به گفته یک تاجر ژاپنی در جمعه 4 اکتبر به فست مارکت: "این کاهش به دلیل مقادیر بالای موجودی انبار   و همچنین به خاطر انتطار برای رسیدن محموله های خریداری شده قبلی است. نرخ تولید فولاد در کره جنوبی نیز احتمالا کاهش می یابد."

انتظار می رود این کاهش احتمالا بر روی قراضه H2 ژاپن و قراضه آمریکا اثر بگذارد. یک منبع نزدیک به این موضوع ذکر کرد که " این تاثیر هنوز در دست بررسی هست اما به احتمال زیاد اتفاق می افتد." به نقل از منابع بازار، کاهش در واردات قراضه آهنی احتمالا باعث افزایش زمان انجام سفارشات مواد اولیه در ژاپن در ادامه سال می شود. 

به گفته یک تاجر در شرق آسیا در روز دوشنبه: " کارخانه های فولاد در کره جنوبی احتمالا بر روی خرید قراضه داخلی برای ادامه سال حساب می کنند. خریدها برای تحویل در ماه اکتبر قبلا انجام شده اند و تقاضا برای تحویل در ماه نوامبر کم شده است."

کارخانه های بزرگ تولید فولاد در حره جنوبی به طور کلی 75000 تن از قراضه را با قیمت $245-244 به ازای هر تن به صورت cfr در هفته گذشته وارد کرده اند. اینها آخرین تراکنش های مربوط به واردات در این کشور بوده اند.

دیگر بازارها در آسیا از جمله ویتنام و تایوان هنوز در حال واردات قراضه هستند اما در مقادیر محدود تر چون خریداران هنوز انتظار دارند که قیمت ها افت داشته باشند. همچنین هنوز مقدار کافی از قراضه آهن توسط اروپا، ژاپن، هنگ کنگ و سنگاپور تامین می شود.

ارزیابی روزانه فستمارکت برای محموله های آماده در کانتینر قراضه فولاد HMS 1&2 (با اختلاط 80:20)، وارداتی از آمریکا، به صورت cfr از بندر اصلی تایوان در هر تن $222 در جمعه گذشته بوده است که نسبت به روز قبل بدون تغییر بوده است اما نسبت به هفته گذشته $5-6 کمتر است.

یک تاجر دیگر ژاپنی به فست مارکت گزارش داد که " آسیا بوسیله قراضه ژاپن اشباع خواهد شد (اگر کارخانه های کره ای خرید را متوقف کنند) و بازارهای محلی افزایش ذخایر بیشتری را خواهند داشت و در نتیجه قیمت ها نزولی خواهند شد."

 

*** واردات کاهشی

الگوی واردات قراضه کره جنوبی از ابتدای اولین ربع سال، قبل از نوسانات آگوست، سیر نزولی داشته است. این کشور تنها 397420 تن در آگوست واردات داشته است که در مقایسه با 67000-550000 تن در ماه در بازه ژانویه تا جولای بسیار کمتر است. 

تاجر شرق آسایی ذکر کرد که: "اگرچه فاصله بسیار زیادی بین قیمت های قراضه وارداتی و داخلی وجود دارد، مصرف کننده نهایی باور دارد که قیمت قراضه داخلی با قیمت بقیه مناطق شروع به کاهش خواهد کرد." قراضه داخای در حدود $264 در هر تن خرید و فروش می شود که در مقایسه با قیمت $268 در هر تن دو هفته قبل قیمت پایین تری است."

دیگر منابع در بازار پیشنهاد می کنند که این کاهش می تواند به دلیل تنش های بین کره جنوبی و ژاپن است که زمان ترخیص و تسویه با مشتری ها را تحت تاثیر قرار داد، اگرچه این موضوع هنوز توسط طرفین تایید نشده است.