شاخص روزانه ورق گرم آمریکا آسیاب فوب ایالات متحده در روز جمعه 30.09 دلار به ازای هر cwt (601.80 دلار در هر تن) بوده است، که 1.1 درصد نسبت به روز گذشته کاهش یافته است.

زمان تحویل در کارخانجات متفاوت است و دامنه آنها بین سه تا 10 هفته است.

***شایعات بازار

برخی از قیمت های پایین که گزارش شده اند، چشم انداز بازار نزولی برخی از شرکت کنندگان را منعکس می کند.

فعالان بازار گفتند که پیش بینی می شود که هزینه های قراضه داخلی می تواند 10 دلار در هر تن یا بیشتر در ماه فوریه کاهش یابد، و این می تواند حداقل در کوتاه مدت از این بدبینی حمایت کند.

برخی منابع گفتند كه ترس از كاهش قیمت در هفته های آتی نیز نشان می دهد كه چرا فعالیت بازار در هفته گذشته كند بوده است و برخی از منابع گفتند كه خریداران بیشتر در حاشیه نشسته اند.

اما برخی دیگر نسبت به بازار نوار داغ داخلی در سال 2020 ابراز نگرانی کردند. در حالی که این منابع گفتند که تقاضا همانند سال 2019 باقی خواهد ماند، آنها پیش بینی کردند که به دلیل قطع برنامه ریزی شده توسط کارخانه های داخلی و عدم واردات، تامین مواد سخت شده است.

***نقل قول روز

یک منبع خدماتی گفت:" قراضه قطعاً از لحاظ روانی تأثیر گذار است." وی گفت:" مراکز خدماتی به دلیل چشم انداز منفی قراضه، واقعاً عقب نشسته اند. آنها انتظار دارند که اگر قراضه کاهش یابد، قیمت ورق گرم کاهش می یابد و در یک ماه همه ما قیمت ارزان تری خواهیم داشت، بنابراین هیچ کس نمی خواهد اکنون خریدی داشته باشد. "

 

منبع: متال بولتن