*** امارات متحده عربی

پیشنهادات از چین برای ورق گرم وارداتی به امارات متحده عربی در قیمت 510 دلار در هر تن CFR تخمین زده شد و معاملاتی برای محموله های 10000 تنی با قیمت 500 تا 510 دلار در هر تن از ژاپن شنیده شد. ورق گرم وارداتی از هند نیز با قیمت 520 تا 525 دلار در هر تن CFR عرضه شد.

ساعات کاری در امارات متحده عربی به دلیل آب و هوای بسیار گرم از 15 ژوئن تا سپتامبر محدود شده است که این امر باعث کاهش تقاضا برای ورق گرم در بخش ساخت و ساز شده است. ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق گرم وارداتی به امارات متحده عربی در محدوده 500 تا 525 دلار در هر تن CFR بود که در مقایسه با هفته گذشته کاهش نشان می‌دهد.

تامین کنندگان چینی ورق گالوانیزه خود را که با 275 گرم در متر مربع روی پوشش داده شده است، با قیمت 680 دلار در هر تن CFR به بازار ارائه کردند که نسبت به هفته گذشته تغییر چندانی نشان نداده. ورق گالوانیزه هند نیز با قیمت 760 تا 790 دلار در هر تن CFR در بازار امارات متحده عربی عرضه شد که نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.

ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق گالوانیزه وارداتی به امارات متحده عربی در محدوده 680 تا 760 دلار در هر تن CFR بود. تفاوت قیمت بین محصولات چین و هند نشان دهنده این واقعیت است که ورق گالوانیزه هند دارای کیفیت بالاتری می باشد که توسط مقامات امارات متحده عربی نیز تایید شده است.

قیمت ورق سرد وارداتی به امارات متحده عربی با توجه به پیشنهادهای بالای ارائه شده در هفته گذشته افزایش یافت. تامین کنندگان چینی ورق سرد خود را با قیمت 570 تا 580 دلار در هر تن CFR امارات متحده عربی عرضه کردند. فعالان بازار در امارات معتقد بودند که از هفته گذشته تاکنون قیمت جدیدی برای ورق سرد هند شنیده نشده است. ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق سرد وارداتی به امارات متحده عربی در محدوده 570 تا 580 دلار در هر تن CFR بود که نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است.

 

*** عربستان سعودی

تامین کنندگان چینی ورق گرم خود را با قیمت 525 تا 530 دلار در هر تن CFR به عربستان سعودی صادر کردند، اما معامله‌ای با این قیمت در بازار تایید نشده است. ارزیابی هفتگی قیمت برای ورق گرم وارداتی به عربستان سعودی در محدوده 525 تا 530 دلار در هر تن CFR بدون تغییر بود.

منبع: متال بولتن