ارزیابی صورت گرفته برای ورق گرم وارداتی 2 تا 3 میلی متری چینی SAE1006 355-485 دلار برای هر تن سی اف آر بود. که به اندازه 35 تا 40 دلار نسبت به قیمت قبلی کاهش یافته است.

معامله گران در مورد بازگشت قریب الوقوع شرکت کنندگان در بازار فولاد چین تصمیم گرفتند موجودی خود را با قیمت پایین افزایش دهند و یا با این انتظار که قیمت ها بیشتر سقوط کنند، اقدام به فروش کوتاه مدت کنند.

معاملات مربوط به ورق گرم Q235 با قیمت 460-465 دلار در هر تن شنیده شد، اما اینها در ارزیابی متال بولتن قرار نگرفتند زیرا از مشخصات مشخصی برخوردار نبودند.

خریداران از این فرصت استفاده کردند تا با قیمت 460-465 دلار برای هر تن به فروشندگان فشار بیاورند.

معامله ای برای ورق گرم SAE1006 شنیده نشد. گفته می شود خریداران قبل از تصمیم گیری در مورد خریدهای بعدی خود منتظر شفافیت بازار چین هستند.

یک تاجر ویتنامی روز جمعه گذشته گفت:" روند فعلی اکنون برای باز کردن دوباره بازار چین بسیار نزولی است، به ویژه با توجه به اینکه بسیاری از کاربران نهایی پایین دست در کشور، خطوط تولید خود را بسته اند."

تعطیلات عمومی 24 تا 30 ژانویه چین برای سال نو چینی تا 2 فوریه به عنوان اقدامی برای مهار شیوع ویروس کرونا در این کشور تمدید شد.

معامله گرانی که هنگام شروع تعطیلات با متال بولتن صحبت می کردند، گفتند که فعالیت تجاری بسیار کم است، زیرا خریداران پایین دست در مورد تقاضا و کارخانه های بالادستی در مورد عرضه بررسی می شوند.

منبعی گفت:" بهتر است از 10 فوریه به بعد به طور کامل منتظر بمانیم تا بازار چینی به طور کامل برگردد."

کشتی های چین در 14 روز گذشته در بنادر چینی فراخوانده شده است، همچنین خریداران را از خرید مواد چینی باز می دارند.

کارخانه های بزرگ ژاپن و کره جنوبی در تلاش برای رونق بخشیدن به بازار، پیشنهادات خود را در سطوح بالا حفظ کردند.

یک سازنده بزرگ فولاد کره جنوبی محصولات خود را با قیمت 540 دلار در هر تن ارائه می داد، در حالی که پیشنهاد کارخانه بزرگ ژاپنی 560 دلار در هر تن بود.

کارخانه های فولاد هند در هفته گذشته ورق گرم را با قیمت 515 دلار به ازای هر تن فوب ارائه داده اند، هر چند که هیچ عجله ای برای بارگیری مواد ندارند. هزینه حمل و نقل دریایی در حدود 15-20 دلار در هر تن، و قیمت آن در حدود530-535 دلار است، که باعث می شود آنها به طور قابل توجهی پیشنهادات بازار ویتنام را دنبال کنند.

شنیده می شود که یک کارخانه بزرگ فولاد چینی محموله های خود را با قیمت 495 دلار به ازاء هر تن دریافت کرده است، که 15 دلار در هر تن کاهش یافته است.

منابع بازار گفتند که این یک پیشنهاد منطقی است، گرچه آنها هشدار دادند که هیچ گزارشی از نحوه تغییر قیمت ها وجود ندارد، به خصوص اگر کارخانه های تولید فولاد چینی شروع به فعالیت کنند.

منبع: متال بولتن