهامداران را در 44،500 روبل در هر تن cpt مسکو حفظ کرده اند. اگرچه که قیمت قابل قبول حدود 43000 روبل در هر تن، برابر با قیمت مواد اولیه اوکراین در مسکو است.

تجاری که با موافقت نامه های انبارداری با کارخانه های فولادی دارند، می توانند بدون پرداخت هزینه مواد دریافت کنند و در زمان مورد نیاز با قیمت موجود در آن زمان خرید کنند.

"ما ورق های HR را در 45،200 روبل به ازای هر تن فروختیم. این فقط 700 روبل بالاتر از قیمت خرید ما است. قطعا حتی برای پوشش هزینه های ذخیره سازی نیز کافی نیست. بنابراین قیمت مواد اوکراینی [43000 روبل در هر تن] بیشتر منصفانه است و سطح واقعی بازار را نشان می دهد. " یک از سهامداران گفت.

سهام دار دیگری گفت: "ما سیستم پاداشی با کارخانه ها داریم" توضیح می دهد "که کارخانه ها بخشی از مبلغ توافق شده به حساب های معامله گران بازپرداخت می کنند، اگر تمام شرایط مورد نیاز قرارداد سهامداران انجام شود. به همین دلیل است که قیمت محصولات مسطح برای ما 1000 روبل کمتر از پیشنهادات رسمی است."

یکی دیگر از سهامداران گفت: "اما سیستم جایزه پیچیده است و معمولا 3 ماه برای دریافت آن وقت لازم است، به همین دلیل است که پاداش به ما خیلی کمک نمی کند."

قیمت ورق HR برای غیر سهامداران بدون تغییر در 44،500 روبل در هر تن بود.

ارزیابی هفتگی Fastmarket برای قیمت ورق سرد 1 میلیمتر در روسیه نیز در 49.300-51000 روبل به ازای هر تن cpt مسکو پایدار بود.

قیمت برای سهامداران بدون تغییر در 51000 روبل در هر تن cpt مسکو قرار داشت. در همین حال، قیمت قابل قبول برای معامله گران نزدیک به 49،300 روبل در هر تن بود.

ارزیابی هفتگی Fastmarket از قیمت صفحات فولادی 20 میلیمتری داخلی روسیه، بدون تغییر در 43،500 تا 45،000 روبل در هر تن CPT قرار داشت.

پیشنهاد قیمت برای صفحات از مبدأ روسیه در 45000 روبل در تن CPT مسکو باقی ماند.

آخرین پیشنهاد ارائه شده از سوی Alchevsk Iron & Steel Works – کارخانه ای در منطقه Luhansk در شرق اوکراین، که در حال حاضر توسط شورشیان طرفدار روسیه کنترل می شود- 43،500 روبل در هر تن بود.

منبع: متال بولتن